18.03 - 24.03.2024

Ogłoszenia duszpasterskie.

1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu. O godz. 15.00 Gorzkie Żale.

Kolekta przeznaczona na renowację zabytków naszej parafii.

1. Dzisiaj rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje wygłosi ks. prał. Antoni Zając, emerytowany proboszcz par. Św. Teresy Benedykty od Krzyża - Edyty Stein w Lubińcu.
  2. We wtorek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. O godz. 17.30 Msza św. w int. mężczyzn i młodzieńców.
  3. W środę o godz. 17.00 Nowenna do MB Pokornej.
  4. W czwartek o godz. 18.15 kolejne spotkanie biblijne w ramach kongresu eucharystycznego. Temat spotkania: Umycie nóg apostołom. O godz. 19.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. W piątek:
  • O godz. 8.00 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży.
  • O godz. 8.40 przedświąteczne sprzątanie kościoła. O pomoc prosimy mieszkańców Rudy Kozielskiej.
  • O godz. 16.30 Droga Krzyżowa z zaleckami (przewodniczą członkowie Żywego Różańca).
  • O godz. 18.00 zbiórka ministrantów.
  • O godz. 19.00 zapraszamy młodzież na film o bł. Carlo Acutisie: „Niebo nie może czekać”.
  1. W piątek i sobotę odwiedziny chorych. Nowych chorych prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii.
  2. W sobotę o godz. 16.30 nauka przedchcielna.
  3. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa. Z tyłu kościoła będą do nabycia palmy rozprowadzane przez Róże Różańcowe. Na każdej Mszy poświęcenie palm.
  4. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty przed Świętami Wielkanocnymi. W tygodniu spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.
  5. W przyszłą niedzielę – DIECEZJALNE ROZPOCZĘCIE KONGRESU EUCHARYSTYCZNEGO. Msza św. w katedrze w Gliwicach o godz. 15.00.
  6. Od 2 do 8 lipca nasza parafia organizuje wyjazd dla dzieci i młodzieży do Krakowa. Cena wynosi 950 złotych. Szczegóły i zapisy u księdza Grzegorza.
  7. W zakrystii do nabycia świece z Wielkanocnego Dzieła Caritas.
  8. W sklepach na terenie naszej parafii zostały wystawione kosze, w których można składać artykuły spożywcze. Dary te będą przekazane przed Świętami Wielkanocnymi dla najbardziej potrzebujących parafian.
  9. Serdecznie zapraszamy do Starego Opactwa na tegoroczny Jarmark wielkanocny. Jarmark czynny w godzinach od 10:00 do 17:00.
  10. Informujemy, że istnieje możliwość wspierania Parafii w Rudach poprzez przekazanie na jej rzecz 1,5% podatku. Wypełniając deklarację podatkową, należy odpowiednio uzupełnić następujące pola:

W polu numer KRS podajemy: 0000283966

W polu cel szczególny podajemy Parafia Rudy.

11.03 - 17.03.2024

Ogłoszenia duszpasterskie.

1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare, która zwiastuje połowę okresu przygotowania paschalnego do Wielkanocy. O godz. 15.00 Gorzkie Żale.

Kolekta przeznaczona na Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach.

Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz pomocy dla Ukrainy.

1. W poniedziałek rocznica konsekracji biskupa Sławomira Odera, a w środę kolejna rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o Nich w modlitwie.
  2. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. W poniedziałek o 19.00 grupa dziewczyn, w środę o 19.00 grupa chłopców.
  3. W środę o godz. 17.00 Nowenna do MB Pokornej.
  4. W czwartek o godzinie 18.15 kolejne spotkanie biblijne związane z kongresem eucharystycznym (temat spotkania: Rozmnożenie chleba). O 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. W piątek:
  • O godz. 8.00 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży (przewodniczą dzieci z III klasy SP, przygotowujące się do I komunii).
  • O godz. 18.15 Droga Krzyżowa ulicami Rud.
  • W tym dniu przypada 3 rocz. śm. ks. bp. Gerarda Kusza.
  1. W przyszłą, 3 niedzielę miesiąca, kolekta przeznaczona na renowację zabytków naszej parafii.
  2. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcje wygłosi ks. prał. Antoni Zając.
  3. W zakrystii do nabycia świece z Wielkanocnego Dzieła Caritas (paschalik duży 15 zł, mały 8 zł, cienki 3 zł).
  4. Od 2 do 8 lipca nasza parafia organizuje wyjazd dla dzieci i młodzieży do Krakowa. Cena wynosi 950 złotych. Szczegóły i zapisy u księdza Grzegorza.
  5. W dniach od 27 do 30 czerwca organizowana będzie Pielgrzymka Śladami Cystersów cz.III. (Toruń, Chełmno, Gdynia, Gdańsk Oliwa, Pelplin). Wszelkie informacje i zapisy u ks. Sebastiana.
  6. Od poniedziałku w sklepach na terenie naszej parafii wystawione będą kosze, w których można składać artykuły spożywcze. Dary te będą przekazane przed Świętami Wielkanocnymi dla najbardziej potrzebujących parafian.
  7. Informujemy, że istnieje możliwość wspierania Parafii w Rudach poprzez przekazanie na jej rzecz 1,5% podatku. Wypełniając deklarację podatkową, należy odpowiednio uzupełnić następujące pola:

W polu numer KRS podajemy: 0000283966

W polu cel szczególny podajemy Parafia Rudy.

1. Zapraszamy serdecznie na tegoroczny Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się w Starym Opactwie w Rudach w dniach od 15 do 28 marca 2024 roku w godzinach od 10:00 do 17:00. ​​​​​​​