05.12 - 11.12.2016

Ogłoszenia duszpasterskie.

1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu. O godz. 15.00 Nieszpory Adwentowe.

Przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

Od 10.00 do 17.00 zapraszamy do Starego Opactwa na Jarmark Adwentowy.

2. Od poniedziałku do soboty (za wyjątkiem czwartku) o godz. 7.00 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Roraty.

3.   W środę o godz. 17.00 Nowenna do MB Pokornej.

4. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 9.00 msza św. w intencji kobiet w stanie błogosławionym i małżeństw pragnących potomstwa. Na zakończenie - błogosławieństwo kobiet w stanie błogosławionym.

O godz. 12.00 GODZINA ŁASKI. O godz. 17.30 msza św. w intencji Dzieci Maryi i ich rodzin.

Kolekta przeznaczona na Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach.

5. W piątek o godz. 19.00 w parafii św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej Dekanalne Czuwanie Adwentowe. Zapraszamy młodzież gimnazjalną, szkół średnich i studentów. Zapisy w zakrystii po każdej mszy. Zbiórka i wyjazd o godz. 18.30.

6. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów i próba scholi.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 msza święta w int  zmarłych górników. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

O godz. 15.00 nieszpory i poświecenie medalików dzieci przygotowujących się do I komunii. Po nabożeństwie spotkanie z rodzicami.

8. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na odbudowę Starego Opactwa, a w 3 niedzielę miesiąca na inwestycje remontowe naszej parafii.

9. W zakrystii do nabycia kalendarze z Opactwa i Sanktuarium na nowy 2017, świece Caritas oraz poświęcone opłatki.

10. W poniedziałek 12 grudnia o godz. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej.

11. W sklepach organizowana jest zbiórka artykułów spożywczych. Zostaną one rozdzielone wśród potrzebujących  mieszkańców parafii.

12. Serdeczne podziękowania dla grupy młodzieży, która poświęciła swój czas, angażując się jako wolontariusze w ogólnopolskiej akcji „SZLACHETNA PACZKA”.

13. Od kilku lat rośnie w Polsce zainteresowanie „Adwentowymi Rekolekcjami Internetowymi”. Wszystkim, którzy spędzają choć kilka minut dziennie przed komputerem, polecamy możliwość uczestniczenia w takich internetowych rekolekcjach adwentowych. Rekolekcje trwają od 27 listopada do 24 grudnia.

1. FRANCISZKANIE – o. Tomasz Szymczak. Tytuł rekolekcji: „Inaczej niż myślisz”. Adres strony: wwiioo,w.franciszkanie.tv

2. DOMINIKANIE – o. Adam Szustak i Robert Litza Friedrich. Tytuł rekolekcji: „Wilki dwa: w obronie stada”. Adres strony: www.langustanapalmie.pl/filmy

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

III  Mariusz GIERA zam. Rudy - Joanna FILIK zam. Rogożany.

28.11 - 04.12.2016

Ogłoszenia duszpasterskie.

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu. Rozpoczyna się nowy rok liturgiczny. Adwent jest czasem przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego i czasem oczekiwania drugiego przyjścia Chrystusa na końcu czasów.

O godz. 15.00 nieszpory oraz błogosławieństwo wieńców adwentowych, świec i lampionów.

W każdą niedzielę Adwentu od 10.00 do 17.00 zapraszamy do Opactwa na Jarmark Adwentowy.

2. Od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 zapraszamy wszystkich dzieci, młodzież i dorosłych na Mszę św. Roratnią.

3. W środę o godz. 17.00 Nowenna do MB Pokornej. Po wieczornej Mszy spotkanie Dzieci Maryi.

4. W tym tygodniu przypadają  pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa.

5. W piątek o godz. 19.00 Msza św. młodzieżowa.

6. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów i próba scholi.

Od godz. 10.00 Adwentowy Dzień Skupienia dla Wdów i Wdowców w Sanktuarium MBNP w Gliwicach.

O godz. 16.15 spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 Msza święta w intgórników we wspomnienie św. Barbary. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. W przyszłą niedzielę ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie (zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski).

9. W zakrystii do nabycia kalendarze z Opactwa i Sanktuarium na nowy 2017,  lampiony roratnie oraz świece Caritas (12 i 5 zł). Od przyszłej niedzieli rozprowadzane będą poświęcone opłatki.

10. Odwiedziny chorych przed Świętami Bożego Narodzenia, 16 i 17 grudnia.

11. Młodzież gimnazjalną, szkół średnich i studentów, zapraszamy na Dekanalne Czuwanie Adwentowe, które odbędzie się w piątek 9 grudnia 2016 o godz. 19.00 w parafii św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej.

12. Od kilku lat rośnie w Polsce zainteresowanie „Adwentowymi Rekolekcjami Internetowymi”. Wszystkim, którzy spędzają choć kilka minut dziennie przed komputerem, polecamy możliwość uczestniczenia w takich internetowych rekolekcjach adwentowych. Wystarczy wejść na podany adres strony internetowej, aby w ciągu kilku minut wysłuchać krótkiej nauki/kazania adwentowego. To propozycja dla tych, którzy nie mogą z różnych powodów uczestniczyć w roratach. Rekolekcje trwają od 27 listopada do 24 grudnia.

1.FRANCISZKANIE – o. Tomasz Szymczak. Tytuł rekolekcji: „Inaczej niż myślisz”. Adres strony: www.franciszkanie.tv

2.DOMINIKANIE – o. Adam Szustak i Robert Litza Friedrich. Tytuł rekolekcji: „Wilki dwa: w obronie stada”. Adres strony: www.langustanapalmie.pl/filmy

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

II  Mariusz GIERA zam. Rudy - Joanna FILIK zam. Rogożany.

« 1