25.05 - 31.05.2020

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 15.00 nabożeństwo majowe (poprowadzi młodzież).

2. Nabożeństwa majowe w ciągu tygodnia o godzinie 17.00, w niedzielę o godz. 15.00.

3. W sobotę w katedrze i kościele p.w. św. Bartłomieja w Gliwicach, świecenia prezbiteratu. Pamiętajmy w osobistej modlitwie o diakonach, przebywających na rekolekcjach.

4. Podczas niedzielnej Mszy, z tyłu i na zewnątrz kościoła będą wystawione skarbony, w których można złożyć tradycyjną kolektę. Najbliższe kolekty przeznaczone na utrzymanie parafii. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 8.00 – 8.30 oraz od godz. 18.15 do 18.45.

6. W ciągu tygodnia nie będzie Mszy św. o godz. 12.00.

7. Sakrament pokuty - w ciągu tygodnia, pół godziny przed Mszą. Pamiętajmy o spowiedzi wielkanocnej. Okres Wielkanocny trwa do przyszłej Niedzieli – Zesłania Ducha Świętego.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego a w nim m.in.: „Rudy silne jak dąb”. Obszerny artykuł o Starym Opactwie i Bazylice.

18.05 - 24.05.2020

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna. O godz. 15.00 nabożeństwo majowe.

2. W poniedziałek przypada 100 rocznica urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II.

3. Nabożeństwa majowe będą sprawowane w tygodniu o godzinie 17.00, w niedzielę o godz. 15.00.

4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe.Kościół w tych dniach modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo Boże w każdej ludzkiej pracy.

Ze względu na epidemię nie odbędą się tradycyjne procesje do krzyży. Nabożeństwa będą połączone z poranną Mszą Św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W piątek rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. W przyszłą niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godzinie 15.00 nabożeństwo majowe prowadzone przez młodzież naszej parafii.

7. Podczas niedzielnej Mszy, z tyłu kościoła i przy krzyżu misyjnym na zewnątrz będą wystawione skarbony, w których można złożyć tradycyjną kolektę. Najbliższe kolekty będą przeznaczone na utrzymanie parafii. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 8.00 – 8.30 oraz od godz. 18.15 do 18.45.

9. Na czas trwania epidemii koronawirusa każdego dnia w ciągu tygodnia o godz. 12.00 odbędzie się Msza św. do Miłosierdzia Bożego za wstawiennictwem MB Pokornej w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego, o ustanie szerzącej się epidemii oraz o zdrowie i bezpieczeństwo dla wszystkich parafian.

10. Od dzisiaj w kościele na nabożeństwach może przebywać 86 osób. Prosimy o zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa, noszenie maseczek ochronnych i zajmowania wyznaczonych miejsc.

Od przyszłej soboty będzie tylko jedna Msza św. wieczorna o godz. 17.30, natomiast w niedzielę zawiesza się Mszę o godz. 17.30.

11. W ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą Św. będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Pamiętajmy o spowiedzi wielkanocnej.

12. Osoby, które w najbliższym czasie chcą zawrzeć sakrament małżeństwa i nie odbyły nauk proszone są o kontakt z proboszczem.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.

14. Z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II został nagrany teledysk upamiętniający Jego osobę. Utwór ten nosi tytuł Na zawsze święty autorstwa zespołu Głębia. Część zdjęć została nagrana w naszej świątyni. Zachęcamy do odtworzenia tego teledysku: https://www.youtube.com/watch?v=G5zpiULyRuc

15. Informujemy, że w tym roku nie odbędzie się cykl koncertów „Muzyka w Starym Opactwie”.

16. Aby jak największa liczba wiernych mogła uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, to będą sprawowane dodatkowe Msze:

Niedziela: godz. 7.00, 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 16.00, 19.00.

Inne ogłoszenia:

W budynku stołówki szkoły podstawowej w Rudach są bezpłatnie rozdawane maseczki dla mieszkańców naszej parafii w wieku 55+. Są one uszyte przez pracowników szkoły i rozdawane w ramach akcji gminy Kuźnia Raciborska. Pozostała jeszcze spora ilość, dlatego w uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość przekazania ich również osobom poza w/w kryterium wiekowym.

Maseczki można odebrać w budynku stołówki do środy 20 maja w następujących godzinach: poniedziałek - 8.00-16.00, wtorek-12.00-18.00, środa 8.00-12.00.