MISJE ŚWIĘTE 06.10 - 13.10.2019

MODLITWA PRZED MISJAMI PARAFIALNYMI

Prosimy Cię o błogosławieństwo dla misji, które mają być wielkimi dniami przemiany naszej Parafii. Niech ten czas będzie błogosławiony dla wszystkich mieszkańców naszej Parafii.

Pragniemy, aby wszyscy doszli do poznania prawdy i zostali zbawieni. Potrzeba do tego łaski Bożej i dlatego z wielką ufnością wołamy "Przyjdź Królestwo Twoje".

Dopomóż nam przygotować się dobrze do misji świętej, aby wszyscy wyznawcy Jezusa Chrystusa żyli, jak prawdziwi wyznawcy miłości i przebaczenia.

Napełnij nas pragnieniem ratowania nie tylko siebie, ale i wszystkich naszych braci i sióstr, żyjących w ciemnościach grzechu i odwróceniu od Boga.

Użycz misjonarzom światła i łaski, żeby nas nauczyli, jaka jest wola Boża i co nam służy do zbawienia. Niech Boskie Twoje słowo przez nich głoszone oświeci nas i pouczy, uzdrowi i wzmocni, uświęci i zbawi. Duchu Święty Boże!

Pomagaj misjonarzom i całej Parafii, aby przez misje święte zostało odnowione oblicze naszej Parafii.

Matko Kościoła! Pani Wniebowzięta, Patronko naszej Parafii, prosimy wspieraj swoim wstawiennictwem nasze przygotowania do misji parafialnych i wypraszaj nam potrzebne łaski u Twego Syna Jezusa Chrystusa, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen

Dożynki Diecezjalne

W niedzielę 15 września o godzinie 12.00 odbędzie się dziękczynna Msza św. rolników Diecezji Gliwickiej za tegoroczne plony.

Serdecznie zapraszamy delegacje wszystkich parafii diecezji gliwickiej, rolników, a także ogrodników do udziału i wspólnej modlitwy.
Poświecenie koron żniwnych o godz. 11.45 przed plebanią.

Lectio Divina

Poznajemy Lectio Divina i miejsce Słowa Bożego we wspólnocie Kościoła, w liturgii i na własnej drodze wiary.

Uczymy się milczeć, słuchać i spotykać ze Słowem – Jezusem Chrystusem. Czerpiemy z tradycji ascetycznej pierwszych wieków chrześcijaństwa i duchowości ojców pustyni.

Słuchamy wprowadzenia i w milczeniu modlimy się wspólnie fragmentem Pisma Świętego.

Serdecznie zapraszamy - środa godz. 18.10 Kaplica Matki Bożej Pokornej.

1 2 3 »