tel. (32) 410 30 57 lub 889 216 115, e-mail: parafia.rudy@gmail.com

Odpust w Rudzie Kozielskiej

W niedzielę 15 maja w Rudzie Kozielskiej odbędzie się Odpust ku czci św. Urbana - patrona miejscowości.
Odpust rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 sprawowaną w intencji mieszkańców, po czym wyruszy procesja do znajdujących się w Rudzie Kozielskiej krzyży.
Po zakończonej procesji spotkanie przy kawie, przy OSP Ruda Kozielska
Serdecznie zapraszamy.

Odpust w Jankowicach

8 maja w niedzielę zapraszamy do Jankowic na coroczny Odpust ku czci św. Izydora.
Msza św. w intencji żywych i zmarłych parafian Jankowic zostanie odprawiona przed kaplicą św. Izydora o godz. 9.00, po czym ulicami Jankowic ruszy procesja.

Odpust w Rybniku - Stodołach

4 maja o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich na coroczną Mszę Św. odpustową w Rybniku - Stodołach ku czci św. Floriana w int. członków OSP i wszystkich mieszkańców Stodół.
Msza Św. zostanie odprawiona w kaplicy pw. Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy procesja ulicami Stodół.

50 lat kapłaństwa bp Jana Kopca.

Odezwa biskupa Andrzeja Iwaneckiego z okazji 50 rocznicy święceń kapłańskich biskupa gliwickiego Jana Kopca

Czcigodni bracia kapłani!

Czcigodne siostry zakonne i osoby życia konsekrowanego!

Drodzy diecezjanie!

Rok 2022 obfituje w rocznicowe wydarzenia. Dwudziestego ósmego stycznia obchodziliśmy 10. rocznicę ingresu do gliwickiej katedry i kanonicznego objęcia diecezji przez biskupa Jana Kopca, 27 marca diecezja gliwicka obchodziła 30-lecie powstania. Obecnie, z wielką radością i wdzięcznością Bogu, pragnę zapowiedzieć złoty jubileusz przyjęcia święceń kapłańskich przez naszego biskupa diecezjalnego.

Pół wieku temu, 30 kwietnia w opolskiej katedrze, przez posługę pierwszego biskupa opolskiego Franciszka Jopa, przyjął Jubilat święcenia kapłańskie. Przez sześć lat pracował jako wikariusz – najpierw w Zabrzu,
w parafii św. Franciszka z Asyżu, a następnie w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, w Zabrzu-Rokitnicy.

Od 1977 roku zdobywał kolejne stopnie naukowe i prowadził wykłady na wyższych uczelniach. Pełnił także obowiązki prefekta a później wicerektora
w Wyższym Seminarium Duchownym Śląska Opolskiego w Nysie. Zwieńczeniem drogi naukowej biskupa Jana było nadanie w 2008 roku tytułu naukowego profesora zwyczajnego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Piątego grudnia 1992 roku Ojciec Święty Jan Paweł II mianował go biskupem tytularnym Cemeriniano i pomocniczym opolskim, a 29 grudnia 2011 roku papież Benedykt XVI – biskupem diecezjalnym diecezji gliwickiej.

Pragniemy więc podziękować Dobremu Bogu za lata życia kapłańskiego
i biskupiego Czcigodnego Jubilata. Kapłanów, siostry zakonne, członków grup parafialnych, delegacje z każdego dekanatu zapraszam 30 kwietnia o godzinie 11.00 do wzięcia udziału we Mszy świętej w gliwickiej katedrze oraz zaśpiewania razem z biskupem Janem uroczystego „Te Deum laudamus”.

Dostojnemu Jubilatowi z okazji 50. rocznicy przyjęcia święceń kapłańskich życzymy głębokiej radości płynącej z bliskości naszego Pana, a także mocy
i światła Ducha Świętego w prowadzeniu diecezjalnej wspólnoty do Chrystusa. Niech Najświętsza Maryja Panna wyprosi dla Niego wszelkie potrzebne łaski.

+ Andrzej Iwanecki

biskup pomocniczy gliwicki​​​​​​​

Pomoc dla Ukrainy

Caritas Diecezji Gliwickiej, ul. Ziemowita 2, Gliwice organizuje pomoc dla Ukrainy, prosimy wszystkich, którzy mogą włączyć się do akcji o kontakt tel. 32 230 78 70 / 667445774.

Caritas diecezjalna od momentu inwazji na Ukrainę organizuje transporty humanitarne, przede wszystkim ze środkami medycznym. Wśród najbardziej potrzebnych rzeczy, które będą przekazane na Ukrainę; jak również uchodźcom, którzy są w Polsce znajdują się:

• koce,
  • śpiwory,
  • poduszki,
  • kołdry,
  • pościel,
  • materace,
  • wszelkiego rodzaju materiały medyczne: opatrunki, bandaże, strzykawki, igły, kompresy, płyny infuzyjne, dezynfekujące, środki przeciwbólowe itp.
  • odzież (nowa),
  • artykuły dla dzieci i niemowląt (mleko w proszku, chusteczki nawilżane, pampersy, środki pielęgnacyjne, ubrania, słodycze wysokokaloryczne),
  • artykuły spożywcze z długim terminem przydatności, itp.

Wymienione przedmioty można bezpośrednio przynosić do centrali Caritas Diecezji Gliwickiej przy ul. Ziemowita 2 w godz. 8.00-18.00 od poniedziałku do piątku.

Wszystkie osoby, które chciałyby także wesprzeć pomoc dla Ukrainy finansowo, można to zrobić za pośrednictwem wpłat na konto bankowe Caritas Diecezji Gliwickiej

Nr konta: 57 1240 1343 1111 0010 0216 7128
z dopiskiem “UKRAINA”

Serdecznie dziękujemy za wszelkie okazane wsparcie.

Urząd Miasta Kuźnia Raciborska.

Informujemy, że na terenie gminy Kuźnia Raciborska znalazły schronienie pierwsze osoby uciekające przed koszmarem wojny na Ukrainie. Są to głównie kobiety z dziećmi.

Udzielanie pomocy potrzebującym, którzy znajdują się już w naszej gminie, jest

koordynowane przez MOPS i MOKSiR oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Kuźnia Przyszłości według ścisłych wytycznych oraz zgłaszanego zapotrzebowania. Prosimy śledzić informacje na bieżąco na stronach internetowych i Facebooku.

Św. Florian

W niedzielę 01.05.2022  o godz. 10.30 Msza św. ku czci św. Floriana w intencji strażaków i ich rodzin z OSP Rudy, OSP Jankowice, OSP Ruda Kozielska.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

« 1 2 3 4 5
13 »