tel. (32) 410 30 57 lub 889 216 115, e-mail: parafia.rudy@gmail.com

Grupy parafialne

Listopad 2021

INTENCJA OGÓLNA: modlimy się za zmarłych z naszej parafii, aby Bóg przyjął ich do wiecznej radości w niebie.

INTENCJA STAŁA: modlimy się za chorych oraz zmarłych członków Żywego Różańca.

PAPIESKA INTENCJA POWSZECHNA: Módlmy się, aby osoby cierpiące na depresję albo burnout znajdowały u wszystkich wsparcie i światło, otwierające na życie.

(syndrom wypalenia -burnout)

1. Dziękujemy serdecznie za udział ze sztandarem w nabożeństwach różańcowych.
  2. W tym miesiącu z sztandarem na nabożeństwach uczestniczyć będzie Różą św. Kingi.
  3. Dziękujemy wszystkim tym, którzy brali udział w Mszach
    św. imieninowych, Mszy św. Patronalnej, w diecezjalnej pielgrzymce Róż Różańcowych oraz dziękujemy za ogromne zaangażowanie i liczny udział w nabożeństwie fatimskim.
  4. Dziękujemy również osobom, które prowadziły różaniec.
  5. Zapraszamy jutro 7 listopada o godz.16.00, na Mszę św. w intencji

zmarłych Członków naszej wspólnoty.

1. Spotkanie opłatkowe odbędzie się w niedzielę 2 stycznia 2022 roku o godz. 17.00. Spotkanie przygotowuje Róża św. Jadwigi. Będzie ono połączone z zmianą tajemnic różańcowych.

Prosimy o takie zorganizowanie sobie czasu i zaplanowanie naszego spotkania opłatkowego, aby było nas jak najwięcej.

1. Następna zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w sobotę
    4 grudnia 2021, 0 godz. 16.15

Październik 2021

​​​​​​​

INTENCJA OGÓLNA : modlimy się o rozkwit modlitwy różańcowej i rozwój wspólnoty Żywego Różańca w naszej parafii.

INTENCJA STAŁA: Za chorych oraz zmarłych członków Żywego Różańca.

PAPIESKA INTENCJA EWANGELIZACYJNA : Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.

Z wielkim żalem, informujemy, że 13 września, zmarła kolejna członkini naszej wspólnoty-

śp. Ewa Kowol. Pamiętajmy o niej w swoich modlitwach.

Dziękujemy wszystkim za udział w jej pogrzebie.

​​​​​​​1. Dziękujemy Róży św. Jadwigi za udział ze sztandarem na nabożeństwach maryjnych we wrześniu.

2. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się, przy niesieniu figury Matki Bożej Fatimskiej w czasie procesji fatimskiej.

3. Dziękujemy pani Lucynie Pielczyk, Helenie Fela, Adeli Nosiadek i Anieli Morgała za przygotowanie dekoracji na nabożeństwa różańcowe.

4. W październiku, podczas nabożeństw różańcowych ze sztandarem uczestniczyć będziemy w następującej kolejności:

od 1 do 6 października – Róża św. Faustyny

od 7 do 12 października – Róża św. Kingi

od 13 do 18 października – Róża św. Jadwigi

od 19 do 24 października – Róża MB Fatimskiej

od 25 do 31 października – Różą św. Józefa

5. Zgodnie z tradycją każda Róża w październiku poprowadzi nabożeństwo różańcowe:

05 października - Róża św. Faustyny

12 października – Róża św. Kingi

16 października – Róża św. Jadwigi

21 października– Róża MB Fatimskiej

Róża św. Józefa (termin do uzgodnienia).

6. 07 października o godz. 17.30 zapraszamy na Mszę Św. patronalną w intencji wszystkich osób należących do wspólnoty Róż Różańcowych.

Do naszej wspólnoty zostaną przyjęci Panowie z Róży św. Józefa i kilka Pań z Róży MB Fatimskiej.

W tym dniu Członkowie Żywego Różańca mogą uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Po Mszy zapraszamy na spotkanie przy kawie.

7. 05 października, o godz. 17.30 zapraszamy na Mszę imieninową Róży św. Faustyny, a16 października- Róży św. Jadwigi

8. 10 października zapraszamy na Diecezjalną Pielgrzymkę Żywego Różańca:

10.15 - powitanie i modlitwa różańcowa

11.00 - Eucharystia

12.15 - Konferencja

12.45 - Nabożeństwo na zakończenie pielgrzymki

9. 13 października zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Procesję Fatimską będą współprowadzić Różę Różańcowe. Każdą tajemnicę jedna Róża. Dlatego prosimy o wybranie z każdej Róży: czterech osób do niesienia feretronu, jedną osobę do przeczytania rozważania i jedną do poprowadzenia modlitwy.

Pozostałe osoby z Róż Różańcowych prosimy, by w procesji szły za naszym sztandarem.

1. W niedzielę 11 listopada, o godz. 16.00, zapraszamy na Mszę św. w intencji zmarłych Członków Róż Różańcowych.

11. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Róże Różańcowe ufundowały dla parafii Mszał Rzymski.

Akt strzelisty z Fatimy

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.