Parafia Wniebowzięcia NMP / Sanktuarium Matki Bożej Pokornej
ul. Cysterska 1, 47-430 Rudy
tel. (32) 410 30 57 lub 889 216 115, e-mail: parafia.rudy@gmail.com

Aktualności

Komunikat bp. Andrzeja Iwaneckiego

Komunikat bp. Andrzeja Iwaneckiego dotyczący uroczystości sakry biskupiej ks. Sławomira Odera i jego ingresu do katedry gliwickiej.​​​​​​​

 

 

Czcigodni Kapłani i Osoby Życia Konsekrowanego,

Drodzy Diecezjanie,

W sobotę 11 marca br. wspólnota naszej diecezji będzie przeżywała uroczystość sakry biskupiej Biskupa Nominata Sławomira Odera oraz jego ingresu do gliwickiej katedry pw. św. Apostołów Piotra i Pawła.

Uroczysta Msza święta z udzieleniem sakry biskupiej rozpocznie się o godzinie 12.00. Zapraszam wszystkich diecezjan do włączenia się w to wydarzenie poprzez modlitwę a także osobisty udział.

W przeddzień uroczystości, w piątek 10 marca br., Biskup Nominat zaprasza wszystkich diecezjan, a szczególnie młodzież i przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń, do wzięcia udziału w modlitewnym czuwaniu, które odbędzie się w kościele pw. Chrystusa Króla w Gliwicach od godziny 19.30 do godziny 21.00. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy wraz z Biskupem Nominatem, w duchu jedności powierzając jego posługę w diecezji gliwickiej Bożej Opatrzności.

W niedzielę 12 marca br. o godzinie 9.00, Biskup Sławomir Oder w Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach celebrował będzie wraz z księżmi dziekanami Mszę świętą dziękczynną za dar sakry biskupiej. Do uczestnictwa w tej Mszy świętej zapraszam wszystkich, którzy chcą wraz z nowym Biskupem Gliwickim dziękować Bogu za dar nowego Pasterza Kościoła gliwickiego.

Oczekując radosnej uroczystości dla całej wspólnoty diecezjalnej z serca wszystkim błogosławię.

Gliwice, 20 lutego 2023 roku

† Andrzej Iwanecki

Wikariusz Generalny

wykonanie: e-parafia.net