Nasza parafia

Biblioteka parafialna znajduje się w budynku plebanii (główne wejście).

Do biblioteki zapraszamy w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca po Mszach Św. o godz. 9:00. i 10:30.

W naszej bibliotece czeka na parafian wiele interesujących pozycji. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Książkowe i filmowe biografie świętych, lektury z dziedziny teologii i duchowości, które mogą odpowiedzieć na dręczące Cię pytania, powieści, książki i filmy dla dzieci – wśród tych wszystkich wiele NOWOŚCI!!!

Przykładowe pozycje:
  • „Życie za życie” – film DVD w reż. Krzysztofa Zanussiego, to pozycja doskonale przybliżająca sylwetkę polskiego franciszkanina, który zginął oddając życie za współwięźnia w obozie koncentracyjnym w Auschwitz. Oparta na źródłach historycznych fabuła we wciągający sposób opowiada o bogatej osobowości i głębokiej duchowości o. Maksymiliana Marii Kolbego.
  • Josh McDowell, wykształcony w dziedzinach historii, prawa i psychologii ojciec amerykańskiej rodziny, przez wiele lat był agnostykiem. Chrześcijaństwo drażniło go do tego stopnia, że postanowił wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności, tak by wreszcie poprzez rzetelne badania naukowe obalić „te pobożne mity”. Pracował przez kilkanaście lat, by… ze zdumieniem stwierdzić, że to wszystko prawda! Od tej pory napisał ponad 20 książek broniących Jezusa. Czy Jezus naprawdę zmartwychwstał? Co mówi o tym historia i archeologia? Przeczytaj książkę pt. „Sprawa zmartwychwstania”.
  • Czy czasem bycie osobą wierzącą nie wydaje Ci się zbyt trudne? Przykazania i obowiązki. Bóg za dobro wynagradza, a za zło każe – mówi jedna z głównych prawd wiary. Czy Bóg to tylko „sędzia sprawiedliwy”? Jaka jest Jego natura? Książka – poradnik duchowy pt. „Dobry i piękny Bóg” za pomocą różnych ćwiczeń i przemyśleń pomaga dostrzec i zrozumieć te cechy, które w Bogu są najważniejsze: Jego Miłość, Piękno i Dobroć.
ZAPRASZAMY!!!