tel. (32) 410 30 57 lub 889 216 115, e-mail: parafia.rudy@gmail.com

10.05 - 16.05.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna. O godz. 15.00 nabożeństwo majowe.

2. Od poniedziałku do środy Dni Modlitw o urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe. O godz. 17.00 procesja do krzyża misyjnego połączona z modlitwami o urodzaje.

3. We wtorek  o godz. 18.10 spotkanie dzieci przygotowujących się do I komunii świętej (klasa 3a oraz dzieci ze Stodół).

4. W środę o godz. 18.10 spotkanie dzieci przygotowujących się do I komunii świętej (klasa 3b).

5. W czwartek Dzień Fatimski. O godz. 19.00 Msza św. połączona z procesją i modlitwą różańcową.

Podczas procesji prosimy o zachowanie bezpiecznego dystansu oraz zakrywanie nosa i ust maseczkami.

6. W piątek rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłana Ducha Świętego

7. W piątek i sobotę o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 15.00 nabożeństwo majowe.

8. W piątek po wieczornej Mszy spotkanie uczniów 8 klasy SP przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 w Rudzie Kozielskiej Msza ku czci św. Urbana w intencji mieszkańców Rudy Kozielskiej. Ze względów bezpieczeństwa nie odbędzie się procesja. Uczestników liturgii prosimy o zachowanie bezpiecznego dystansu.

10. W przyszłą, 3 niedzielę miesiąca kolekta przeznaczona będzie na renowację zabytków naszej parafii.

11. W tym roku została odwołana Diecezjalna Pielgrzymka Dzieci Maryi do Sanktuarium MB Pokornej w Rudach.

12. W niedzielę 23 maj na Mszy św. o godz. 12.00 i 13.30 swoją I rocznicę komunii obchodzić będą dzieci z 4 klasy SP.

W niedzielę 30 maja na Mszy św. o godz. 10.15 i 12.00 swoją I komunię przeżywać będą dzieci z 3 klasy SP.

Do kościoła podczas wymienionych Mszy będą mogły wejść tylko dzieci pierwszokomunijne, ich rodzeństwo i rodzice.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł: „Starość nie jest chorobą, a seniorzy nie są ciężarem, lecz bogactwem społeczeństwa i Kościoła”. Jest także dodatek – uaktualniony tekst Litanii Loretańskiej.

14. Do uroczystości Trójcy Najświętszej (30 maja) trwa okres przyjmowania Komunii św. wielkanocnej.

15. Studium Muzyki Kościelnej, Diecezjalna Szkoła Muzyczna II stopnia w Gliwicach ogłaszają nabór na rok szkolny 2021/2022 na kierunki wokalistyka oraz organy. Wszelkie informacje na stronie internetowej www.dsm.kuria.gliwice.pl.

03.05 - 09.05.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna. W naszej parafii obchodzimy Kiermasz – rocznicę poświecenia naszej świątyni. O godz. 15.00 Nieszpory.

2. W poniedziałek (3 maja) uroczystość NMP, Królowej Polski. To dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków przebywających na emigracji.

3. Od poniedziałku do soboty o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 15.00 nabożeństwo majowe.

Nabożeństwa majowe odbywają się także przy kaplicach, poszczególnych miejscowości naszej parafii. Wiernych prosimy, aby przebywali na zewnątrz kaplic, przy zachowaniu odpowiedniego dystansu od pozostałych uczestników (1,5 m).

4. W środę po wieczornej Mszy spotkanie uczniów 8 klasy SP przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

5. W piątek o godz. 19.00 Msza św. młodzieżowa.

6. W sobotę przypada Uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski. To święto patronalne Wyższego Międzydiecezjialnego Seminarium Duchownego w Opolu. Pamiętajmy o naszym Seminarium w osobistych modlitwach.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 w Jankowicach Msza ku czci św. Izydora w intencji mieszkańców Jankowic. Msza św. odbędzie się przy kaplicy św. Izydora. Ze względów bezpieczeństwa nie odbędzie się procesja. Uczestników liturgii prosimy o zachowanie bezpiecznego dystansu.

8. Tradycyjna Msza św. w intencji OSP Rybnik Stodoły oraz mieszkańców Stodół zostanie przesunięta z 4 maja na późniejszy termin (czerwiec).

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10. Najbliższe odwiedziny chorych 4 i 5 czerwca. W sytuacjach naglących o każdej porze.

11. Do uroczystości Trójcy Najświętszej (30 maja) trwa okres przyjmowania Komunii św. wielkanocnej.

12. Studium Muzyki Kościelnej, Diecezjalna Szkoła Muzyczna II stopnia w Gliwicach ogłaszają nabór na rok szkolny 2021/2022 na kierunki wokalistyka oraz organy. Wszelkie informacje na stronie internetowej www.dsm.kuria.gliwice.pl.