Parafia Wniebowzięcia NMP / Sanktuarium Matki Bożej Pokornej
ul. Cysterska 1, 47-430 Rudy
tel. (32) 410 30 57, e-mail: parafia.rudy@gmail.com

Informacje

08.04 - 14.04.2019

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W PARAFII WNIEBOWZIĘCIA NMP

Poniedziałek 08.04.2019 - dzień powszedni.

7.00

Za + Horsta MAGIERA. (Gregoriańska)

17.30

1. Za + syna Mirosława WENGLORZ.

2. Za + Horsta WENGLORZ, jego rodziców 4 braci, ++ teściów Marię i Karola ŁADOWCZAK.

Wtorek 09.04.2019 – dzień powszedni.

7.00

Za + Horsta MAGIERA. (Gregoriańska)

17.30

Za + żonę Łucję PIECHULA, + syna Wiesława, + wnuczkę Emilię, ++ rodziców Engelberta i Marię PIECHULA, ++ teściów Antoniego i Agnieszkę GOLDMAN, + szwagra Gintra SIEROŃ, ++ z pokrew.

Środa 10.04.2019 - dzień powszedni.

7.00

1. Za + Elżbietę GUL w 19 rocz. śmierci, jej ++ rodziców Gertrudę i Alojzego KONKOL, + Jadwigę WYPCHOŁ, za ++ Franciszkę i Andrzeja GUL, ++ braci Wiktora i Henryka, ++ z pokrew. KONKOL, GUL i SZWONDER.

2. Za + Horsta MAGIERA. (Gregoriańska)

17.00

Nowenna do MB Pokornej.

17.30

1. Za ++ rodziców Stanisława i Hildegardę MASARCZYK, Marię i Teodora KLODA, + szwagra Andrzeja POL, ++ z pokrew. KLODA, MASARCZYK.

2. Za + Alojzego MAJNUSZ w 30-sty dzień po śmierci.

Czwartek 11.04.2019 – dzień powszedni.

7.00

1. Za + Elżbietę WADULLA w 1 rocz. śmierci.

2. Za + Horsta MAGIERA. (Gregoriańska)

17.30

1. Za + Wilhelma ROGON, jego ++ rodziców, brata Erwina, córkę Gabrielę, jej + męża Józefa ZŁOTOŚ oraz za++ z rodzin PASZEK, DZIUBA, MAGIERA, FRANIK.

2. Za + ojca Rudolfa STARZEC, + teścia Wilhelma PIKULIK, ++ z rodziny STARZEC, DYMEK, PIKULIK.

Piątek 12.04.2019 – dzień powszedni.

7.00

Za + Horsta MAGIERA. (Gregoriańska)

8.00

Droga krzyżowa dla dzieci (poprowadzą dzieci z przedszkola).

16.30

Droga krzyżowa z zaleckami.

17.30

1. W pewnej intencji o właściwe rozwiązania.

2. Za + Opata o. Adalberta KURZEJA w rocz. śmierci.

21.00

Ekstremalna Droga Krzyżowa.

Sobota 13.04.2019 – dzień powszedni.

7.00

Za + Horsta MAGIERA. (Gregoriańska)

16.00

Do Bożej Opatrzności, za wstaw. MB Pokornej z podzięk. za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie z okazji 70 rocz. urodzin Krystyny i Jerzego NOSIADEK, oraz o zdrowie i Boże bł. dla rodziny syna.

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.30

1. Za + Mieczysława WRÓBEL, jego rodziców Marię i Wojciecha, teściów Annę i Józefa, za ++ z obu stron.

2. Za + Franciszka BACHREJ w 3 rocz. śmierci, jego ++ rodziców Michała i Katarzynę, ++ rodzeństwo, ++ teściów Jana i Jadwigę SKUBELA.

Niedziela Palmowa 14.04.2019

7.00

Za dusze w czyśćcu ciepiące. (int. z ofiar w skarbonie)

9.00

1. Za + Anastazję SULIGA na pam. ziem. urodzin, męża Herberta, ++ Augustynę i Herberta DOLA, ++ z pokrew.

2. Za ++ rodziców Martę i Alojzego FOJCIK, ++ dziadków z obu stron, + męża Józefa RZEPKA, ++ z rodzin FOJCIK, PRZYBYŁA, RZEPKA.

10.30

W int. parafian.

12.00

O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla rodziny SOWA z Bojszowa
i rodziny KOCJAN z Olkusza.

15.00

Gorzkie żale.

16.00

1. Za + Alojzego i Elfrydę TWORUSZKA, córkę Gabrielę, zięcia Rainholda FRANIK, za + Wilhelma FRYSTACKI, matkę Łucję i dusze ++ z pokrew.

2. Za + Horsta MAGIERA. (Gregoriańska)

01.04 - 07.04.2019

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W PARAFII WNIEBOWZIĘCIA NMP

Poniedziałek 01.04.2019 - dzień powszedni.

7.00

Za + Horsta MAGIERA. (Gregoriańska)

17.30

Za dusze w czyśćcu ciepiące. (int. z ofiar w skarbonie)

Wtorek 02.04.2019 – dzień powszedni.

7.00

Za + Horsta MAGIERA. (Gregoriańska)

17.30

1. Za + Gerharda SZYMA w 1 rocz. śmierci.

2. Za + męża i ojca Ewalda SZYMA w 2 rocz. śmierci.

Środa 03.04.2019 - dzień powszedni.

7.00

Za dusze w czyśćcu ciepiące. (int. z ofiar w skarbonie)

17.00

Nowenna do MB Pokornej.

17.30

1. Za + żonę i matkę Annę SIERON, jej rodziców Franciszkę i Franciszka SMIEJA, teściów Agnieszkę i Konrada SIERON, zięcia Brunona DYMEK, ++ dusze z pokrew.

2. Za + Horsta MAGIERA. (Gregoriańska)

Czwartek 04.04.2019 – I czwartek miesiąca.

7.00

1. O nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

2. Za + Horsta MAGIERA. (Gregoriańska)

17.30

1. Za + ojca Kurta KOZIELSKI w 9 rocz. śmierci, + syna Krystiana KOZIELSKI.

2. Za + męża i ojca Rudolfa CHROŚNIK na pam. ziem. urodzin, za ++ rodziców Joannę i Jana, za + Józefa LIPOWSKIEGO , jego rodziców, ++ z pokrew. CHROŚNIK, WOLNY, LIPOWSKI, BARKOWSKI.

18.00

Nabożeństwo o powołania.

Piątek 05.04.2019 – I piątek miesiąca.

7.00

1. W int. czcicieli NSPJ.

2. Za + Horsta MAGIERA. (Gregoriańska)

7.30

Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

8.00

Droga krzyżowa dla dzieci.

17.30

1. W int. dzieci 4 klasy szkoły podst. praktykujących I piątki miesiąca.

2. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej, z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla Sandry TELEUCKIEJ, Kuby MURAŃSKIEGO i Patryka MITTSCHERLICH z ok 18 rocz. urodzin.

18.15

Droga Krzyżowa ulicami Rud.

Sobota 06.04.2019 – I sobota miesiąca.

7.00

Za + Horsta MAGIERA. (Gregoriańska)

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.30

1. Za ++ rodziców Marię i Zdzisława ZIELIŃSKICH, ich rodziców oraz ++ braci Andrzeja i Jana.

2. Za + Weronikę WADUŁA na pam. ziem. urodzin.

3. Za + matkę Jadwigę SKUBELA w 1 rocz. śmierci, + męża Jana, ++ z pokrew.

V Niedziela Wielkiego Postu 07.04.2019

6.25

Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

7.00

Za + Franciszkę HANUSEK, męża Wilhelma, syna, synową, córkę Annę, zięcia Konrada, zięcia Józefa, wnuka Richarda, ++ z pokrew.

9.00

Za ++ rodziców Gertrudę i Karola MORCINIEC, + siostrę Teresę, + bratową Bronisławę, ++ teściów Różę i Maksymiliana KOTULA, + Romana OŚLIŹLOK oraz ++ z pokrew.

10.30

1. Za + Henryka MACHNIK na pam. ziem. urodzin.

2. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo, opiekę MB Pokornej dla wszystkich pracowników Służby Zdrowia w dniu święta patronackiego oraz o Boże błogosławieństwo dla ich rodzin.

12.00

1. Za + ojca Karola w 10 rocz. śmierci, + matkę Marię PENDZICH, ++ ich rodziców, ++ z pokrew.

2. Za ++ rodziców Gertrudę i Henryka MAŃCZYK, ich ++ rodziców, rodzeństwo, + siostrę Annę SOKOŁOWSKĄ, + szwagra Edwarda GĄSIOR.

13.30

niem.

Za dusze w czyśćcu ciepiące. (int. z ofiar w skarbonie)

15.00

Gorzkie żale.

16.00

Za + Horsta MAGIERA. (Gregoriańska)

25.03 - 31.03.2019

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W PARAFII WNIEBOWZIĘCIA NMP

Poniedziałek 25.03.2019 – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

7.00

1. Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

2. Za + Horsta MAGIERA. (Gregoriańska)

17.30

W int. duchowej adopcji.

Wtorek 26.03.2019 – dzień powszedni.

7.00

1. Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

2. Za + Horsta MAGIERA. (Gregoriańska)

17.30

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Józefa KOŁODZIEJ z ok. urodzin. (int. of. od chrześniaków).

Środa 27.03.2019 - dzień powszedni.

7.00

1. Za dusze w czyśćcu ciepiące. (int. z ofiar w skarbonie)

2. Za + Horsta MAGIERA. (Gregoriańska)

17.00

Nowenna do MB Pokornej.

17.30

1. W intencji Bogu wiadomej.

2. Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

Czwartek 28.03.2019 - dzień powszedni.

7.00

1. Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

2. Za + Horsta MAGIERA. (Gregoriańska)

17.30

1.Za + mamę Monikę STAWINOGA oraz ++ z pokrew. STAWINOGA, KOSTON i MARKIEWICZ oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

2. Za ++ Marię i Alfreda DUDEK oraz ++ z rodziny SZMOLKE, DUDEK i za + ojca.

Piątek 29.03.2019 – dzień powszedni.

7.00

1. Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

2. Za + Horsta MAGIERA. (Gregoriańska)

8.00

Droga krzyżowa dla dzieci.

16.30

Droga krzyżowa z zaleckami.

17.30

Za + Gerdę CHROŚNIK w 30-sty dzień po śmierci.

Sobota 30.03.2019 – dzień powszedni.

7.00

Za + Horsta MAGIERA. (Gregoriańska)

10.00

Pielgrzymka Camino de Santiago Diecezji Opolskiej.

14.00

1. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Janusza PIONTEK z ok. 50 rocz. urodzin oraz o Boże bł. w rodzinie.

2. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Izabeli KRZYŻANOWSKIEJ z ok. 50 rocz. urodzin oraz o Boże bł. w rodzinie.

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.30

Za + matkę Edytę MASARCZYK, + ojca Augustyna MASARCZYK, za + ojca Konstantyna PIPER.

IV Niedziela Wielkiego Postu 31.03.2019

7.00

Za dusze w czyśćcu ciepiące. (int. z ofiar w skarbonie)

9.00

1. Za + Erykę WIECZOREK w 1 rocz. śmierci, + jej męża Emila WIECZOREK w 18 rocz. śmierci.

2. Za + Horsta MAGIERA. (Gregoriańska)

10.30

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Edyty i Alfreda KABIESZ z ok. 60 rocz. ślubu i 85 rocz. urodzin.

12.00

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i Dary Ducha Św. dla Sebastiana FOJT z ok. 18 rocz. urodzin.

15.00

Gorzkie żale.

16.00

W int. dzieci przyjmujących chrzest św. oraz dzieci rocznych, ich rodziców i rodziców chrzestnych.

18.03 - 24.03.2019

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W PARAFII WNIEBOWZIĘCIA NMP

Poniedziałek 18.03.2019 - dzień powszedni.

7.00

Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

17.30

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej i św. Józefa z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie z ok. urodzin dla Józefa KANIA, syna Józefa oraz Boże bł. w rodzinie.

Wtorek 19.03.2019 – Uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP.

7.00

1. Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

2. Za + Horsta MAGIERA. (Gregoriańska)

10.00

Do Bożej Opatrzności za wstaw. MB Pokornej i św. Józefa w int. pracowników, emerytów i wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego oraz za wszystkich ++ pracowników.

17.30

 W int. mężczyzn i młodzieńców naszej parafii.

Środa 20.03.2019 - dzień powszedni.

7.00

1. Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

2. Za + Horsta MAGIERA. (Gregoriańska)

17.00

Nowenna do MB Pokornej.

17.30

1. Za + męża i ojca Henryka WYPCHOŁ w kolejną rocz. śmierci.

2. Za + Kornelię GRUSZKA w 30-sty dzień po śmierci.

Czwartek 21.03.2019 - dzień powszedni.

7.00

1. Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Elżbiety i Piotra z okazji urodzin.

2. Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

3. Za + Horsta MAGIERA. (Gregoriańska)

17.30

1. Za ++ rodziców Marię i Józefa MURA w 4 rocz. śmierci oraz za ++ z pokrew. MIKSA, STARZEC, PRZYBYŁA, GŁOMBIK.

2. Za ++ rodziców Hildegardę i Stefana DYBAŁA, + Franciszka DYBAŁA, ++ z pokrew.

Piątek 22.03.2019 – dzień powszedni.

7.00

1. Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

2. Za + Horsta MAGIERA. (Gregoriańska)

8.00

Droga krzyżowa dla dzieci i młodzieży.

16.30

Droga krzyżowa z zaleckami.

17.30

1. Za + Ewę KUBICA. (int. od sąsiadów zamiast wieńca)

2. Za Kornelię GRUSZKA. (int. od pracowników kolei wąskotorowej w Rudach)

Sobota 23.03.2019 – dzień powszedni.

7.00

1. Za + Piotra FROS w 11 rocz. śmierci, jego ++ rodziców Ingę i Józefa.

2. Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

3. Za + Horsta MAGIERA. (Gregoriańska)

13.00

Z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze zdrowie, Boże bł. i opiekę MB Rudzkiej dla Mirosława MAZUREK z ok. 40 rocz. urodzin oraz o Boże bł. i opiekę Anioła Stróża dla syna Kamila z ok. 1 rocz. urodzin, a także Boże bł. dla całej rodziny.

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.30

Za + Katarzynę PRZYBYŁA na pam. ziem. urodzin, + męża Gerarda, ++ ich rodziców, ++ z pokrew.

III Niedziela zwykła 24.03.2019

7.00

Za + męża Jerzego KUNA, jego ++ rodziców, siostrę Sabinę, jej męża Edwarda SYPNIEWSKI, za ++ Wiktorię i Franciszka CHROŚNIK, 2 synów, 3 córki, synową Amalię, 5 zięciów, 2 wnuków, ++ z pokrew. KUNA, GRÜNER, CHROŚNIK, MORGAŁA, WILK.

9.00

1. Za + Józefa PYTLIK w kolejną rocznicę śmierci.

2. Za + Horsta MAGIERA. (Gregoriańska)

10.30

Za + Józefa MAREK ++ Alojzego i Agnieszkę MAREK, Magdalenę i Huberta URBANEK + Erwina KOWOLIK ++ z pokrew. URBANEK, MAREK, WIECZORKE i WANIEK.

12.00

1. Za Krystynę PIECHULLA w 30-sty dzień po śmierci.

2. Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

15.00

Gorzkie żale.

16.00

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornejz podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla członków Żywego Różańca z ok. 20- lecia założenia wspólnoty.

11.03 - 17.03.2019

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W PARAFII WNIEBOWZIĘCIA NMP

Poniedziałek 11.03.2019 - dzień powszedni.

7.00

1. Za dusze w czyśćcu cierpiące. (int. z ofiar w skarbonie)

2. Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

17.30

Za + Huberta DYMEK. (int. of. od sąsiadów)

Wtorek 12.03.2019 - dzień powszedni.

7.00

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Urszuli REMIORZ z ok. 85 rocz. urodzin.

14.00

Msza św. maturzyści Psary.

17.30

1. Za ++ rodziców Genowefę i Romana PIONTEK, ich rodziców, rodzeństwo oraz dusze z pokrew. PIONTEK, GAWLIK.

2. Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

Środa 13.03.2019 - dzień powszedni.

7.00

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Wilhelma BELKIUS z ok. urodzin.

17.00

Nowenna do MB Pokornej.

17.30

1. Za ++ rodziców Agatę i Wiktora BELKIUS, ich rodziców, rodzeństwo, ++ dusze z pokrew.

2. Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

Czwartek 14.03.2019 - dzień powszedni.

7.00

Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

17.30

1. Za + Romana OLECH w 30 dzień po śmierci.

2. Za + syna Edmunda WNUKI, ++ rodziców i teściów.

3. Za ++ rodziców Różę i Pawła WRZOSOK, ojca Alberta DOLEŻOŁ, ich rodziców, teściów, rodzeństwo, ++ z rodz. WRZOSOK, BOGUSZ, WILK, TWORUSZKA, DOLEŻOŁ.

Piątek 15.03.2019 – dzień powszedni.

7.00

1. Za + w Niemczech Marię PIONTEK w 30-sty dzień po śmierci.

2. Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

8.00

Droga krzyżowa dla dzieci.

16.30

Droga krzyżowa z zaleckami.

17.30

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Krzysztofa LARYSZ z ok. 18-stej rocz. urodzin.

Sobota 16.03.2019 – dzień powszedni.

7.00

Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.30

Za + Emila KOPIEC w 1 rocz. śmierci.

II Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2019

7.00

Za + Adriana KUCZ. (int. of. od rodzin SZENDZIELORZ i QUICKER)

9.00

1. Za + Edmunda GROBORZ w kolejną rocz. śmierci.

2. Za + Annę DOLLA. (Gregoriańska)

10.30

Za + siostrę Stefanię GARDIAN, rodziców Antoniego i Waleskę HEROK, ciotkę Klarę HEROK, ++ Łucję LYP, 2 mężów Karola i Maksymiliana, syna Alojzego.

12.00

Za + żonę, matkę i babcię Marię WIECZOREK w 1 rocz. śmierci.

15.00

Gorzkie żale.

16.00

1. Za + matkę Gertrudę GRÜNER na pam. ziem. urodzin, męża Pawła, ich rodziców, rodzeństwo, 2 zięciów Rudolfa i Jana, za ++ Marię i Hieronima BARKOWSKICH, ++ z pokrew. GRÜNER, KLIMEK, SIKORA.

2. Za + brata Romana BARKOWSKIEGO.

wykonanie: e-parafia.net