tel. (32) 410 30 57 lub 889 216 115, e-mail: parafia.rudy@gmail.com

Modlitwa o pokój.

MODLITWA O POKÓJ

Panie Jezu Chryste,

Ty, który jesteś naszym pokojem,

Ty, który zburzyłeś rozdzielający ludzi mur – wrogość,

Ty, który ludzi dalekich czynisz bliskimi,

Ty, który w sobie zadałeś śmierć wrogości!

Prosimy, zadaj śmierć także jakiejkolwiek wrogości w nas!

Daj nam światłe oczy serca, byśmy przestali widzieć w sobie wzajemnie przeciwników, a zobaczyli współdomowników – w Twoim Domu, a także w tym domu, który ma na imię Polska;

Nawróć nasze wzajemne myślenie o sobie, i daj nam słowa i czyny na miarę tego nawrócenia.

Włóż nam w usta – a jeszcze wcześniej w nasze myśli – słowa, które budują, nie rujnują; leczą, nie zadają rany; pocieszają, nie odbierają nadzieję; niosą pokój, nie wywołują agresję.

Wskaż nam czyny konkretnej miłości i miłosierdzia, wokół których odbudujemy naszą wspólnotę. Zwłaszcza w tak trudnej, obecnej chwili pandemii poprowadź nas do osób chorych i starszych, tych, którzy przebywają na kwarantannie i tych, którzy opłakują swoich zmarłych. Pomnóż w nas ofiarność i współczucie.

Uczyń każdego z nas „nowym człowiekiem”, a nastanie pokój!

Modlimy się za wszystkich!

O mądrość i pragnienie dobra wspólnego dla każdego, kto w obecnym sporze zabiera głos;

Za polityków wszystkich opcji w parlamencie i poza nim.

Za tych, którzy modlą się w kościołach, i za tych, którzy demonstrują.

Za wierzących w Boga, i za tych, którzy wartości prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna wywodzą z „innych źródeł”;

Również za tych, którzy w tej chwili wcale ich nie szukają.

Ty – rozpoznany czy nierozpoznany – znajdź drogę do każdego z nas, wskaż nam właściwe drogi ku sobie nawzajem. I skutecznie nas po nich poprowadź.

Amen.

Roraty 2020

Roraty 2020 - To krótkie filmiki, w których ks. Amadeusz wraz z młodzieżą naszej parafii będą pomagać dzieciom przeżyć tegoroczne roraty i postarają się przybliżyć tajemnicę Mszy Świętej. Filmiki można zobaczyć na kanale: https://www.youtube.com/channel/UCFoyMCxdgQnZkGI7-eNXL9Q

W każdym dniu na dzieci czeka także specjalne zadanie roratnie. Odpowiedź na nie należy wysłać na adres:
mlodziez.parafiarudy@gmail.com
Spośród nadesłanych odpowiedzi wylosujemy kilku laureatów, którzy w niedzielę po Mszach Świętych będą mogli odebrać w zakrystii słodkie upominki.

Życzenia świąteczne.

Drodzy Parafianie i Pielgrzymi.

W tym roku Święta Bożego Narodzenia, mamy tak inne niż zwykle.

Nie wszyscy spotkają się przy wigilijnej wieczerzy i nie wszyscy spotkają się przy bożonarodzeniowych  stołach.

W tym czasie, warto  jednak  być  blisko drugiego człowieka- sercem i myślami. Nie mogąc podzielić się  z wszystkimi opłatkiem ,warto dzielić z wszystkimi, najpiękniejszymi słowami życzeń, takimi płynącymi z głębi naszego serca, takimi, które napełnią nas nadzieją na lepsze jutro.

Niech wyjątkowy charakter tych dni sprawi, że patrząc na żłóbek, patrząc na Świętą Rodzinę, jeszcze z większą ufnością spojrzymy w przyszłość, wierząc że Nowonarodzony rozproszy nasze troski i niepokoje. Niech te święta sprawią, że będziemy  mogli się cieszyć tym co mamy. Dobrze wykorzystajmy otrzymany czas i doceńmy to, co w życiu ważne.

Niech nie zabraknie wzajemnej miłości, wsparcia i wzajemnego zrozumienia. Niech tegoroczne święta wzmocnią wiarę, pogłębią nadzieję i odnowią miłość. Niech przyniosą wiele otuchy, pokoju serca, ciepła i rodzinnego szczęścia.

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia

życzy ks.  Proboszcz Sebastian Śliwiński