Parafia Wniebowzięcia NMP / Sanktuarium Matki Bożej Pokornej
ul. Cysterska 1, 47-430 Rudy
tel. (32) 410 30 57, e-mail: parafia.rudy@gmail.com

Informacje

18.03 - 24.03.2019

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W PARAFII WNIEBOWZIĘCIA NMP

Poniedziałek 18.03.2019 - dzień powszedni.

7.00

Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

17.30

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej i św. Józefa z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie z ok. urodzin dla Józefa KANIA, syna Józefa oraz Boże bł. w rodzinie.

Wtorek 19.03.2019 – Uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP.

7.00

1. Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

2. Za + Horsta MAGIERA. (Gregoriańska)

10.00

Do Bożej Opatrzności za wstaw. MB Pokornej i św. Józefa w int. pracowników, emerytów i wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego oraz za wszystkich ++ pracowników.

17.30

 W int. mężczyzn i młodzieńców naszej parafii.

Środa 20.03.2019 - dzień powszedni.

7.00

1. Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

2. Za + Horsta MAGIERA. (Gregoriańska)

17.00

Nowenna do MB Pokornej.

17.30

1. Za + męża i ojca Henryka WYPCHOŁ w kolejną rocz. śmierci.

2. Za + Kornelię GRUSZKA w 30-sty dzień po śmierci.

Czwartek 21.03.2019 - dzień powszedni.

7.00

1. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Elżbiety i Piotra z okazji urodzin.

2. Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

3. Za + Horsta MAGIERA. (Gregoriańska)

17.30

1. Za ++ rodziców Marię i Józefa MURA w 4 rocz. śmierci oraz za ++ z pokrew. MIKSA, STARZEC, PRZYBYŁA, GŁOMBIK.

2. Za ++ rodziców Hildegardę i Stefana DYBAŁA, + Franciszka DYBAŁA, ++ z pokrew.

Piątek 22.03.2019 – dzień powszedni.

7.00

1. Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

2. Za + Horsta MAGIERA. (Gregoriańska)

8.00

Droga krzyżowa dla dzieci i młodzieży.

16.30

Droga krzyżowa z zaleckami.

17.30

1. Za + Ewę KUBICA. (int. od sąsiadów zamiast wieńca)

2. Za Kornelię GRUSZKA. (int. od pracowników kolei wąskotorowej w Rudach)

Sobota 23.03.2019 – dzień powszedni.

7.00

1. Za + Piotra FROS w 11 rocz. śmierci, jego ++ rodziców Ingę i Józefa.

2. Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

3. Za + Horsta MAGIERA. (Gregoriańska)

13.00

Z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze zdrowie, Boże bł. i opiekę MB Rudzkiej dla Mirosława MAZUREK z ok. 40 rocz. urodzin oraz o Boże bł. i opiekę Anioła Stróża dla syna Kamila z ok. 1 rocz. urodzin, a także Boże bł. dla całej rodziny.

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.30

Za + Katarzynę PRZYBYŁA na pam. ziem. urodzin, + męża Gerarda, ++ ich rodziców, ++ z pokrew.

III Niedziela zwykła 24.03.2019

7.00

Za + męża Jerzego KUNA, jego ++ rodziców, siostrę Sabinę, jej męża Edwarda SYPNIEWSKI, za ++ Wiktorię i Franciszka CHROŚNIK, 2 synów, 3 córki, synową Amalię, 5 zięciów, 2 wnuków, ++ z pokrew. KUNA, GRÜNER, CHROŚNIK, MORGAŁA, WILK.

9.00

1. Za + Józefa PYTLIK w kolejną rocznicę śmierci.

2. Za + Horsta MAGIERA. (Gregoriańska)

10.30

Za + Józefa MAREK ++ Alojzego i Agnieszkę MAREK, Magdalenę i Huberta URBANEK + Erwina KOWOLIK ++ z pokrew. URBANEK, MAREK, WIECZORKE i WANIEK.

12.00

1. Za Krystynę PIECHULLA w 30-sty dzień po śmierci.

2. Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

15.00

Gorzkie żale.

16.00

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornejz podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla członków Żywego Różańca z ok. 20- lecia założenia wspólnoty.

11.03 - 17.03.2019

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W PARAFII WNIEBOWZIĘCIA NMP

Poniedziałek 11.03.2019 - dzień powszedni.

7.00

1. Za dusze w czyśćcu cierpiące. (int. z ofiar w skarbonie)

2. Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

17.30

Za + Huberta DYMEK. (int. of. od sąsiadów)

Wtorek 12.03.2019 - dzień powszedni.

7.00

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Urszuli REMIORZ z ok. 85 rocz. urodzin.

14.00

Msza św. maturzyści Psary.

17.30

1. Za ++ rodziców Genowefę i Romana PIONTEK, ich rodziców, rodzeństwo oraz dusze z pokrew. PIONTEK, GAWLIK.

2. Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

Środa 13.03.2019 - dzień powszedni.

7.00

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Wilhelma BELKIUS z ok. urodzin.

17.00

Nowenna do MB Pokornej.

17.30

1. Za ++ rodziców Agatę i Wiktora BELKIUS, ich rodziców, rodzeństwo, ++ dusze z pokrew.

2. Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

Czwartek 14.03.2019 - dzień powszedni.

7.00

Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

17.30

1. Za + Romana OLECH w 30 dzień po śmierci.

2. Za + syna Edmunda WNUKI, ++ rodziców i teściów.

3. Za ++ rodziców Różę i Pawła WRZOSOK, ojca Alberta DOLEŻOŁ, ich rodziców, teściów, rodzeństwo, ++ z rodz. WRZOSOK, BOGUSZ, WILK, TWORUSZKA, DOLEŻOŁ.

Piątek 15.03.2019 – dzień powszedni.

7.00

1. Za + w Niemczech Marię PIONTEK w 30-sty dzień po śmierci.

2. Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

8.00

Droga krzyżowa dla dzieci.

16.30

Droga krzyżowa z zaleckami.

17.30

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Krzysztofa LARYSZ z ok. 18-stej rocz. urodzin.

Sobota 16.03.2019 – dzień powszedni.

7.00

Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.30

Za + Emila KOPIEC w 1 rocz. śmierci.

II Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2019

7.00

Za + Adriana KUCZ. (int. of. od rodzin SZENDZIELORZ i QUICKER)

9.00

1. Za + Edmunda GROBORZ w kolejną rocz. śmierci.

2. Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

10.30

Za + siostrę Stefanię GARDIAN, rodziców Antoniego i Waleskę HEROK, ciotkę Klarę HEROK, ++ Łucję LYP, 2 mężów Karola i Maksymiliana, syna Alojzego.

12.00

Za + żonę, matkę i babcię Marię WIECZOREK w 1 rocz. śmierci.

15.00

Gorzkie żale.

16.00

1. Za + matkę Gertrudę GRÜNER na pam. ziem. urodzin, męża Pawła, ich rodziców, rodzeństwo, 2 zięciów Rudolfa i Jana, za ++ Marię i Hieronima BARKOWSKICH, ++ z pokrew. GRÜNER, KLIMEK, SIKORA.

2. Za + brata Romana BARKOWSKIEGO.

04.03 - 10.03.2019

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W PARAFII WNIEBOWZIĘCIA NMP

Poniedziałek 04.03.2019 Święto św. Kazimierza, królewicza.

7.00

1. Za ++ rodziców Marię i Henryka MATYSIK + brata Wilhelma + Annę KOŁODZIEJ ++ dusze z pokrew.

2. Za ++ rodziców Wilhelma KONKOL, żonę Bertę, ich córkę Weronikę, syna Herberta, Gerharda, wnuczkę Reginę, Rozalię i Konrada PENDZICH, ++ z pokrew. KONKOL, WENGLORZ, PENDICH, PIONTEK

3. Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

17.30

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla rodziny MAREK.

Wtorek 05.03.2019 dzień powszedni

7.00

Za + Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

17.30

1. Za ++ Anielę i Eryka MARCALIK. Waltra TOMANEK, Anielę i Romana BOCHENEK, Jana MAGIERA ++ z pokrew. MARCALIK, BOCHENEK, MIRA i GASZKA.

2. Za + Alojzego SZENDZIELORZ, brata Ryszarda, Annę DEPTA, Henryka i Bertę HECHT ++ z pokrew.

Środa 06.03.2019 ŚRODA POPIELCOWA

7.00

W int parafian.

9.00

Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

17.00

Nowenna do MB Pokornej.

17.30

1. Za + męża Huberta DYMEK jego ++ rodziców Annę i Franciszka DYMEK ++ teściów Małgorzatę i Oskara DYRSZKA + brata Maksymiliana, jego żonę Genowefę + Brunona PLESZ + Jana RUDKOWSKIEGO ++ dziadków z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.

2. Za ++ Elfrydę i Helmuta LARYSZ, + Krystynę LARYSZ ++ Krystynę i Wiktora LISIECKICH ich ++ 4 synów, ++ z pokrew. DYRSZKA, LARYSZ, KRZON i dusze w czyśćcu cierpiące.

19.00

Za dusze w czyśćcu cierpiące.

Czwartek 07.03.2019 dzień powszedni

7.00

1. O nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

2. Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

17.30

1. Za + matkę Krystynę MORGALLA w 6 rocz. śm. + ojca Rajmunda, ich ++ rodziców i rodzeństwo, + ciotkę Augustynę REMIORZ ++ z rodzin MORGALLA, MICHNA, WODOK, KANIA, GOLLEK.

2. Za + Krystynę LARYSZ na pamiątkę ziem. urodzin i ++ dusze z pokrew.

Piątek 08.03.2019 dzień powszedni

7.00

Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.15

Koronka do Bożego Miłosierdzia

17.30

W int. kobiet.

Sobota 09.03.2019 dzień powszedni

7.00

Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

13.00

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Czesława DUDEK z okazji 70 rocz. urodzin oraz syna Szymona z okazji 30 rocz. urodzin. (Kaplica).

14.00

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Józefa KOŁODZIEJ z okazji 80 rocz. urodzin oraz zdrowie i Boże błogosławieństwo dla żony i córek z rodzinami.

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.30

1. Za + Marię JAROSZ na pam. ziemskich urodzin.

2. Za + Elżbietę DEPTA w 40 rocz. śmierci, jej ++ rodziców i teściów, za + Alfreda NOSIADEK, jego rodziców i teściów.

3. Za ++ rodziców Józefę i Józefa HANUSEK na pam. ziemskich urodzin ++ dziadków z obu stron + bratową Monikę i dusze ++ z pokrew.

I Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2019

7.00

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej i Świętej Anny z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Anny KANIA z okazji urodzin oraz Boże błogosławieństwo w rodzinie.

9.00

1. Za + Wandę STACHOWIAK, jej + męża Bolesława, + syna Wiesława, Wandę MAJCHRZAK ++ dwie siostry, Weronikę LOREK, Jana MICKIEWICZ ++ z pokrew. z obu stron.

2. Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

10.30

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Łucji NAWÓJ z ok. 80 rocz. urodzin.

11.00

Dom Seniora: W int. parafian.

12.00

Za ++ rodziców Marię i Karola PENDZICH ++ z pokrew.

15.00

Gorzkie Żale.

16.00

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Adama WIELKI z ok 50 rocz. urodzin oraz Boże błogosławieństwo dla żony i dzieci.

25.02 - 03.03.2019

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W PARAFII WNIEBOWZIĘCIA NMP

Poniedziałek 25.02.2019 dzień powszedni

7.00

1. Za + Krystynę HERUD-HÖPFNER w 30-sty dzień po śmierci

2. Za + Henryka ZYGMUND. (Gregoriańska)

17.30

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Ks. Bonifacego MADLI z ok. 80 rocz. urodzin.

Wtorek 26.02.2019 dzień powszedni

7.00

Za + Henryka ZYGMUND. (Gregoriańska)

17.30

1. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla rodziny KALEMBA

2. Za ++ rodziców Martę i Karola KALEMBA, ++ dziadków z obu stron, ++ z rodzin KALEMBA, BOGUSZ, KANIA.

Środa 27.02.2019 dzień powszedni

7.00

Za + Henryka ZYGMUND. (Gregoriańska)

17.00

Nowenna do MB Pokornej.

17.30

1. Za + ojca Emanuela DYMEK, jego żonę Elżbietę, ++ rodziców Marię i Wilhelma DYMEK, ++ teściów Wiktorię i Maksymiliana SKUBELA, ++ z pokrew. DYMEK, SKUBELA, KLIMAS.

2. Za + męża i ojca Engelherta GODULA w 15 rocz. śmierci, jego + syna Jana, ++ rodziców Annę i Wilhelma GODULA, ++ teściów Marię i Wilhelma DYMEK, ++ z pokrew. GODULA, DYMEK, BIENIA.

3. Za + Antoniego STRONCZYŃSKIEGO, + żonę Małgorzatę, + teścia Józefa PRZYBYŁA, ++ z pokrew. KLUGER, STRONCZYŃSKI, PRZYBYŁA i KOSTECZKA.

Czwartek 28.02.2019 dzień powszedni

7.00

1. Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

2. Za + Henryka ZYGMUND. (Gregoriańska)

17.30

1. Za + Urszulę PIONTEK na pamiątkę ziemskich urodzin, + męża Teodora, ++ z pokrew.

2. Za + ojca Waltera KUDLA, + matkę Ernę KUDLA, ++ teściów Marię i Joachima MORGAŁA, ++ z pokrew.

3. Za + Małgorzatę GALWAS

Piątek 01.03.2019 I Piątek Miesiąca

7.00

1. W intencji czcicieli NSPJ

2. Za ++ rodziców Annę i Józefa SKOWRONEK oraz + ojca Władysława MALECHA

3. Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

7.30

Nabożeństwo do NSPJ

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.15

Koronka do Bożego Miłosierdzia

17.30

1. W intencji dzieci IV klasy szkoły podstawowej praktykujących I-sze piątki miesiąca.

2. Za + Henryka ZYGMUND. (Gregoriańska)

19.00

Do Bożej Opatrzności, za wstaw. MB Pokornej z podzięk. za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł., zdrowie i Dary Ducha Świętego dla Krzysztofa LARYSZ, Sebastiana FOIT, Łukasza MURAS, Adama DUDA, Angeliki BATÓG, Marty STARZEC z ok. 18-stej rocznicy urodzin.

Sobota 02.03.2019 I Sobota Miesiąca

7.00

1. Za + Łucję MILDNER w kolejną rocz. śmierci, + siostrę Zofię, ++ synów Alfreda i Eryka NOSIADEK, ++ dusze z pokrew.

2. Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

3. Za + Henryka ZYGMUND. (Gregoriańska).

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.00

Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP

17.30

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Marii MORCINIEC z ok. 40 rocz. urodzin oraz Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla siostrzeńca z ok. 10 rocz. urodzin i siostrzenicy z ok. 8 rocz. urodzin.

VIII Niedziela zwykła 03.03.2019

6.25

Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

7.00

Za + Iwonę KORDUŁA w 30 dzień po śmierci.

9.00

1. Za + Herberta SULIGA na pam. ziem. urodzin, + żonę Anastazję, ++ Augustynę i Herberta DOLA, ++ z rodzin SULIGA i DOLA.

2. Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

10.30

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla zawodników, członków zarządu i kibiców LKS Buk Rudy a dla ++ zawodników, kibiców i sympatyków o radość życia wiecznego.

12.00

1. Za + Walburgę KISZKA w 1 rocz. śmierci.

2. Za + wnuczkę Alusię JACUŃSKĄ na pam. ziem. urodzin, ++ ojca Zdzisława KOPIK, szwagra Kazimierza WRÓTNIAK, ciocię Krystynę KRUK.

13.30 niem.  

Za dusze w czyśćcu cierpiące (int. z ofiar ze skarbony)

15.00

Nieszpory.

16.00

Za + Gerarda PASZEK (int. od kolegów i koleżanek z klasy rocznik 1959).

18.02 - 24.02.2019

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W PARAFII WNIEBOWZIĘCIA NMP

Poniedziałek 18.02.2019 - dzień powszedni.

7.00

Za + Henryka ZYGMUND. (Gregoriańska)

17.30

Za + Józefa MASARCZYK w 30-sty dzień po śmierci.

Wtorek 19.02.2019 - dzień powszedni.

7.00

Za + Henryka ZYGMUND. (Gregoriańska)

17.30

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Tomasza PAPROTNY z ok. 40 rocz. urodzin.

Środa 20.02.2019 - dzień powszedni.

7.00

Za + Henryka ZYGMUND. (Gregoriańska)

17.00

Nowenna do MB Pokornej.

17.30

Za + Marię RACZKOWSKĄ w 2 rocz. śmierci, + męża Bronisława.

Czwartek 21.02.2019 - dzień powszedni.

7.00

Za + Henryka ZYGMUND. (Gregoriańska)

17.30

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Ks. Amadeusza PEŁKA z ok. urodzin.

Piątek 22.02.2019 – Święto Katedry św. Piotra Apostoła.

7.00

Za + Henryka ZYGMUND. (Gregoriańska).

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.30

Za ++ rodziców Elżbietę i Ewalda BELKIUS na pam. ziem. urodzin, ich ++ rodzeństwo, za ++ dziadków z obu stron, + ojca Jana CZERNY, + siostrę Krystynę, + ciotkę Elżbietę HANUSEK, za ++ z pokrew.  

Sobota 23.02.2019 – Wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

7.00

Za + Henryka ZYGMUND. (Gregoriańska)

16.00

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Hildegardy NOWAK z ok. 60 rocz. urodzin oraz o Boże bł. w rodzinie.

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.30

1. Za ++ Albertynę ADAMCZYK, 2 mężów Herberta i Jerzego, Jadwigę i Józefa PENDZICH, syna Alojzego, ++ pokrew. GÖRSDORF, ADAMCZYK, PENDZICH, JANOTA, PAPROTNY.

2. Za + w Niemczech Małgorzatę DUDA. (int. od chrześniaków Henryka i Piotra WYPCHOŁ zamiast wieńca).

VII Niedziela zwykła 24.02.2019

7.00

Za + Henryka ZYGMUND. (Gregoriańska)

9.00

1. Za ++ rodziców Elżbietę i Karola PRZYBYŁA, brata Helmuta, ++ ciotki Olgę i Emilię BELKIUS, Martę PRZYBYŁA, ++ teściów Marię i Maksymiliana WOJTASZEK, ich córkę Krystynę, + ciotkę Marię, ++ dziadków z obu stron.

2. Za + ojca Jana SKUBELA w 15 rocz. śmierci, + żonę Jadwigę, ++ dziadków z obu stron, ++ z pokrew. SKUBELA, DYMEK, BACHREJ.

10.30

W int. parafian.

12.00

1. Za + Helenę CYRON w 1 rocz. śmierci.

2. Za + Irenę WOŹNIAK w 1 rocz. śmierci, za ++ z rodziny WOŹNIAK, WIDERA, KLIMEK.

3. Za + męża Józefa PENDZICH w 1 rocz. śmierci.

15.00

Nieszpory.

16.00

W int. dzieci przyjmujących chrzest św. oraz dzieci rocznych, ich rodziców i rodziców chrzestnych.

wykonanie: e-parafia.net