Parafia Wniebowzięcia NMP / Sanktuarium Matki Bożej Pokornej
ul. Cysterska 1, 47-430 Rudy
tel. (32) 410 30 57, e-mail: parafia.rudy@gmail.com

Grupy parafialne

Charakterystyka Grupy 2014-12-31

„CHCĘ BYĆ MINISTRANTEM” 

    W dzisiejszych czasach młodzi chłopcy i dziewczęta mają mnóstwo różnych możliwości spędzania wolnego czasu, zdobywania różnych umiejętności i ich udoskonalania. Pięknym jest jednak to, że w dzisiejszym, „nowoczesnym” świecie, który otwiera przed dziećmi i młodzieżą coraz to nowe możliwości, wciąż wielu jest takich, którzy chcą pełnić zaszczytną funkcję ministranta.
     W naszej Parafii - p.w. Wniebowzięcia NMP w Rudach – ministranci stanowią liczną i solidną grupę. Pięknym jest to, że jest to ich własny „pomysł” i pragnienie. Na stawiane im często pytanie: „Kto Ci kazał zostać ministrantem?”, pada piękna odpowiedź: „Nikt mi nie kazał. Sam chciałem nim zostać”.
    Wielu rodziców i dziadków przeżywa ogromną radość, kiedy widzi przy ołtarzu swoją pociechę. Cała Parafia cieszy się i raduje, patrząc na „pełne” prezbiterium, które jest „miejscem spotkania” młodych ludzi z Bogiem.


W parafii Wniebowzięcia NMP w Rudach ministrantami są... 2014-12-31

SZKOŁA PODSTAWOWA (20):
Chromik Kacper
Dudek Damian
Foit Olaf
Hamiga Dawid
Helwich Dominik
Jureczko Jakub
Kieś Mariusz
Kopiec Łukasz
Marek Damian
Matulka Michał
Mączyński Marcin
Murański Jakub
Oberaj Kamil
Okulicki Tomasz
Pielczyk Jakub
Tomiczek Dominik
Timler Tymoteusz
Uchyła Filip
Zarenkiewicz Kamil
Zieleń Mateusz


Podziękowania Rodzicom 2014-12-31


      Jako księża rudzkiej Parafii jesteśmy wdzięczni przede wszystkim Rodzicom i Dziadkom, za Wasze religijne wychowanie dzieci, za Waszą troskę, za wielką pomoc w dowożeniu ministrantów na swoje służby, pomoc w porannym wstawaniu. Dziękujemy za Wasze rodzicielskie serce, wkładane w to, by Wasze dzieci były ministrantami, i przyczyniały się do pięknego kształtowania liturgii w naszej Parafii.

wykonanie: e-parafia.net