O tym, co dobre, trzeba mówić 2014-12-19

MŁODZIEŻOWY WIECZÓR WIGILIJNY

Nie chodzi w tej krótkiej informacji o żadne statystyki, a pokazanie dobra, które jest w młodych ludziach, wbrew opinii wielu...

19 grudnia - na Wieczorze Wigilijnym, w salkach parafialnych - zebrała się duża grupa młodzieży.
2 dni wcześniej, wielu z nich dostało smsa z informacją o tym, co będzie czekało na nich w piątek - Wigilijny Wieczór - w czasie którego:
1. Mieliśmy łamać się opłatkiem i składać sobie życzenia;
2. Śpiewać kolędy;
3. Przy ciepłej herbacie i kawałku dobrego ciasta usiąść przy wspólnym stole, z nadziejami na dobre święta.

Propozycja wydawała się "bardzo mało atrakcyjna"... a jednak tego wieczoru na spotkanie, o którym wiedzieli wszystko, i w którym nie było "żadnego haczyka" przyszło 47 osób, co jest pięknym argumentem, za dobrem, które mają w sercach młodzi ludzie.