Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Zapraszamy na Mszę św. w intencji kobiet w stanie błogosławionym i małżeństw pragnących potomstwa, która zostanie odprawiona w piątek 8 grudnia o godz. 9.00.
Po Mszy błogosławieństwo przyszłych matek.

Orszak Św. Marcina

W wigilię święta świętego Marcina oraz 100 rocz. odzyskania niepodległości przez Polskę, parafia p.w. Wniebowzięcia N.M.P., Stare Opactwo, przedszkole, Szkoła Podstawowa w Rudach oraz Gmina Kuźnia Raciborska zapraszają na RODZINNY WIECZÓR ŚWIĘTOMARCIŃSKI.

Czas: sobota, 10 listopada 2018 r., godz. 18:30
Miejsce wymarszu: Boisko szkolne przy Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Rudach.
Miejsce docelowe: Dziedziniec Starego Opactwa
Kto wyrusza: Orszak wraz św. Marcinem w stroju rzymskiego legionisty na koniu
Kto towarzyszy: Dzieci z lampionami i ich rodzice

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

Uroczystość Wszystkich Świętych jest jednym z najbardziej radosnych dni dla chrześcijan. Każdego dnia przypada wspomnienie jednego lub kilku świętych znanych z imienia. Jednak ich liczba jest znacznie większa. Wiele osób doszło do świętości w zupełnym ukryciu.

Uroczystość Wszystkich Świętych nie jest - jak wielu twierdzi - "Świętem Zmarłych", ale przypomina prawdę o tym, że każdy z nas, niezależnie od wybranej drogi życia - małżeństwa, kapłaństwa czy życia konsekrowanego - jest powołany do świętości. Tej pełni człowieczeństwa nikt z nas nie osiągnie własnymi siłami. Konieczna jest tutaj pomoc łaski Bożej.

W odróżnieniu od tej uroczystości, następnego dnia - 2 listopada – Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych. Jest to dzień modlitwy za tych, którzy w czyśćcu przygotowują się do chwały nieba.
Razem jednak Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny przypominają prawdę o wspólnocie Kościoła, obejmującej świętych w niebie, pokutujących w czyśćcu i żyjących jeszcze na ziemi. Wśród tych trzech stanów Kościoła dokonuje się - poprzez modlitwę, pamięć czy ofiarę - ciągła wymiana dóbr duchowych.

1 listopada o godzinie 14.00 Msza Św.

Pozostałe Msze Św. tradycyjnie o godzinie 7.00, 9.00, 10.30 w Kościele.
O godz. 19.00 zapraszamy do Kościoła cmentarnego na nabożeństwo prowadzone przez młodzież.

2 listopada Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 17.30 i 19.00 zostaną odprawione w kościele na cmentarzu.

« 1 2 3 4 5
17 »