16.12 - 22.12.2019

1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu – Gaudete. O godz. 15.00 Nieszpory.

2. Dzisiejsza kolekta w III niedzielę miesiąca przeznaczona jest na renowacje zabytków naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

Od godz. 10.00 do 17.00 zapraszamy do Starego Opactwa na Jarmark Adwentowy.

Od godz. 10.00 do 18.00 Rada Rodziców, Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Rudach  zapraszają na Kiermasz Adwentowy. Od godz. 14.00 do 16.00 występy artystyczne uczniów.

3. Od poniedziałku do soboty na godz. 7.00 zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Roratach. We wszystkie dni, za wyjątkiem soboty będą kursowały dwa autobusy.

4. We wtorek na Roratach do naszej parafii dotrze Światełko Betlejemskie. Od tego dnia można zabrać je do swoich domów.

5. We wtorek przypadają urodziny papieża Franciszka, a w środę Biskupa Gliwickiego Jana Kopca. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.

6. W środę o godz. 17.00 Nowenna do MB Pokornej. Po Mszy Świętej spotkanie Lectio Divina.

7. W czwartek i sobotę odwiedziny chorych. Nowych chorych prosimy zgłaszać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

8. W piątek o godz. 19.00 opłatkowe spotkanie młodzieżowe.

9. W sobotę po Roratach zbiórka ministrantów.

10. W sobotę o godz. 17.00 nauki przed chrztem.

11. Zwracamy się z prośbą o składanie w zakrystii różnych upominków i słodyczy, które dzieci będą otrzymywać podczas losowania serduszek na spotkaniach roratnich.

12. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki i świece Caritas z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

13. Do środy w sklepach można składać różne artykuły spożywcze, które trafią przed świętami do najbardziej potrzebujących parafian.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

15. Zachęcamy do spowiedzi przedświątecznej. Sakrament pokuty od poniedziałku do soboty od 6.30 do 7.15 i od 16.30 do 17.30.

16. Podany jest program odwiedzin duszpasterskich.

17. Od wtorku, ze względu na liczne spotkania opłatkowe, kancelaria parafialna czynna od godz. 8.00 do 8.30.

09.12 - 15.12.2019

1. Dzisiaj Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Od godz. 10.00 do 17.00 zapraszamy do Starego Opactwa na Jarmark Adwentowy.

O godz. 15.00 Nieszpory. Podczas nabożeństwa poświęcenie i wręczenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.

Przed kościołami zbiórka do puszek dla Kościoła na wschodzie.

2. Od poniedziałku do soboty na godz. 7.00 zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Roratach. We wszystkie dni, za wyjątkiem soboty będą kursowały dwa autobusy, aby wszyscy mogli dotrzeć do kościoła na czas.

3. W środę o godz. 17.00 Nowenna do MB Pokornej.

4. W piątek o godz. 18.10 katecheza dla dorosłych. Temat spotkania - Rok Liturgiczny: Adwent i Okres Bożego Narodzenia.

5. W przyszłą, 3 niedzielę miesiąca kolekta przeznaczona będzie na renowację zabytków naszej parafii.

6. Zwracamy się z prośbą o składanie w zakrystii różnych upominków i słodyczy, które dzieci będą otrzymywać podczas losowania serduszek na spotkaniach roratnich.

7. W zakrystii do nabycia poświęcone opłatki i świece Caritas z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: „Trochę pokory…” o bagnie, z którego Bóg wyciągał swój Kościół, opowiada abp Grzegorz Ryś, a także o kolejnym Ślązaku Słudze Bożym ks. Janie Macha, który decyzją papieża Franciszka zostanie beatyfikowany.

9. Najbliższe odwiedziny chorych 19 i 21 grudnia.

10. W sklepach można składać różne produkty spożywcze, które przed świętami trafią do osób najbardziej potrzebujących.

« 1 2 3