Parafia Wniebowzięcia NMP / Sanktuarium Matki Bożej Pokornej
ul. Cysterska 1, 47-430 Rudy
tel. (32) 410 30 57, e-mail: parafia.rudy@gmail.com

Informacje

09.12 - 15.12.2019

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W PARAFII WNIEBOWZIĘCIA NMP

Poniedziałek 09.12.2019 – dzień powszedni.

7.00

Roraty: 1. Za + żonę Łucję PIECHULA na pam. ziem. urodzin, ++ rodziców Antoniego i Agnieszkę GOLDMAN, teściów Marię i Engelberta PIECHULA ++ z pokrew.

2. Za dusze w czyśćcu cierpiące. (int. z ofiar w skarbonie).

17.30

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł., i zdrowie dla Lucyny i Dariusza z okazji urodzin.

Wtorek 10.12.2019 – dzień powszedni.

7.00

Roraty: Za + Emila BARON, ++ Adelajdę i Jerzego STRZEDULA, + Agnieszkę MIERA, ++ z pokrew.

17.30

1. Za ++ rodziców Martę i Karola KALEMBA, ++ dziadków z obu stron, ++ z rodzin KALEMBA, BOGUSZ, KANIA.

2. Za ++ Jadwigę i Augusta DEPTA, ++ z pokrew.

Środa 11.12.2019 – dzień powszedni.

7.00

Roraty: 1. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł., i zdrowie dla rodziny TWORUSZKA.

2. Za + córkę Ritę TWORUSZKA.

3. Za ++ rodziców Wilhelma TWORUSZKA, ++ żony Anastazję i Marię, ++ rodzeństwo, ++ teściów Franciszka i Jadwigę KOTYCZKA, ++ 2 córki, syna i 2 synowe.

17.00

Nowenna do MB Pokornej

17.30

Za + Jana MICKIEWICZ w 1 rocz. śmierci, + matkę i babcię Weronikę LOREK, + Wandę MAJCHRZAK, ++ Genowefę i Józefa KOT, brata Leona, + Teresę, ++ dziadków i ++ z pokrew. z obu stron. Za ++ Romana i Krystynę MRÓZ, + Ernesta PAWELA, ++ z rodzin MAJCHRZAK, KOT, MICKIEWICZ, MRÓZ.

Czwartek 12.12.2019 – dzień powszedni.

7.00

Roraty: Za dusze w czyśćcu cierpiące. (int. z ofiar w skarbonie)

17.30

1. Za + Stanisława NOSIADEK, ++ z pokrew.

2. Za + Gertrudę TWORUSZKA  w 30-sty dzień po śmierci.

Piątek 13.12.2019 – Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

7.00

Roraty: Za + Izabelę TOMASZEWSKĄ. (int. od Dyrekcji, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej w Rudach)

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.30

Za + Józefa CHRUBASIKA w 1 rocz. śmierci.

Sobota 14.12.2019 –Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera.

7.00

Roraty: 1. Za ++ rodziców Pawła i Franciszkę MASARCZYK, teściów Roberta i Łucje KANIA, ++ z pokrew.

2. Za dusze w czyśćcu cierpiące. (int. z ofiar w skarbonie)

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.30

1.Za + Pawła MALEJKA, ++ z pokrew. MALEJKA, KRAWIEC, ŻYŁA.

2. Za + Jerzego KOLORZ w 30-sty dzień po śmierci.

III Niedziela Adwentu 15.12.2019

7.00

W int. parafian.

9.00

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł., i zdrowie dla Ireny z okazji 77 rocz. urodzin oraz Boże bł. dla męża, córek z rodzinami i wnukami.

10.30

1. Za + Teresę GROBORZ na pam. ziem. urodzin.

2. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł., i zdrowie dla seniorów z Rybnika-Stodół.

12.00

1. Za ++ rodziców Marię i Maksymiliana BELKIUS, + siostrę Renatę, szwagra Kazimierza CYRAN, ++ z pokrew. BELKIUS, MORGAŁA, CYRAN, PIECHA.

2. Za + Józefa WOJCIESZEK w 30-sty dzień po śmierci.

15.00

Nieszpory.

16.00

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł., zdrowie i Dary Ducha Świętego Konrada SZOPA z ok. 20 rocz. urodzin oraz Boże bł. dla całej rodziny.

02.12 - 08.12.2019

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W PARAFII WNIEBOWZIĘCIA NMP

Poniedziałek 02.12.2019 – dzień powszedni.

7.00

Roraty: Za + matkę Gertrudę GANCZORZ w rocz. śmierci, ojca Ryszarda, + Irenę, ++ z pokrew. GANCZORZ, MASARCZYK.

17.30

1. Za + Lidię KOPIEC w 2 rocz. śmierci.

2. Za + Katarzynę MAGDZIORZ w 30-sty dzień po śmierci.

Wtorek 03.12.2019 – Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

7.00

Roraty: Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej
z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł., i zdrowie dla Eugeniusza JONA z ok. 80 rocz. urodzin oraz Boże bł. w rodzinie.

17.30

Do MB Pokornej z podziękowaniem za otrzymane łaski, zdrowie i Boże bł. dla rodziny FOLTYS.

Środa 04.12.2019 – Wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.

7.00

Roraty: Do MB Pokornej w int. Julii o dobre przygotowanie do
I Komunii Św.

10.30

Ku czci św. Barbary w int. żyjących górników.

17.00

Nowenna do MB Pokornej

17.30

Za + Kazimierza MALICKIEGO w 30-sty dzień po śmierci.

Czwartek 05.12.2019 – I czwartek miesiąca.

7.00

Roraty: 1. O nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

2. Za + Jerzego BELKIUS, ++ z rodzin: BELKIUS, WYPCHOŁ, LOSKA, WILK.

17.30

Za ++ rodziców Krystynę i Karola BELKIUS, brata Leona, za ++ z pokrew. GACKA, MICHNA.

18.00

Nabożeństwo o powołania.

Piątek 06.12.2019 – I piątek miesiąca.

7.00

Roraty: W int. czcicieli NSPJ.

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.30

1. Do Serca Pana Jezusa, przez wstaw. MB Pokornej i św. Jana Pawła II z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Bożą nad rodziną, dary Ducha Św. dla dzieci i wnuków.

2. Za + Pawła KLOSEK w 30-sty dzień po śmierci.

18.00

Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

19.00

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej  z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł., zdrowie i Dary Ducha Świętego dla Kamila MORCINEK, Kamila WOLF, Natalii NOSIADEK z ok. 18 rocz. urodzin.

Sobota 07.12.2019 – I sobota miesiąca. Wspomnienie św. Ambrożego.

7.00

Roraty: W int. kapłanów i członków Żywego Różańca z parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Gliwicach.

17.00

Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.30

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł., i zdrowie dla Genowefy CHROŚNIK z ok. 60 rocz. urodzin oraz o Boże bł. dla dzieci i wnucząt.

II Niedziela Adwentu 08.12.2019

7.00

Za ++ rodziców Wiktorię i Franciszka CHROŚNIK, 2 synów, synową Amalię, 3 córki, 5 zięciów, 2 wnuków, za + Jerzego KANIA, jego rodziców, siostrę Sabinę, jej męża Edwarda SYPNIEWSKI, ++ z pokrew. CHROŚNIK, MORGAŁA, WILK, KUNA, GRÜNER.

9.00

Za ++ górników.

10.30

W int. dziewczyn należących do grona Dzieci Maryi i ich rodzin.

12.00

W int. kobiet w stanie błogosławionym oraz małżeństw pragnących potomstwa.

15.00

Nieszpory.

16.00

Za + Alojzego TWORUSZKA, żonę Elfrydę, córkę i zięcia Rainholda FRANIK, Wilhelma FRYSTACKI, matkę Łucję, ++ rodziców Helenę i Wilhelma HAJDER, ++ dusze z pokrew.

25.11 - 01.12.2019

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W PARAFII WNIEBOWZIĘCIA NMP

Poniedziałek 25.11.2019 – dzień powszedni.

7.00

1. Za + Konrada DOLLA. (Gregoriańska)

2. Za dusze w czyśćcu cierpiące (int. z ofiar w skarbonie)

17.30

Za + Annę KISZKA w rocz. śmierci, + męża Alojzego KISZKA, + zięcia Ewalda SZYMA, ++ z pokrew.

Wtorek 26.11.2019 – dzień powszedni.

7.00

Za + Konrada DOLLA. (Gregoriańska)

17.30

1. Za + Joannę CHROŚNIK w rocz. śmierci, jej męża Jana, syna Rudolfa, za ++ Stefana i Marię WOLNY, Teresę BUREK, zięcia Tadeusza, ++ z pokrew. CHROŚNIK, WOLNY.

2. Za + Annę JASKOLLA w 30-sty dzień po śmierci.

Środa 27.11.2019 – dzień powszedni.

7.00

Za + Konrada DOLLA. (Gregoriańska)

17.00

Nowenna do MB Pokornej

17.30

Za + ojca Ignacego KALEMBA w 14 rocz. śmierci, + żonę Stefanię, ++ z pokrew. KALEMBA, MAREK.

Czwartek 28.11.2019 – dzień powszedni.

7.00

Za + Konrada DOLLA. (Gregoriańska)

17.30

Za + męża i ojca Gintra WENGLORZ w 3 rocz. śmierci, jego rodziców Otylię i Edmunda, teściów Annę i Konrada KIEŚ, 4 braci: Horsta, Waldemara, Edmunda, Henryka, bratanka Mirosława.

Piątek 29.11.2019 – dzień powszedni.

7.00

1. Za + Konrada DOLLA. (Gregoriańska)

2. Za dusze w czyśćcu cierpiące (int. z ofiar w skarbonie)

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.30

Za + Małgorzatę HAJDER w 10 rocz. śmierci.

Sobota 30.11.2019 – Święto św. Andrzeja, apostoła.

7.00

Za + Konrada DOLLA. (Gregoriańska)

11.00

Pielgrzymka ministrantów z Tuchowa.

14.00

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł., i zdrowie dla Gerarda WIDERA z ok. 80 rocz. urodzin.

15.00

Wspólnota Emmanuel

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.30

1. Za ++ rodziców, dziadów Wolfganga i Erykę MORCINIEC, ich ++ rodziców Bertę i Karola MORCINIEC, Franciszkę i Pawła LESZIŃSKICH oraz ich ++ rodzeństwo, ++ z pokrew. MORCINIEC, LESZIŃSKI, KURCZ, DYMEK.

2. Za + Mariana ACHTELIK na pam. ziem. urodzin, ojca Józefa, ++ dziadków Annę i Stanisława ACHTELIK, ++ z pokrew.

3. Za + Andrzeja KAMIŃSKIEGO, + Barbarę SULIMIRSKĄ

I Niedziela Adwentu 01.12.2019

6.25

Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

7.00

Za + Johana JANOSCH, ++ rodziców, rodzeństwo, teściów, ++z pokrew

9.00

Za + Anastazję SULIGA w rocz. śmierci, męża Herberta, ++ Augustynę i Herberta DOLA, ++ z pokrew.

10.30

1. Za ++ Agnieszkę i Alojzego MAREK, syna Józefa, ++ Magdalenę i Huberta URBANEK, Erwina KOWALIK, ++ z pokrew. URBANEK, MAREK, WIECZORKE, WANIEK.

2. Za + Hildegardę RYSZKA w 30-sty dzień po śmierci.

12.00

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł., i zdrowie dla Krystyna KANIA z okazji urodzin.

13.30

niem.

Für die verstorbenen Eltern Anton und Ottilie HOLECZEK und szwiegereltern Angela und Josef LESZCZYŃSKI und die verstorbenen der Verwandsdraft.

15.00

Nieszpory.

16.00

Za ++ rodziców Cecylię, Annę i Walentego ZELEK, + siostrę Marię WIECZOREK, męża Krystiana KOC.

18.11 - 24.11.2019

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W PARAFII WNIEBOWZIĘCIA NMP

Poniedziałek 18.11.2019 – Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

7.00

1. Za + Konrada DOLLA. (Gregoriańska)

2. Za dusze w czyśćcu cierpiące (int. z ofiar w skarbonie)

17.30

Za ++ rodziców Jadwigę i Norberta PISAREK, ich ++ rodziców, rodzeństwo, ++ z rodzin WARZECHA, PISAREK.

Wtorek 19.11.2019 – dzień powszedni.

7.00

Za + Konrada DOLLA. (Gregoriańska)

17.30

1. Za + męża i ojca Mieczysława NOWAK w 7 rocz. śmierci, jego ++ rodziców Helenę i Jana.

2. Za ++ rodziców Marię i Herberta BRODA, bratową Annę BRODA, + siostrzeńca Tomasza KRAWIECZEK,++ z pokrew. z obu stron.

Środa 20.11.2019 – Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

7.00

Za + Konrada DOLLA. (Gregoriańska)

17.00

Nowenna do MB Pokornej

17.30

1. Za ++ rodziców Różę i Pawła WRZOSOK, + ojca Alberta DOLEŻOŁ, ich rodziców, teściów, rodzeństwo, ++ z rodzin: WRZOSOK, BOGUSZ, WILK, TWORUSZKA, DOLEŻOŁ.

2. Za + Małgorzatę KOZIELSKĄ. (int. of. od sąsiadów z ul. Rogera)

Czwartek 21.11.2019 – Wspomnienie Ofiarowania Najśw. Maryi Panny.

7.00

1. Za + Konrada DOLLA. (Gregoriańska)

2. Za dusze w czyśćcu cierpiące (int. z ofiar w skarbonie)

17.30

1. Msza szkolna: W int. dzieci naszej parafii.

2. Za + Józefa GŁADYSZ. (int. of. od rodzin: KANIA, MORCINIEC, PIELCZYK)

3. Za + Agatę SZYMOŃSKI.

Piątek 22.11.2019 – Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.

7.00

1. Za + Konrada DOLLA. (Gregoriańska)

2. O Boże błogosławieństwo dla córki Anny, męża Grzegorza, wnuków Julii i Marka.

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.30

1. W int. organistów, psałterzystów, kantorów, scholii i  chóru im. Juliusza Rogera z ok. święta patronalnego św. Cecylii.

2. Za ++ Teresę KULOT i Ritę TWORUSZKA.

Sobota 23.11.2019 – dzień powszedni

7.00

Za + Konrada DOLLA. (Gregoriańska)

15.00

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł., i zdrowie dla Cecylii PIKULIK oraz o Boże bł. w rodzinie. (kaplica)

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.30

1. Za + męża Joachima FICEK, jego rodziców Reginę i Leona FICEK, teścia Norberta SKUBELA, syna Henryka, ++ z rodzin FICEK, SKUBELA.

2. Za + Tadeusza GARDIAN w 30-sty dzień po śmierci.

Niedziela 24.11.2019 –Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

7.00

1. Za + Henryka WADUŁA (Int. od mieszkańców Kolonii Renerowskiej).

9.00

1. Za ++ Augustynę i Herberta DOLA, + Joachima PROCEK, ++ z rodzin PROCEK, DOLA, GILNER, WIDERA, WILK, NOSKIEWICZ, ORZESCHEK, KONKOL i ORLIK.

2. Za + Konrada DOLLA. (Gregoriańska)

10.30

W intencji ministrantów i lektorów naszej parafii z okazji patronackiego święta.

12.00

1. Za + Herberta STARZEC, córkę Irenę, + Henryka STARZEC, żonę Martę, + Karola NOSIADEK, żonę Wiktorię, Karola KONKOL, żonę Marię, + szwagra Herberta PIETREK ++ z pokrew.

2. Za ++ Teresę i Krystiana WODOK, ojca Jana, ++ z pokrew.

3. Za ++ rodziców Filipinę i Adolfa LEPIARCZYK, syna Gerharda, córki Agnes, Róża, Edeltraud, 4 zięciów, teściów Annę i Stanisława WODOK.

15.00

Nieszpory.

16.00

W int. dzieci przyjmujących chrzest św. oraz dzieci rocznych, ich rodziców i rodziców chrzestnych.

11.11 - 17.11.2019

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W PARAFII WNIEBOWZIĘCIA NMP

Poniedziałek 11.11.2019 – Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.

7.00

Za + Konrada DOLLA. (Gregoriańska)

17.30

1. W int. ojczyzny.

2. Za + męża i ojca Jana GODULA w 3 rocz. śmierci, za + jego ojca Engelberta GODULA, ++ teściów Jana i Martę FOJCIK,++z pokrew.

Wtorek 12.11.2019 – Wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

7.00

1. Za + Konrada DOLLA. (Gregoriańska)

2. Za dusze w czyśćcu cierpiące (int. z ofiar w skarbonie)

17.30

1. Za + Kurta KOZIELSKIEGO, + żonę Małgorzatę, +syna Krystiana.

2. Za + Małgorzatę KOZIELSKĄ. (int. od znajomej zamiast wieńca)

Środa 13.11.2019 – Wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

7.00

Za + Konrada DOLLA. (Gregoriańska)

17.00

Nowenna do MB Pokornej

17.30

Do Boskiej Opatrzności i Ducha Świętego, za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie.

Czwartek 14.11.2019 – dzień powszedni

7.00

Za + Konrada DOLLA. (Gregoriańska)

17.30

Za + matkę Agatę BELKIUS na pam. ziem. urodzin, jej + męża Wiktora oraz dziadków z obu stron.

Piątek 15.11.2019 – dzień powszedni

7.00

Za + Konrada DOLLA. (Gregoriańska)

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.30

Za ++ rodziców Elżbietę i Henryka GÓŹDŹ, Emilię i Pawła PRZYBYŁA, ich + syna Karola, + córkę Irenę HARNASZ, ++ z pokrew.

Sobota 16.11.2019 – dzień powszedni

7.00

1. Za + Konrada DOLLA. (Gregoriańska)

2. Za dusze w czyśćcu cierpiące (int. z ofiar w skarbonie)

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.30

1. Za + Wilhelma ROGON, jego ++ rodziców, brata Erwina, córkę Gabrielę, jej + męża Józefa ZŁOTOŚ oraz za ++ z rodzin PASZEK, DZIUBA, MAGIERA, FRANIK.

2. Za ++ rodziców Jadwigę i Augustyna KOSTECZKO, brata Eryka, ++ Elfrydę i Edwarda PRZYBYŁA, ++ Helenę i Jana KOKUROWSKI, ++ Różę i Karola KURPANIK, brata Michała,
++ dziadków i ++ z pokrew.

17.11.2019 – XXXIII Niedziela zwykła.

7.00

Z podziękowaniem za 45 lat małżeństwa Heleny i Wojciecha oraz
o Boże bł. dla całej rodziny za pośrednictwem MB Pokornej oraz za ++ członków rodziny.

9.00

1. Za + męża Jerzego ADAMCZYK na pam. ziem. urodzin, ++ rodziców Marię i Franciszka ADAMCZYK, ++ teściów Annę i Józefa MUSIOŁ, + siostrę Zuzannę, ++ 9 szwagrów, 5 szwagierek, ++ Marka i Jana ZIĘĆ, ++ z pokrew.

2. Za + Konrada DOLLA. (Gregoriańska)

10.30

Za ++ rodziców Martę i Alojzego FOJCIK, męża Józefa RZEPKA, ++ z rodzin FOJCIK, PRZYBYŁA, RZEPKA.

12.00

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł., i zdrowie dla Eleonory i Henryka ŻYŁA z ok. 50 rocz. ślubu oraz Boże bł. w rodzinie.

15.00

Nieszpory.

16.00

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże bł., i zdrowie dla Romana TIMLER z ok. 45 rocz. urodzin oraz o Boże bł. dla żony i dzieci.

1 2 »
wykonanie: e-parafia.net