Parafia Wniebowzięcia NMP / Sanktuarium Matki Bożej Pokornej
ul. Cysterska 1, 47-430 Rudy
tel. (32) 410 30 57 lub 889 216 115, e-mail: parafia.rudy@gmail.com

Grupy parafialne

Charakterystyka Grupy 2014-12-31

„CHCĘ BYĆ MINISTRANTEM” 

    W dzisiejszych czasach młodzi chłopcy i dziewczęta mają mnóstwo różnych możliwości spędzania wolnego czasu, zdobywania różnych umiejętności i ich udoskonalania. Pięknym jest jednak to, że w dzisiejszym, „nowoczesnym” świecie, który otwiera przed dziećmi i młodzieżą coraz to nowe możliwości, wciąż wielu jest takich, którzy chcą pełnić zaszczytną funkcję ministranta.
     W naszej Parafii - p.w. Wniebowzięcia NMP w Rudach – ministranci stanowią liczną i solidną grupę. Pięknym jest to, że jest to ich własny „pomysł” i pragnienie. Na stawiane im często pytanie: „Kto Ci kazał zostać ministrantem?”, pada piękna odpowiedź: „Nikt mi nie kazał. Sam chciałem nim zostać”.
    Wielu rodziców i dziadków przeżywa ogromną radość, kiedy widzi przy ołtarzu swoją pociechę. Cała Parafia cieszy się i raduje, patrząc na „pełne” prezbiterium, które jest „miejscem spotkania” młodych ludzi z Bogiem.


Podziękowania Rodzicom 2014-12-31


      Jako księża rudzkiej Parafii jesteśmy wdzięczni przede wszystkim Rodzicom i Dziadkom, za Wasze religijne wychowanie dzieci, za Waszą troskę, za wielką pomoc w dowożeniu ministrantów na swoje służby, pomoc w porannym wstawaniu. Dziękujemy za Wasze rodzicielskie serce, wkładane w to, by Wasze dzieci były ministrantami, i przyczyniały się do pięknego kształtowania liturgii w naszej Parafii.

wykonanie: e-parafia.net