ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

Drodzy Parafianie.

W tym roku… Święta Wielkanocne różnią się od tych, do których każdy z nas już przywykł.

W tym roku… zabrakło Waszej obecności w czasie obchodów Triduum Paschalnego, nie było Was w dzisiejszy poranek na Rezurekcji.

W tym roku… mimo Waszego pragnienia bycia w kościele i wspólnego przeżywania tych ważnych dni… nasza świątynia była pusta…

W tym roku… zabraknie rodzinnych spotkań i wspólnego spędzania czasu z przyjaciółmi i znajomymi.

Ale w tym roku…, w tym trudnym czasie… Wielkanoc powinna być szczególnie radosnym Świętem i choć spędzimy ją nieco inaczej, to nadal możemy się dzielić z wszystkimi, najpiękniejszymi słowami życzeń, takimi płynącymi z głębi naszego serca, takimi- które napełnią nas nadzieją na lepsze jutro.

Dlatego łącząc się z Wami serdecznymi myślami składam Wam życzenia: spokoju, wytrwałości i cierpliwości. Niech nie opuszcza Was nadzieja a Zmartwychwstały Pan Jezus, da siłę w pokonywaniu trudnych chwil i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Niech obdarzy takim spokojem, którego świat dać nie może.

Dobrze wykorzystajmy otrzymany czas i doceńmy to, co w życiu ważne. Pozostańmy w domach- pamiętając przy tym, o tych, którzy z nami  nie mogą być. Łączmy się z nimi sercem, myślami czy telefonicznie. Chrońmy siebie i bliskich.

Niech Zmartwychwstały Chrystus Wam błogosławi,

a nasza Matka Boża Pokorna ma w swojej opiece.

Ks. Sebastian Śliwiński