Odpust ku czci MB Pokornej

14 czerwca przypada X rocznica podniesienia naszego Kościoła do godności Bazyliki Mniejszej. Z tej okazji w niedzielę 9 czerwca zapraszamy na uroczystą Mszę św. odpustową o godz. 10.30, pod przewodnictwem Biskupa Gliwickiego Jana Kopca. Po Mszy procesja z Najświętszym Sakramentem i feretronem Maryjnym. O godz. 15.00 nieszpory, podczas których zostaną przyjęci nowi członkowie Bractwa Najświętszego Sakramentu. Podczas Mszy Świętej chcemy także dziękować za 50 lat życia kapłańskiego Ks. Prałata Bonifacego Madla. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia.

Nabożeństwa czerwcowe.

Pomysł na nabożeństwa czerwcowe ma swój początek w XIX w. Autorką pomysłu na uwielbienie Serca Jezusowego w Najświętszym Sakramencie była Aniela de Sainte-Croix. Będąc jeszcze w nowicjacie doszła do wniosku, że skoro maj jest poświęcony Matce Bożej, to czerwiec należy ofiarować Sercu Jezusowemu.

Podzieliła się tym spostrzeżeniem z wychowawczynią i koleżankami. Przychylnie odniosła się do niej przełożona klasztoru, a następnie biskup paryski. Czerwiec okazał się idealnym miesiącem na nabożeństwa gdyż właśnie wtedy przypada Uroczystość Serca Pana Jezusa. W Polsce po raz pierwszy nabożeństwa czerwcowe zaczęto odprawiać w 1857r. Po 16 latach w 1873r Pius IX zatwierdził nabożeństwo jako oficjalną modlitwę Kościoła.

Nabożeństwo czerwcowe polega na uwielbieniu i oddawaniu czci Najświętszemu Sercu Jezusowemu ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Następnie zostaje czytana lub śpiewana litania do Najświętszego Serca Jezusowego. Po litanii ksiądz lub diakon prowadzący odczytuje Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Jezusowemu. Po akcie następuje pieśń "Przed tak wielkim Sakramencie", modlitwa oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Modlitwa Codziennego Ofiarowania

Panie Jezu Chryste,
Ty przez swoje Boskie Serce, bogate w miłosierdzie, wylałeś na cały świat miłość swego Ojca jako uświęcający żar Ducha Przenajświętszego. Racz przyjąć moje modlitwy, prace, radości i cierpienia i złącz je dzisiaj ze swą Ofiarą Krzyża, obecną w tajemnicy Eucharystii dla zbawienia świata.

Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe codziennie o godzinie 17.00, a w niedzielę o godzinie 15.00.

Diecezjalna Pielgrzymka Chórów

W niedzielę, 16 czerwca 2019 roku, odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Chórów.

Program pielgrzymki:

15.00 – wspólna próba wszystkich chórów.

16.00 – MSZA ŚWIĘTA

17.00 – indywidualne występy zgłoszonych chórów, wspólny śpiew oraz poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału i wspólnej modlitwy!