Należę do Dzieci Maryi... 2015-01-02

"Jesteśmy grupą dziewcząt, zgromadzonych przy Osobie Maryi Wniebowziętej, w Rudach. Animatorem i opiekunem naszej grupy jest od lat pani Gabi Dudek. Nasza wspólnota posiada piękną nazwę „Dzieci Maryi”, która wyraźnie pokazuje na bliskie pokrewieństwo z samym Panem Bogiem, przez Maryję. Mamy wyraźne miejsce podczas liturgii - jesteśmy bardzo blisko ołtarza, bardzo blisko Jezusa - tak jak Maryja.

Naszym głównym celem jest szerzenie kultu Maryi w Parafii. Służba nasza wyraża się poprzez czynny udział w Eucharystii i nabożeństwach - zwłaszcza majowych i różańcowych - oraz w każdą środę, w Nowennie ku czci Matki Bożej Pokornej.

Najważniejszym dniem każdej „Maryjanki” jest 8 grudzień - Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - w które odnawiamy nasze przyrzeczenia. W tym dniu, do naszej wspólnoty przyjmowane są również nowe dziewczęta."

Monika Dz.
Zuzia M.