Zaproszenie Biskupa Gliwickiego

Słowo Biskupa Gliwickiego zapraszające na Metropolitalny Odpust do Matki Bożej Pokornej w Rudach.

Drogi Ludu Boży naszej Metropolii Górnośląskiej, Drodzy Diecezjanie, Drodzy Czciciele Matki Bożej Rudzkiej!

Od kilku lat budujemy więzy Ludu Bożego z Maryją Pokorną, łaskawie rozdającą nam, mieszkańcom i wiernym naszej Metropolii Górnośląskiej, dobro pochodzące od Jej Boskiego Syna. Pogłębiamy naszą cześć do Matki naszego Pana, świadomi doznawanej niezwykłej opieki i wzmacniającego nas podnoszenia na duchu. Każdego roku pomnażamy naszą wdzięczność wobec poprzedzających nas pokoleń, które przez wieki formowały swoje dusze w blasku matczynej miłości, tak nam wszystkim potrzebnej. Pełni świadomego współdziałania z Maryją, pragniemy naszym oddaniem przekazywać skarb wiary w następne stulecia i błagamy nieustannie majestat Boga, by wspierał nas w tym dziele konsekwentnego budowania naszego życia na mocnym fundamencie Bożego ładu. To dążenie i zatroskanie wyrażamy szczególnie tutaj, w naszym Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach. Przez to zaufanie gorąco zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do otwierania się na każdy promień Bożej łaski, udzielanej na tym świętym miejscu. Cała nasza wspólnota szuka wsparcia i pomocy u Bożej Rodzicielki w trudnym doświadczeniu spowodowanym pandemią koronawirusa. Przeżywamy niemało lęków i obaw co do egzystencji nas samych i naszych bliskich. Umocnijmy się więc w naszym diecezjalnym świętym miejscu. Zapraszam Was, Drogie Siostry i Bracia Drodzy, na doroczny odpust Matki Bożej Wniebowziętej, od wieków patronującej temu miejscu. Niezależnie od warunków, na jakie napotkamy tego dnia, sprawował będę 15 sierpnia o godzinie 11.00 uroczystą sumę w intencji Was wszystkich, tworzących w całej naszej Metropolii rozmodlony zastęp Ludu Bożego. Pragnie on wyśpiewać chwałę Maryi Wniebowziętej, ale także codziennym życiem buduje społeczność wierzących świadków Jezusa Chrystusa. Rudzkie sanktuarium czeka na Was w pełnej nadziei, że w tym świątecznym dniu umocnimy siebie, a także uprosimy potrzebne łaski i siłę wytrwania dla wszystkich, trudzących się w znoju codziennych prac. Upraszam dla nas wszystkich obfitego Bożego błogosławieństwa.

Wasz biskup + Jan Kopiec

Wieczór fatimski

W czwartek 13 sierpnia Wieczór Fatimski.
O godz. 19.00 Msza św. oraz procesja z modlitwą różańcową. (Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności). Podczas procesji zobowiązuje się uczestników do noszenia maseczki ochronnej bądź zachowania bezpiecznej odległości od innych uczestników nabożeństwa.

7 »