NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

WIELKANOC

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja!

Wielkanoc to dzień triumfu życia, którym jest Jezus Chrystus, nad śmiercią i Szatanem. Mimo trudnego czasu związanego z pandemią koronawirusa chciejmy wzbudzić w sercu głęboką radość ze zmartwychwstania naszego Pana. Nasze świętowanie rozpoczynamy uroczystym śniadaniem wielkanocnym. W tym roku nasze pokarmy, które trafiły na stół nie zostały pobłogosławione. Jednak jako rodzina, w dziękczynieniu za ten wielki dar Boga, zacznijmy nasze śniadanie wielkanocne od poniższej modlitwy. Życzymy Wam pokoju serca pochodzącego od naszego Zmartwychwstałego Pana.

Modlitwa przed posiłkiem

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:

Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy: Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

1 Tes 5, 16-18: Zawsze się radujcie.

Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.

Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:

Módlmy się.

Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

Modlitwa po posiłku

Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi:

Uczniowie poznali Pana. Alleluja

Wszyscy: Przy łamaniu chleba. Alleluja.

Ojciec: Módlmy się:

Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.