tel. (32) 410 30 57 lub 889 216 115, e-mail: parafia.rudy@gmail.com

15.08 - 21.08.2022

1. Dzisiaj XX Niedziela Zwykła. O godz. 15.00 Nieszpory.
  2. W poniedziałek (15 sierpnia) – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Metropolitalny obchód Odpustu Wniebowzięcia NMP w naszym Sanktuarium. Suma odpustowa o godz. 11.00 pod przewodnictwem biskupa gliwickiego Jana KOPCA. Msza odpustowa sprawowana będzie na dziedzińcu Starego Opactwa. Homilię wygłosi biskup opolski Andrzej CZAJA.

Nieszpory odpustowe o godz. 15.00.

Na uroczystość odpustową zapraszamy poczty sztandarowe .

W tym dniu kazania głosić będzie ks. Sławomir PIETRASZKO z par. św. Stanisława biskupa i męczennika w Andrychowie.

1. W tym dniu po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo ziół i kwiatów.

Wiązanki kwiatów i ziół rozprowadzać będą przed kościołem Róże Różańcowe.

1. W poniedziałek 60 rocz. urodzin obchodzić będzie ks. Bogdan BENEDIK. O godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną w Jego intencji.
  2. W poniedziałek około godziny 17.00 przybędą do naszej parafii pielgrzymi z Raciborza, udający się na Jasną Górę. Prosimy o ugoszczenie i przyjęcie na nocleg pielgrzymów w swoich domach.
  3. W środę o godz. 17.00 Nowenna do MB Pokornej.
  4. W piątek o godz. 17.30 Msza św. dziękczynna za posługę ks. Krystiana Kitowskiego w naszej parafii.

Ks. Krystian dekretem ks. bp. został skierowany do pracy duszpasterskiej w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Bytomiu Miechowicach.

1. W przyszłą, 3 niedzielę miesiąca kolekta przeznaczona będzie na renowację zabytków naszej parafii.
  2. Od 17 do 20 sierpnia odbędzie się 376 Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę „Posłani w pokoju Chrystusa”. Wszelkie informacje i zapisy na stronie internetowej https://gliwicka.com albo u duszpasterzy naszej parafii.
  3. W dniach od 26 do 28 sierpnia odbędzie się Parafialna Piesza Pielgrzymka na Górę Świętej Anny. Zapisy od 17 do 24 sierpnia w godz. 10.00-18.00 u pani Justyny Węglorz. Brantołka ul. Mickiewicza 2a.
  4. 27 sierpnia (sobota) będzie możliwość wyjazdu na Górę Św. Anny autokarem. Zapisy u pani Justyny lub u ks. proboszcza (koszt wyjazdu 25 zł).

U pani Justyny można składać zalecki za zmarłych, polecanych w modlitwie podczas Drogi Krzyżowej.

1. W dniach od 23 do 25 wrzenia odbędzie się parafialna pielgrzymka „Śladami Cystersów”. (Gostyń, Obra, Wieluń, Gościkowo – Paradyż, Rokitno, Świebodzin, Lubiąż).

Wszelkie informacje i zapisy u ks. proboszcza.

1. Ks. Jan serdecznie dziękuje za udział w modlitwie różańcowej za + ojca Leona, za udział w pogrzebie, zamówione Msze św. oraz za złożone kondolencje.​​​​​​​

08.08 - 14.08.2022

1. Dzisiaj XIX Niedziela Zwykła. O godz. 15.00 nieszpory.
  2. Najbliższe spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w poniedziałek 8 sierpnia o godz. 17.00.
  3. W środę o godz. 17.00 Nowenna do MB Pokornej.
  4. W sobotę przeżywać będziemy „Dzień fatimski”, zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17:30. Po Mszy procesja z modlitwą różańcową.
  5. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny tzw. Porcjunkuli, we wszystkich kościołach parafialnych. (Warunki uzyskania odpustu: sakrament pokuty i Komunia Święta, nawiedzenie kościoła, modlitwa „Ojcze nasz” i wyznanie wiary, modlitwa w intencjach papieża, wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu)
  6. Dzisiaj na Górze św. Anny – odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli.
  7. W dniach od 26 do 28 sierpnia odbędzie się Parafialna Piesza Pielgrzymka na Górę Świętej Anny.
  8. Od 17 do 20 sierpnia odbędzie się 376 Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę „Posłani w pokoju Chrystusa”. Wszelkie informacje i zapisy na stronie internetowej https://gliwicka.com albo u duszpasterzy naszej parafii.

Osoby, które nie mogą uczestniczyć fizycznie w pielgrzymce, mogą przeżywać ten czas łącząc się duchowo.

Zachęcamy, aby w tych dniach uczestniczyć we Mszy świętej i trwać na modlitwie.

W zakrystii do nabycia znaczki „Duchowego Pielgrzyma”

1. W poniedziałek 15 sierpnia obchodzimy Metropolitalny Obchód Odpustu Wniebowzięcia NMP w naszym Sanktuarium. O godz. 11:00 suma odpustowa na placu Opactwa.
  2. Z tego powodu prosimy o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w czwartek 11 sierpnia po porannej Mszy Świętej. Naszą prośbę szczególnie chcemy skierować do mieszkańców Jankowic i Rybnika-Stodół oraz do młodzieży.
  3. Jak co roku będziemy gościć w naszej parafii pielgrzymów z Raciborza zmierzających na Jasną Górę, także i w tym roku zwracają się do nas z prośbą o gościnę i nocleg. Przybędą do nas 15 sierpnia. Przesyłają list, który można przeczytać w gablocie przy wyjściu z kościoła.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  5. W kancelarii parafialnej można rezerwować terminy ślubów na 2023 rok.