11.11 - 17.11.2019

1. Dzisiaj XXXII Niedziela Zwykła. O godz. 15.00 Nieszpory.

Przed kościołami zbiórka do puszek na Kościół w Potrzebie (Sudan).

2. W poniedziałek przypada 101 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. O godz. 17.30 Msza Święta w intencji Ojczyzny.

3. W środę o 17.30 Nowenna do MB Pokornej. Po Mszyspotkanie Dzieci Maryi.

4. W czwartek o godz. 18.00 zbiórka ministrantów.

5. W piątek o godz. 19.00 spotkanie młodzieżowe.

6. W zakrystii do nabycia kalendarze z Opactwa na nowy 2020 rok.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: „Pokolenia Niepodległej”.

8. Serdeczne podziękowania dla parafian, szczególnie licznie przybyłej młodzieży za uporządkowanie terenów przy kościele z liści i gałęzi. Podziękowania dla pana Piotra Zrebiec za udostępnienie samochodu ciężarowego.

Inne ogłoszenia: Urząd Gminy Kuźnia Raciborska

Szanowni Mieszkańcy, informujemy, że w dniu 15 listopada 2019 r. na terenie Gminy Kuźnia Raciborska w Miejscowościach  Rudy, Ruda Kozielska, Jankowice, Biały Dwór, odbędzie się dodatkowy odbiór odpadów zielonych z nieruchomości zamieszkałych. Szczegółowych informacji udziela Referat Gospodarki Nieruchomościami Rolnictwa i Ochrony Środowiska pod numerem tel. 32 419 14 17 wew.131.

04.11 - 10.11.2019

1. Dzisiaj XXXI Niedziela Zwykła.

O godz. 15.00 Różaniec za zmarłych z wypominkami (zaleckami).

Od poniedziałku do piątku o godz. 16.50.

2. W środę o 18.10 Lectio Divina.

3. W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 7.00 Msza Święta i modlitwa o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

O godz. 17.30 Msza Szkolna

O godz. 18.00 zbiórka ministrantów.

4. W czwartek i sobotę odwiedziny chorych.

5. W sobotę na godz. 9.00 (jeśli nie będzie padał deszcz) prosimy wszystkich parafian (także młodzież) o pomoc w porządkowaniu terenu przy kościele (jesienne sprzątanie liści i gałęzi).

6. W sobotę zapraszamy rodziny na tradycyjny ORSZAK św. Marcina. Rozpoczęcie o godz. 18.30 na boisku szkolnym.

7. Od 1.11 do 8.11 pod zwykłymi warunkami można zyskać odpust zupełny za zmarłych: stan łaski uświęcającej, Komunia Święta, odmówienie: Wierzę w Boga Ojca, Ojcze Nasz, dowolna modlitwa w intencjach papieskich, nawiedzenie cmentarza. Każdego dnia można ofiarować jeden odpust.

8. W przyszłą niedzielę przed kościołami zbiórka do puszek na Kościół w Potrzebie.

9. W zakrystii do nabycia kalendarze z Opactwa na nowy 2020 rok (8 zł).

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: Świętość – jedyna opcja, która nie jest luksusem dla nielicznych, ale przeznaczona dla każdego. Jest także obszerny artykuł o Kongresie Misyjnym, który odbył się w Rudach.

Gość Niedzielny w cenie 6 zł.