Parafia Wniebowzięcia NMP / Sanktuarium Matki Bożej Pokornej
ul. Cysterska 1, 47-430 Rudy
tel. (32) 410 30 57 lub 889 216 115, e-mail: parafia.rudy@gmail.com

Aktualności

METROPOLITALNY OBCHÓD ODPUSTU WNIEBOWZIĘCIA NMP

 

 

Zaproszenie Biskupa Gliwickiego na obchody Metropolitalnego Odpustu w Rudach

 

​​​​​​​

„Uczcijmy naszą Pokorną Matkę”

 

     Drodzy Współbracia w kapłańskiej posłudze, wraz z osobami życia konsekrowanego, Umiłowani Siostry i Bracia!

 

    Czas sierpniowy wyznacza wspólne metropolitalne spotkanie w dawnym opactwie cystersów w Rudach. To święty czas, by pogłębić nasze zawierzenie naszej Matce i Królowej, która od wieków jest czczona w tym świętym miejscu. Dla naszej młodej ciągle diecezji, cieszącej się 30 latami istnienia, to miejsce jest punktem oparcia i nadziei na pogłębienie naszej wiary w Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Bez Niego nasze życie nie zdołałoby zbudować dojrzałego kształtu postępowania każdego z nas, by przyczyniać się do wzmacniania dobra i prawdy między nami. Dlatego śpieszymy do Tej, która w Kanie Galilejskiej orędowała za nami u swego Syna, i która wytrwała do końca ziemskiego życia swego Syna, aż pod krzyżem przyjęła nowe zadania, by z woli umierającego Syna i Zbawiciela w osobie umiłowanego ucznia Jana wziąć za swoje dzieci nas wszystkich. Z tego płynie ważne przypomnienie, że z Maryją pokonamy wszystkie nasze słabości i przetrwamy wśród niełatwych warunków, jakie sami sobie stwarzamy.

     W 30. roku aktywnej obecności naszej diecezji gliwickiej będziemy nade wszystko przybywać do Pokornej Pani Rudzkiej z uczuciem głębokiej wdzięczności, że możemy śmiało przystąpić do tronu Łaski, spływającej w tym świętym miejscu. Polecać będziemy wszystkich mieszkańców naszej diecezjalnej wspólnoty, by mieli odwagę dawać odważne świadectwo wiary, wzmacnianej nadzieją, by tym sposobem budować pełne miłości społeczeństwo, zdolne wnosić dobro i prawdę we wszystkie dziedziny naszego życia. Pamiętać będziemy w modlitewnych prośbach o wzbudzenie nowych powołań do kapłaństwa, do życia konsekrowanego, ale też do dojrzałego i odpowiedzialnego małżeństwa. Utrwalonym już zwyczajem w naszej Metropolii Katowickiej modlitwom Pielgrzymów polecać będziemy Księży Biskupów, przeżywających swoje jubileusze: arcybiskupa seniora Alfonsa Nossola z Opola w 90. rocznicę urodzin i w 65. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich, wzmocnionych sakrą biskupią przed 45 laty; pamiętać będziemy o arcybiskupie seniorze Damianie Zimoniu w 65. rocznicę święceń kapłańskich i 30. rocznicę nominacji arcybiskupiej; z wyrazami szacunku i zapewnienia o modlitwie wypraszać będziemy nadprzyrodzone łaski w 75. rocznicę urodzin biskupa Pawła Stobrawy z Opola, w 70. urodziny biskupa Marka Szkudły oraz 55. urodziny biskupa Grzegorza Olszowskiego z Katowic; do nich i ja dołączam w roku osiągnięcia 75 lat życia i Złotego Jubileuszu Kapłaństwa.

 

     Z tej okazji zapraszam do wspólnej modlitwy w sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach w uroczystość patronalną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia na godzinę 11.00 na uroczystą sumę, sprawowaną na dziedzińcu dawnego opactwa, podczas której Słowem Bożym podzieli się z nami biskup opolski Andrzej Czaja. O godz. 15.00 w kościele wyśpiewamy uroczyste Nieszpory, wieńczące wspólne modlitewne spotkanie.

   

      Oczekując na Kochanych Pielgrzymów, z serca wszystkim już dzisiaj błogosławię.

                                       

 

                                            Wasz biskup

                                           † Jan Kopiec

Wieczór fatimski

W środę 13 sierpnia Dzień Fatimski.
O godz. 17.30 Msza św. z procesją i modlitwą różańcową. 

Poświecenie pojazdów.

W poniedziałek 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców. O godz. 17.30 Msza św. w intencji kierowców i podróżujących.

Błogosławieństwo pojazdów w niedzielę 24.07 o godz. 19.45 oraz w poniedziałek 25.07 o godz. 7.30 oraz 18.00

Złożone ofiary będą przekazane na zakup pojazdów i innych środków transportu dla Polskich misjonarzy.

 

Odpust ku czci św. Marii Magdaleny

17 lipca zapraszamy na odpust ku czci św. Marii Magdaleny.
Suma odpustowa w kościele  na cmentarzu o godzinie 11.00.
O godzinie 15.00 nieszpory odpustowe w kościele na cmentarzu.
Kazanie wygłosi ks. Marek OLEKSZYK
 

Koncert Maryjny

8 maja o godz. 17.00 Koncert Maryjny w wykonaniu Chóru im. Juliusza Rogera z Rud.

Serdecznie zapraszamy.

« 1 2 3 4 5
...
13 »
wykonanie: e-parafia.net