Parafia Wniebowzięcia NMP / Sanktuarium Matki Bożej Pokornej
ul. Cysterska 1, 47-430 Rudy
tel. (32) 410 30 57, e-mail: parafia.rudy@gmail.com

Informacje

13.01 - 19.01.2020

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W PARAFII WNIEBOWZIĘCIA NMP

Poniedziałek 13.01.2020 – dzień powszedni.

7.00

1. W int. rodzin przyjmujących kolędę z Jankowice ul.: Raciborska, Wiejska, Polna, Leśne Zacisze.

2. Za dusze w czyśćcu ciepiące. (int. z ofiar w skarbonie)

17.30

Za + Marię FIGIEL. (Gregoriańska)

Wtorek 14.01.2020 – dzień powszedni.

7.00

1. W int. rodzin przyjmujących kolędę z Jankowic ul.: Raciborska, Szkolna, Leśna, Wypoczynkowa.

2. Za + Marię FIGIEL. (Gregoriańska)

17.30

Za + Weronikę WADUŁA w rocz. śmierci + męża Henryka, ++ z pokrew.

Środa 15.01.2020 – dzień powszedni.

7.00

1. W int. rodzin przyjmujących kolędę z Rud ul.: Rogera.

2. Za + Marię FIGIEL. (Gregoriańska)

17.00

Nowenna do MB Pokornej.

17.30

Za + ojca, męża i dziadka Marcina FROS.

Czwartek 16.01.2020 – dzień powszedni.

7.00

1. W int. rodzin przyjmujących kolędę z Rud ul.: Brzozowa.

2. Za + Marię FIGIEL. (Gregoriańska)

17.30

Za + Józefa KOLECZKO na pam. ziem. urodzin.

Piątek 17.01.2020 -  Wspomnienie św. Antoniego, opata.

7.00

1. W int. rodzin przyjmujących kolędę z Rud ul.: Cysterska, Majowa, Szybki, Polna.

2. Za + Marię FIGIEL. (Gregoriańska)

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.30

Za + matkę Stefanię KALEMBA, męża Ignacego, ++ z pokrew. KALEMBA, MAREK.

Sobota 18.01.2020 – dzień powszedni.

7.00

1. W int. rodzin przyjmujących kolędę z Rud ul.: Krótka, Parkowa, Raciborska, Jesionowa, Bukowa, Kasztanowa, Wierzbowa.

2. Za + Marię FIGIEL. (Gregoriańska)

13.00

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie dla cioci Renaty MROZEK z ok. 80 rocz. urodzin. (int. of. od rodziny DZIEŻOK. (kaplica)

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.30

1. Za + Huberta PRZYBYŁA w 6 rocz. śmierci, jego rodziców Bertę i Alfonsa, teściów Łucję i Franciszka MARKIEFKA, bratową Dorotę, Alfonsa GRYCHTOŁ, Henryka WENGLORZ i ++ z pokrew. PRZYBYŁA, MARKIEFKA, MUSIOŁ.

2. Za + męża i ojca Rudolfa MICHALSKIEGO.

II Niedziela Zwykła 19.01.2020

7.00

1. Za dusze w czyśćcu ciepiące. (int. z ofiar w skarbonie)

2. Za + Marię FIGIEL. (Gregoriańska)

9.00

1. Za ++ rodziców Genowefę i Romana PIONTEK, ich rodziców, rodzeństwo oraz ++ z pokrew. PIONTEK, GAWLIK.

2. Za + Irenę WOŹNIAK w 2 rocz. śm. ++ z pokrew.

10.30

W int. babć i dziadków.

12.00

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie dla Eryki i Leona HASENBERG  z ok. 60 rocz. ślubu i o Boże bł. w rodzinie.

15.00

Nieszpory.

16.00

Za wstaw. MB z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze zdrowie i Błogosławieństwo na kolejne lata z okazji 93 rocz. urodzin Henryka GRYCHTOŁ.

06.01 - 12.01.2020

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W PARAFII WNIEBOWZIĘCIA NMP

Poniedziałek 06.01.2020 – Uroczystość Objawienia Pańskiego.

7.00

W int. rodzin przyjmujących kolędę z Rud ul.: Świętojańska, Borowa, Łąkowa.

9.00

Za ++ dziadków Julię i Jana GLOGER, córki Annę, Hildegardę, syna Jerzego, żonę Jadwigę, ++ z pokrew.

10.30

W int. mieszkańców Rudy Kozielskiej z prośbą o błogosławieństwo Dzieciątka Jezus w Nowym 2020 Roku.

12.00

W int. parafian.

15.00

Nieszpory.

16.00

Za + Marię FIGIEL. (Gregoriańska)

Wtorek 07.01.2020 – dzień powszedni.

7.00

1. W int. rodzin przyjmujących kolędę z Rudy Kozielskiej ul.: Wildek, Lipowa, Górnicza, Hubertusa, Raciborska, Skośna, Krótka, Wiśniowa.

2. W int parafian.

17.30

Za + Marię FIGIEL. (Gregoriańska)

Środa 08.01.2020 – dzień powszedni.

7.00

1. W int. rodzin przyjmujących kolędę z Rudy Kozielskiej ul.: Raciborska, Nowa, Boczna, Handlowa.

2. Za + Marię FIGIEL. (Gregoriańska)

17.00

Nowenna do MB Pokornej.

17.30

Za + Gertrudę TWORUSZKA. (int. od chrześniaków z rodzinami)

Czwartek 09.01.2020 – dzień powszedni.

7.00

1. W int. rodzin przyjmujących kolędę z Rudy Kozielskiej i Rudy ul.: Hutnicza, Sportowa, Ogrodowa, Słoneczna, Kozielska.

2. Za + Marię FIGIEL. (Gregoriańska)

17.30

Za + Katarzynę BARTODZIEJ w 30-sty dzień po śmierci.

Piątek 10.01.2020 - dzień powszedni.

7.00

1. W int. rodzin przyjmujących kolędę z Rud-Brantolki ul.: Mickiewicza, Dębowa, Świerkowa, Zielona, Sosnowa.

2. W int parafian.

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.30

Za + Marię FIGIEL. (Gregoriańska)

Sobota 11.01.2020 – dzień powszedni.

7.00

W int. rodzin przyjmujących kolędę z Rud-Brantolki ul.: Sobieskiego, Rzeczna, Powstańców Śląskich.

14.00

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie dla Soni i Adama MĘCIK z ok. 25 rocz. ślubu. (kaplica)

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.30

1. Za + Otylię KUKLIŃSKĄ w 1 rocz. śm, za ++ dusze z pokrew.: KUKLIŃSKI, PAWLIK, ZAJĄC, FOJT, NOSIADEK.

2. Za + Marię FIGIEL. (Gregoriańska)

Niedziela 12.01.2020 – Święto Chrztu Pańskiego.

7.00

W int. rodzin przyjmujących kolędę z Rud ul.: Paproć i Rybnicka.

9.00

1. Za ++ rodziców Edeltraud i Herberta SANDTEN na pam. ziem. urodzin, ojca Józefa SZNAJDER, brata Richarda, ++ z pokrew.

2. Za + Marię FIGIEL. (Gregoriańska)

10.30

Za + matkę Stefanie SKOWRONEK w 15 rocz. śmierci, jej męża Emila, ich syna Jana, za + ojca Henryka SKURZEWSKIEGO, ++ z pokrew.

11.00

Dom seniora: W int. parafian.

12.00

Za + Piotra SZWEDA w 30 dzień po śmierci.

15.00

Nieszpory.

16.00

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie dla członków Żywego Różańca z parafii św. Józefa w Bytomiu.

30.12.2019 - 05.01.2020

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W PARAFII WNIEBOWZIĘCIA NMP

Poniedziałek 30.12.2019 – Szósty dzień w oktawie Narodzenia Pańskiego.

7.00

1. W int. rodzin przyjmujących kolędę z Rud ul.: Przerycie, Biały Dwór.

2. Za + męża i ojca Władysława KRZYŻANOWSKIEGO, jego rodziców, rodzeństwo, ++ z rodzin: KRZYŻANOWSKI, WSZOŁEK.

3. Za + Ernesta CHROBAK, jego rodziców i rodzeństwo, ++ z rodzin CHROBAK, DOLEŻYCH.

17.30

Za ++ Pawła i Barbarę HAJDER, synową Stefanię, córkę Katarzynę BARTODZIEJ jej męża Waltra, + Henryka SULSKI.

Wtorek 31.12.2019 – Siódmy dzień w oktawie Narodzenia Pańskiego.

7.00

Za ++ rodziców Stanisławę i Leonarda POLOCZEK, + Elżbietę KAMIŃSKĄ, + Władysława KAMIŃSKIEGO, ++ Bronisławę i Feliksa OCHOJSKICH, ++ z rodzin POLOCZEK, KAMIŃSKI.

17.00

W int. parafian.

23.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Środa 01.01.2020 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

7.00

Za + Marię FIGIEL (Gregoriańska).

9.00

W int. narzeczonych Emilii i Adama do Bożej Opatrzności z prośbą o Boże bł. i potrzebne łaski.

10.30

W int. parafian o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku.

12.00

Do Bożej Opatrzności za wstaw. MB Pokornej i św. Walentego z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Jakuba WRAZIDŁO oraz całej rodziny.

15.00

Nieszpory.

16.00

W int. LKS Ruda Kozielska.

Czwartek 02.01.2020 – I czwartek miesiąca. Wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

7.00

1. O nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

2. W int. rodzin przyjmujących kolędę z Rud ul.: Dworcowa, Szkolna, Podbiała, Gliwicka.

17.30

Za + Marię FIGIEL. (Gregoriańska)

Piątek 03.01.2020 – I piątek miesiąca.

7.00

1. W int. rodzin przyjmujących kolędę z Rybnika-Stodół ul. Buglowiec, Cisowa, Stalowa, Szramka, Jaworowa, Szeroka.

2. W int. czcicieli NSPJ.

3. Za + Marię FIGIEL. (Gregoriańska)

7.30

Nabożeństwo do NSPJ

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.30

Do Serca Pana Jezusa przez wstaw. MB Pokornej i św. Jana Pawła II z podziękowanie za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, opiekę Bożą nad rodziną, dary Ducha Św. dla dzieci i wnuków.

Sobota 04.01.2020 – I sobota miesiąca.

7.00

1. W int. rodzin przyjmujących kolędę z Rybnika- Stodół ul. Lechicka, Zwonowicka, Czarneckiego, Rudzka, Polan.

2. Za + Marię FIGIEL. (Gregoriańska)

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.00

Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP

17.30

Za + Teresę JURECZKO w 1 rocz. śmierci, + męża Andrzeja,++ rodziców, teściów, ++ z pokrew.

05.01.2020 – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim.

6.25

Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

7.00

Za + Józefa FOIT w 30-sty dzień po śmierci.

9.00

Za ++ rodziców Elżbietę i Ewalda BELKIUS na pam. ziem. urodzin, ich ++ rodzeństwo, za ++ dziadków z obu stron, za + ojca Jana CZERNY, + siostrę Krystynę, za ++ z pokrew.

10.30

1. Za + Małgorzatę DUDA w 1 rocz. śmierci.

2. Za + Marię FIGIEL. (Gregoriańska)

12.00

Za + Józefa GŁADYSZ. (int. ofiarowana od rodz. TOMANEK)

13.30

Niem.

Za dusze w czyśćcu cierpiące (int. z ofiar w skarbonie).

15.00

Koncert kolęd w chóru im. Juliusza Rogera.

16.00

1. Za + Pawła MALEJKA w 2 rocz. śmierci, ++ dziadków, za ++ z rodzin: KRAWIEC, MALEJKA, ŻYŁA, PIECHA, TREDER.

2. Za + męża i ojca Romana OŚLIŹLOK na pam . ziem. urodzin, + matkę Teresę MIERA, ++ teściów Anielę i Wiktora OŚLIŹLOK, + ciocię Bronisławę MORCINIEC, ++ dziadków z obu stron, + Gerarda BARON oraz ++ z pokrew. OŚLIŹLOK, MIERA, MORCINIEC, MARCALIK, PENDZICH, BENISZ.

23.12 - 29.12.2019

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W PARAFII WNIEBOWZIĘCIA NMP

Poniedziałek 23.12.2019 – dzień powszedni.

7.00

Za + męża i ojca Andrzeja WANGLORZ, matkę Martę KURA, teściową Magdalenę WANGLORZ, + Henryka MILOTA oraz ++ z pokrew. WANGLORZ, KURA, DZIUBA, MILOTA.

17.30

1. Za ++ Jana i Joannę CHROŚNIK, syna Rudolfa, za ++ Pawła i Gertrudę GRÜNER, Sabinę i Edwarda SYPNIEWSKICH, za ++ z pokrew. CHROŚNIK, WOLNY, GRÜNER, KLIMEK, KUNA.

2. Za + Bogdana SZNAJDER w 10 rocz. śmierci, prosząc o radość życia wiecznego.

Wtorek 24.12.2019 – dzień powszedni.

7.00

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł., i zdrowie dla Krystyny LAMPERT z ok. urodzin.

23.15

Jasełka w wykonaniu młodzieży.

24.00

Pasterka: W int. parafian.

Środa 25.12.2019 – Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

7.00

Za tragicznie zmarłych rodziców Anielę i Alfonsa RÓŻANKA.

9.00

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł., i zdrowie dla członków Żywego Różańca z parafii św. Józefa w Bytomiu.

10.30

W int. parafian.

12.00

Za + Annę KIEŚ w 5 rocz. śmierci.

15.00

Nieszpory Świąteczne.

16.00

Za + Helmuta CIUPEK. (int. ofiarowana od wnuków)

Czwartek 26.12.2019 – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika.

7.00

W int. parafian.

9.00

Za ++ rodziców Marię i Wernera KISZKA, Anielę i Jana BARZYCKICH, brata Jana, ++ dziadków z obu stron, + szwagra Franciszka MASARCZYK, ++ z pokrew.

10.30

1. Za + żonę i matkę Krystynę KOTYCZKA w dniu jej ziem. urodzin.

2. Za + matkę Agatę BELKIUS w 3 rocz. śmierci oraz za + ojca Wiktora BELKIUS na pam. ziem. urodzin.

12.00

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł., i zdrowie dla Martyny i Daniela FORYSZ z ok. 10 rocz. ślubu oraz do Dzieciątka Jezus i Anioła Stróża o zdrowie, Boże bł. i opiekę dla 3 córek

16.00

W int. dzieci przyjmujących chrzest św. oraz dzieci rocznych, ich rodziców i rodziców chrzestnych.

Piątek 27.12.2019 – Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty.

7.00

W int. przyjmujących kolędę z Rud ul. Cegielska.

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.30

1. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł., i zdrowie dla Agnieszki HANUSEK z ok. 40 rocz. urodzin oraz Boże bł. i zdrowie dla męża i dzieci.

2. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł., i zdrowie dla Łukasza i Mateusza DULBA z ok. 30 rocz. urodzin oraz o Boże bł. w rodzinie.

Sobota 28.12.2019 – Święto św. Młodzianków, męczenników.

7.00

W int. przyjmujących kolędę z Rud ul. Kolonia Renerowska.

14.00

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł., i zdrowie dla Aliny CHROBOCZEK  z ok. urodzin.

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.30

Za + Jerzego GROBELNY w 1 rocz. śmierci.

Niedziela 29.12.2019 – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

7.00

Za dusze w czyśćcu cierpiące. (int. z ofiar w skarbonie)

9.00

Za ++ w 2019 roku mieszkańców Rudy Kozielskiej: Jerzego MUSIOŁ, Helmuta CIUPEK, Hildegardę RYSZKA, Jana STANIA, prosząc o radość życia wiecznego.

10.30

W int. parafian.

12.00

1. Za +  Pawła PIECHACZEK w 1 rocz. śmierci, ++ Jerzego i Gertrudę KRAMARCZYK, ++ dusze z pokrew.

2. Za + Teresę MIERA na pam. ziem. urodzin oraz za ++ z rodzin MORCINIEC, MIERA, MARCALIK, OŚLIŹLOK, PENDZICH.

15.00

Koncert kolęd w wykonaniu scholii.

16.00

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł., i zdrowie dla Katarzyny i Tomasza SZENDZIELORZ oraz Anny i Macieja PACHOLEC z ok. 1 rocz. ślubu.

16.12 - 22.12.2019

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W PARAFII WNIEBOWZIĘCIA NMP

Poniedziałek 16.12.2019 – dzień powszedni.

7.00

Roraty: Za + Herberta REMIORZ, jego ++ rodziców, rodzeństwo ++ z pokrew.

17.30

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł., i zdrowie dla Celiny i Jana z okazji 40 rocz. ślubu oraz o Boże bł. dla dzieci z rodzinami.

Wtorek 17.12.2019 – dzień powszedni.

7.00

Roraty: 1. Za + męża Feliksa MAŃCZYK w rocz. śmierci.

2. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł., i zdrowie dla Elżbiety MAŃCZYK i Barbary GROMALA z ok. 30 rocz. urodzin oraz o Boże bł. dla mężów i dzieci.

17.30

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł., i zdrowie dla Róży PROKOP, jej męża oraz Boże bł. w rodzinie.

Środa 18.12.2019 – dzień powszedni.

7.00

Roraty: Za ++ rodziców Józefę i Józefa HANUSEK w rocz. śmierci, za ++ dziadków z obu stron, + bratową Monikę i ++ z pokrew.

17.00

Nowenna do MB Pokornej

17.30

Za ++ rodziców Janinę, Helenę, Jana PURGAŁ, brata Piotra, siostrę Adelę, jej męża Mariana, ++ z pokrew., przyjaciół, znajomych, za ++ kapłanów, siostry zakonne, dusze w czyśćcu cierpiące.

Czwartek 19.12.2019 – dzień powszedni.

7.00

Roraty: Za dusze w czyśćcu cierpiące. (int. z ofiar w skarbonie)

17.30

1. Za + Huberta DYMEK na pam. ziem. urodzin.

2. Za + Jana STANIA w 30-sty dzień po śmierci.

Piątek 20.12.2019 – dzień powszedni.

7.00

Roraty: W int. syna Mateusza o opiekę Matki Bożej.

10.00

Pielgrzymka Diecezjalne Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu.

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.30

1. Za ++ rodziców Annę i Jana PRZYBYŁA, ++ ich rodziców, ++ teściów Emilię i Martina DYMEK, ++ z pokrew.

2. Za ++ Annę i Ryszarda PENDZICH.

Sobota 21.12.2019 – dzień powszedni.

7.00

Roraty: 1. Za + Irenę SZULC w 30-sty dzień po śmierci.

2. Za + Barbarę HAJDER w 30-sty dzień po śmierci. (int. od rodziny KAPICA i KMIECIK).

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.30

Za ++ rodziców Hildegardę i Stefana DYBAŁA, + Franciszka DYBAŁA, ++ z pokrew.

IV Niedziela Adwentu 22.12.2019

7.00

W int. parafian.

9.00

Za + żonę i matkę Krystynę PIETREK, jej ++ rodziców Anielę i Floriana SZWEDA, + teścia Herberta, + szwagra Huberta KUCZERA, + Anielę i Leonarda WIECZOREK, ++ z pokrew.

10.30

1. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł., zdrowie i opiekę Anioła Stróża dla Stefana z ok. urodzin.

2. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za dar życia syna, z prośbą o Boże bł., zdrowie i opiekę MB dla niego oraz wszystkich, którzy modlili się w jego intencji.

12.00

Za + Gerarda MAGDZIORZ w 2 rocz. śmierci oraz na pam. ziem. urodzin.

15.00

Nieszpory.

16.00

Za + męża Jerzego FOIT.

1 2 »
wykonanie: e-parafia.net