Wielkopostna Pielgrzymka Parafialna - 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II.

W tym roku przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji w wyznaczonych świątyniach, w których często przebywał i są poświęcone Jego osobie można zyskać odpust zupełny, nawiedzając je. 28 marca odbędzie się parafialna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Zapisy w zakrystii bądź kancelarii.

Plan pielgrzymki:
O godz. 8.00 wyjazd z Rud.
O godz. 11.00 Msza Święta w Sanktuarium Pasyjno - Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej
O godz. 12.00 oprowadzenie grupy po sanktuarium.
O godz. 13.00 Droga Krzyżowa
O godz. 15.00 przejazd do Wadowic, nawiedzenie Bazyliki Ofiarowania NMP, czas na indywidualną modlitwę i odpoczynek.
Około godz. 17.00 wyjazd do Rud.

Nauki przedmałżeńskie

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

„Przymierze małżeńskie, przez które mężczyzna i kobieta tworzą ze sobą wspólnotę, całego życia, skierowaną ze swej natury na dobro małżonków oraz do zrodzenia i wychowania potomstwa, zostało między ochrzczonymi podniesione przez Chrystusa Pana do godności sakramentu” (KPK 1055,1).

Od 01 marca 2020 w naszej parafii organizowane będą nauki przedmałżeńskie.
Nauki obejmują 4 spotkania 01.03, 08.03, 15.03 i 22.03. Będą prowadzone w salce przy zakrystii (wejście przez kościół). Rozpoczną się o godz. 17.00. Przed spotkaniem o godz. 16.00 możliwość uczestniczenia we Mszy św.

Zapisy telefonicznie lub mailowo (tel. 32 410 30 57,  e-mail: parafia.rudy@gmail.com).

Lectio Divina

Poznajemy Lectio Divina i miejsce Słowa Bożego we wspólnocie Kościoła, w liturgii i na własnej drodze wiary.

Uczymy się milczeć, słuchać i spotykać ze Słowem – Jezusem Chrystusem. Czerpiemy z tradycji ascetycznej pierwszych wieków chrześcijaństwa i duchowości ojców pustyni.

Słuchamy wprowadzenia i w milczeniu modlimy się wspólnie fragmentem Pisma Świętego.

Serdecznie zapraszamy - I i III środa miesiąca godz. 18.10 Kaplica Matki Bożej Pokornej.

9 »