ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

Drodzy Parafianie.

W tym roku… Święta Wielkanocne różnią się od tych, do których każdy z nas już przywykł.

W tym roku… zabrakło Waszej obecności w czasie obchodów Triduum Paschalnego, nie było Was w dzisiejszy poranek na Rezurekcji.

W tym roku… mimo Waszego pragnienia bycia w kościele i wspólnego przeżywania tych ważnych dni… nasza świątynia była pusta…

W tym roku… zabraknie rodzinnych spotkań i wspólnego spędzania czasu z przyjaciółmi i znajomymi.

Ale w tym roku…, w tym trudnym czasie… Wielkanoc powinna być szczególnie radosnym Świętem i choć spędzimy ją nieco inaczej, to nadal możemy się dzielić z wszystkimi, najpiękniejszymi słowami życzeń, takimi płynącymi z głębi naszego serca, takimi- które napełnią nas nadzieją na lepsze jutro.

Dlatego łącząc się z Wami serdecznymi myślami składam Wam życzenia: spokoju, wytrwałości i cierpliwości. Niech nie opuszcza Was nadzieja a Zmartwychwstały Pan Jezus, da siłę w pokonywaniu trudnych chwil i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Niech obdarzy takim spokojem, którego świat dać nie może.

Dobrze wykorzystajmy otrzymany czas i doceńmy to, co w życiu ważne. Pozostańmy w domach- pamiętając przy tym, o tych, którzy z nami  nie mogą być. Łączmy się z nimi sercem, myślami czy telefonicznie. Chrońmy siebie i bliskich.

Niech Zmartwychwstały Chrystus Wam błogosławi,

a nasza Matka Boża Pokorna ma w swojej opiece.

Ks. Sebastian Śliwiński

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

WIELKANOC

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja!

Wielkanoc to dzień triumfu życia, którym jest Jezus Chrystus, nad śmiercią i Szatanem. Mimo trudnego czasu związanego z pandemią koronawirusa chciejmy wzbudzić w sercu głęboką radość ze zmartwychwstania naszego Pana. Nasze świętowanie rozpoczynamy uroczystym śniadaniem wielkanocnym. W tym roku nasze pokarmy, które trafiły na stół nie zostały pobłogosławione. Jednak jako rodzina, w dziękczynieniu za ten wielki dar Boga, zacznijmy nasze śniadanie wielkanocne od poniższej modlitwy. Życzymy Wam pokoju serca pochodzącego od naszego Zmartwychwstałego Pana.

Modlitwa przed posiłkiem

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:

Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy: Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

1 Tes 5, 16-18: Zawsze się radujcie.

Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.

Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:

Módlmy się.

Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

Modlitwa po posiłku

Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi:

Uczniowie poznali Pana. Alleluja

Wszyscy: Przy łamaniu chleba. Alleluja.

Ojciec: Módlmy się:

Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

« 1 2 3 4 5 »