tel. (32) 410 30 57 lub 889 216 115, e-mail: parafia.rudy@gmail.com

30.05 - 05.06.2022

Ogłoszenia duszpasterskie.

1. Dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 10.15 Uroczystość I Komunii. O godz. 15.00 Nabożeństwo dziękczynne za sakrament eucharystii.

Od poniedziałku do piątki dzieci przeżywać będą Biały Tydzień.

1. W poniedziałek i we wtorek o godz. 17.00 nabożeństwo majowe.
  2. We wtorek o godz. 8.30 wyjazd dzieci I komunijnych wraz z rodzicami na pielgrzymkę do Leśniowa i Jasną Górę (zbiórka na parkingu przed kościołem).
  3. W środę o godz. 17.00 Nowenna do MB Pokornej.
  4. W czwartek i piątek o godz. 17.00 nabożeństwo czerwcowe ku czci Najś. Serca Pana Jezusa.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  6. W piątek i sobotę odwiedziny chorych. Nowych chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
  7. W piątek o godz. 19.00 Msza św. młodzieżowa.
  8. W sobotę w kościele katedralnym w Gliwicach o godz. 10.00 – święcenia prezbiteratu. Pamiętajmy o kandydatach do święceń w osobistej modlitwie.
  9. W sobotę o godz. 16.15 spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych.
  10. W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP
  11. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny.
  12. W przyszłą niedzielę w naszej parafii – odpust bazylikowy ku czci MB Pokornej. Suma odpustowa o godz. 10.30. Na zakończenie Mszy procesja wokół Starego Opactwa. Kazanie wygłosi O. Daniel CZASZ - rekolekcjonista. Zapraszamy wszystkie poczty sztandarowe. O godz. 15.00 Nieszpory.
  13. W przyszłą niedzielę przed kościołami zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
  14. W naszej parafii minęło 7 lat od wyboru Rady Parafialnej. W tym czasie wielu członków zachorowało, kilku zmarło dlatego jest potrzeba wybrania nowej Rady.

W przyszłą niedzielę prosimy do kościoła przynieść kartki z wypisanymi kandydatami z poszczególnych miejscowości naszej parafii.

Na kartkach prosimy wypisać jednego kandydata i miejscowość, w której mieszka.

Kartki będą wrzucane do skrzynki, przygotowanej z tyłu kościoła.

1. Trwa Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.​​​​​​​

23.05 - 29.05.2022

Ogłoszenia duszpasterskie.

1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna. O godz. 15.00 nabożeństwo majowe.

Kolekta przeznaczona na renowację zabytków naszej parafii.

1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe – Dni modlitw o urodzaje. O godz. 17.00 modlitwa o urodzaje połączona z procesją
  2. Od czwartku do soboty o godz. 17.00 nabożeństwo majowe.
  3. We wtorek kolejną rocznicę urodzin obchodzi ks. Dziekan Jan Rosiek. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia na Mszy o godz. 17.30.
  4. W środę i piątek o godz. 18.00 próba dzieci z 3 klasy SP przed I Komunią.
  5. W czwartek przypada Dzień Matki.
  6. W czwartek o godz. 18.00 sprzątanie kościoła przed uroczystością I Komunii. Tradycyjnie o pomoc prosimy rodziców dzieci z 2 klasy SP.
  7. Od piątku rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  8. W sobotę o godz. 8.00 spowiedź dzieci z 3 klasy SP.
  9. W sobotę o godz. 9.00 zbiórka ministrantów.
  10. W sobotę Diecezjalna Pielgrzymka Chorych i Niepełnosprawnych. O godz. 11.00 Msza św.
  11. W sobotę o godz. 16.30 nauka przedchrzcielna.
  12. W przyszłą niedzielę o godz. 10.15 Uroczystość I Komunii. O godz. 15.00 nabożeństwo dziękczynne za sakrament Eucharystii.
  13. W przyszłą niedzielę pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich.
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  15. W imieniu ks. Rafała Wyleżoła serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy uczestniczyli w pogrzebie Jego mamy śp. Marii Wyleżoł, za wszystkie modlitwy i ofiarowanie Mszy św.

Inne ogłoszenia:

Biblioteka w Rudach oraz Stare Opactwo zapraszają dzisiaj w godz. od 10 do 17.00 na I Jarmark Rękodzieła. Kiermasz odbędzie się przy Starym Opactwie.