Parafia Wniebowzięcia NMP / Sanktuarium Matki Bożej Pokornej
ul. Cysterska 1, 47-430 Rudy
tel. (32) 410 30 57, e-mail: parafia.rudy@gmail.com

Informacje

20.05 - 27.05.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. Dziś V Niedziela Wielkanocna. W naszej parafii obchodzimy KIERMASZ – wspomnienie dnia konsekracji kościoła. O godz. 15.00 nabożeństwo majowe.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na renowacje zabytków naszej parafii. Bóg zapłać za składane ofiary.

2. Od poniedziałku do soboty o godz. 17.00 nabożeństwo majowe. Nabożeństwa odbywają się także w kaplicach w poszczególnych miejscowościach.

3. W piątek po wieczornej Mszy Św. generalne mycie i sprzątanie kościoła przed uroczystością I Komunii. Jak każdego roku szczególnie prosimy o pomoc rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii.

4. W piątek kolejną rocznicę urodzin obchodzić będzie ks. dziekan Jan Rosiek. Msza Święta w Jego intencji o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia.

5. W sobotę:

O godz. 9.00 spowiedź dzieci I Komunijnych.

O godz. 11.00 Diecezjalna Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza.

Od godz. 13.00 na Stadionie LKS BUK Rudy – Majowy Festyn Rodzinny „Razem dla Kewina”.

O godz. 17.00 nauki przed chrztem.

6. W przyszłą niedzielę Dzień Matki.

O godz. 9.00 Msza św. w intencji matek naszej parafii.

O godz. 10.15 uroczystość I Komunii Świętej.

O godz. 15.00 Nabożeństwo dziękczynne za dar Eucharystii.

O godz. 17.00 Koncert z cyklu „Muzyka w Starym Opactwie”.

W przyszłą niedzielę w Piekarach Śląskich, Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców.

7. 28 maja (wtorek) odbędzie się pielgrzymka dzieci I Komunii do Leśniowa i Częstochowy. Jest kilka wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii.

8. 1 czerwca na Polach Lednickich odbędzie się XXIII Spotkanie Młodych pod hasłem WIESZ, ŻE CIĘ KOCHAM. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Amadeusza.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest także nowy numer Małego Gościa.

10. Najbliższe odwiedziny chorych 7 i 8 czerwca.

13.05 - 19.05.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.     Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do Służby w Kościele. O godz. 15.00 nabożeństwo majowe z modlitwą o powołania do służby w Kościele.

2.     W poniedziałek Dzień Fatimski. O godz. 19.00 Msza Święta połączona z procesją.

3.     W poniedziałek o godz. 17.00, a we wtorek o 18.00 próba dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. (We wtorek prosimy także na próbę świadków bierzmowania).

4.     We wtorek, środę, piątek i sobotę o godz. 17.00 a w niedzielę o 15.00 nabożeństwa majowe. Nabożeństwa odbywają się także w kaplicach w poszczególnych miejscowościach.

5.     W środę po wieczornej Mszy Św. spotkanie Lectio Divina.

6.     W czwartek w naszej parafii WIZYTACJA KANONICZNA. O godz. 16.00 spotkanie z Radą Parafialną. O godz. 17.30 Msza Święta połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania.

Na uroczystą Mszę Świętą zapraszamy wszystkich parafian, poczty sztandarowe górników, strażaków, Róż Różańcowych.

7.     W piątek o godz. 19.00 spotkanie młodzieżowe.

8.     W sobotę DIECEZJALNA PIELGRZYMKA DZIECI MARYI –o godz. 11.00 Msza Święta.

9.     W przyszłą niedzielę V Niedziela Wielkanocna. W naszej parafii KIERMASZ – rocznica konsekracji naszej świątyni.

Kolekta w 3 niedzielę miesiąca przeznaczona na renowacje zabytków naszej parafii.

O godz. 9.00 w Rudzie Kozielskiej Msza Święta ku czci św. Urbana z poświęceniem odrestaurowanych figur Matki Bożej i św. Urbana oraz procesja.

10. Od czwartku rozpoczął się kolejny etap prac konserwatorskich. Zakres prac to izolacja pionowa fundamentów wschodniej i północnej ściany zakrystii.

11. 1 czerwca na Polach Lednickich odbędzie się XXIII Spotkanie Młodych pod hasłem WIESZ, ŻE CIĘ KOCHAM. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Amadeusza.

06.05 - 12.05.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. O godz. 15.00 Koncert Maryjny w wykonaniu Chóru imienia Juliusza Rogera.

2. Od poniedziałku do soboty o godz. 17.00 a w niedzielę o godz. 15.00 nabożeństwa majowe. Nabożeństwa odbywają się także w kaplicach w poszczególnych miejscowościach.

3. W czwartek po wieczornej Mszy Św. zbiórka ministrantów.

4. W piątek od godz. 16.30 spowiedź dzieci, które obchodzą I rocznicę Komunii Świętej. Po wieczornej Mszy próba przed uroczystością rocznicową.

5. W piątek o godz. 19.00 „Szkoła Wiary” – katecheza dla dorosłych. Temat spotkania Dobry Bóg, a zło i cierpienie w świecie.

6. W sobotę Diecezjalna Pielgrzymka Chorych i Niepełnosprawnych. Msza Święta o godz. 11.00.

7. W przyszłą niedzielę – Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele.

8. 16 maja w naszej parafii odbędzie się Wizytacja Kanoniczna. O godz. 17.30 Msza Św. połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży.

9. 1 czerwca na Polach Lednickich odbędzie się XXIII Spotkanie Młodych pod hasłem WIESZ, ŻE CIĘ KOCHAM. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Amadeusza.

29.04-05.05.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Przed kościołami zbiórka do puszek na Caritas. Bóg zapłać za składane ofiary.

2. Od środy (1 maja) o godz. 17.00 nabożeństwa majowe. Nabożeństwa odbywają się także w kaplicach w poszczególnych miejscowościach.

3. W środę po wieczornej Mszy Św. spotkanie Lectio Divina.

4. Od środy do soboty – IV Śląska Piesza Pielgrzymka do Krakowa Łagiewnik Z buta po miłosierdzie. Zapisy: www.ddmgliwice.pl.

5. W czwartek po wieczornej Mszy Św. spotkanie Dzieci Maryi.

6. W piątek 3 maja Uroczystość MNP, Królowej Polski,głównej patronki Polski – dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków przebywających na emigracji.

7. W piątek o godz. 19.00 Msza Św. młodzieżowa.

8. W sobotę o godz. 10.00 – Święcenia diakonatu. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy o kandydatach do święceń.

8. W sobotę o godz. 16.15 – zmiana tajemnic Różańcowych.

9. W sobotę o godz. 18.00 w Rybniku – Stodołach, Msza Św. odpustowa ku czci św. Floriana połączona z procesją do poszczególnych kaplic i krzyża.

10. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa.

11. W przyszłą niedzielę Niedziela Biblijna.

· O godz. 10.30 Msza św. w intencji wszystkich strażaków naszej parafii i ich rodzin z okazji wspomnienia św. Floriana ich patrona.

· O godz. 15.00 Koncert Maryjny w wykonaniu Chóru imienia Juliusza Rogera.

Inne ogłoszenia:

1. 10 i 11 maja w wyznaczonych miejscach na terenie naszej parafii odbędą się obowiązkowe szczepienia psów przeciwko wściekliźnie. Wszelkie informacje dotyczące szczepień w Gabinecie Weterynarii w Rudach lub pod nr tel. 602-871-994.

2. 4 maja od godz. 11.00 do godz. 19.00 Ochotnicza Straż Pożarna w Rudach zaprasza na dzień otwartych drzwi. 

22.04. - 28.04.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. Dzisiaj Poniedziałek Wielkanocny - II Dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Kolekta przeznaczona na KUL.

2. W tym tygodniu Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia.

3. W środę o godz. 17.00 Nowenna do MB Pokornej.

4. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w czwartek i piątek rano oraz w piątek wieczorem.

5. W czwartek o godz. 18.00 w Parafii Św. Józefa Robotnika w Zawadzie Książęcej KONWENT WIELKANOCNY. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za dekanat Kuźnia Raciborska i wszystkich kapłanów w nim posługujących.

6. W piątek o godz. 6.00 zbiórka i wyjazd na pielgrzymkę Róż Różańcowych do Kodnia, Góry Chełmskiej i Zamościa.

7. W piątek w oktawie Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W sobotę o godz. 20.30 w Rybniku Stodołach odbędzie się czuwanie modlitewne w V rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II.Wszystkich parafian zapraszamy do wspólnego dziękczynienia. (Rozpoczęcie przy OSP Rybnik Stodoły).

9. Za tydzień 27 kwietnia Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przed kościołami zbiórka do puszek na Caritas.

10. W Niemczech zmarł ks. Czesław KANTY, który w latach 1979 – 1981 w naszej parafii pełnił funkcję wikariusza. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona 24. 04 w środę o godz. 17.30.

11. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przygotowali wystrój i dekoracje świąteczne naszego kościoła szczególnie paniom Irenie i Korneli, panom kościelnym Wilhelmowi i Norbertowi, mężczyzną stawiającym Boży Grób, tym, którzy prowadzili nabożeństwa i adoracje, przygotowali liturgię, komentarze, scholi z panią Klaudią, chórowi z panią Marią, wszystkim organistom na czele z panią Krystyną, Liturgicznej Służbie Ołtarza, nadzwyczajnym szafarzom Komunii, Dzieciom Maryi, pocztom sztandarowym, górnikom niosącym baldachim, orkiestrze i wszystkim którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie Triduum Paschalnego i Świąt Wielkiej Nocy.

12. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary podczas Triduum i Świat Wielkanocnych.

13. Bóg zapłać za wszelkie życzenia świąteczne, które otrzymaliśmy w różnej formie.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m in.: O mało znanym obliczu Jerozolimy – miasta w którym umarł i zmartwychwstał Chrystus.

15. Informujemy, iż istnieje możliwość wspierania Parafii w Rudach poprzez przekazanie na jej rzecz 1% podatku. Wypełniając deklarację podatkową, należy odpowiednio uzupełnić następujące pola:

W polu numer KRS podajemy: 0000283966

W polu cel szczególny podajemy Parafia Rudy.

1 2 3 4 »
wykonanie: e-parafia.net