Parafia Wniebowzięcia NMP / Sanktuarium Matki Bożej Pokornej
ul. Cysterska 1, 47-430 Rudy
tel. (32) 410 30 57, e-mail: parafia.rudy@gmail.com

Informacje

19.06 - 25.06.2017

Ogłoszenia duszpasterskie 

 

1.   Dzisiaj przeżywamy XI Niedzielę zwykłą.

O godz. 15.00 nabożeństwo czerwcowe  z procesją eucharystyczną. Kolekta przeznaczona jest na renowację zabytków naszej parafii. Bóg zapłać za składane ofiary.

2. W środę o godz. 18.10 Zbiórka Ministrantów i Spotkanie Dzieci Maryi.

3. Do czwartku codziennie o godz. 17.00 tradycyjne procesje eucharystyczne w dni Oktawy Bożego Ciała. W czwartek na zakończenie błogosławieństwo ziół i wianków.

4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 17.00 Nabożeństwo czerwcowe.

5. W piątek zakończenie roku szkolno – katechetycznego. Msza św. w intencji dzieci i młodzieży o godz. 8.00

O godz. 16.00 Msza dziękczynna w intencji uczniów III klasy gimnazjum.

O godz. 17.00 Msza św. w intencji Ojców naszej parafii z okazji Dnia Ojca.

6. W sobotę – Diecezjalna Pielgrzymka Katechetów, Nauczycieli i Wychowawców. O godz. 11.00 Msza św., o godz. 13.30 nabożeństwo w Kaplicy Maryjnej.

7. Informujemy, że w niedziele w okresie wakacyjnym (lipiec i sierpień) będą sprawowane dodatkowe Msze św. o godz. 19.00.

9. W styczniu 2019 r. w Panamie odbędą się kolejne, 34. Światowe Dni Młodzieży. Na początku 2018 roku linie lotnicze mają przedstawić koszt przelotu. Będzie wynosił od 4 do 5 tyś zł. Do tego trzeba doliczyć 12 dniowy pobyt w Panamie – przejazdy, ubezpieczenie, pakiet pielgrzyma – kwotę tę szacuje się na ok. 2.000 zł. Łączny koszt może wynieść od 6 do 7 tyś. zł w zależności od ceny biletu samolotowego i tego, skąd będzie ewentualny wylot. Przelot przez USA jest zablokowany dla Polaków ze względu na wizę, dlatego w grę wchodzą loty bezpośrednie do Panamy – z Frankfurtu, Paryża, Amsterdamu i Madrytu. Do końca września jest czas na podjęcie ostatecznej i wiążącej decyzji. Kwota wydaje się duża, ale jeśli będzie grupka osób z naszej parafii to na pewno wraz z młodzieżą podejmiemy różne akcje, które umożliwią zebranie środków i wsparcie ich wyjazdu. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie chęci udziału i zapisanie się w zakrystii.

10. Polecamy prasę katolicką, w Gościu Niedzielnym m.in. artykuł: „Więcej niż cuda” – 15 lat od kanonizacji św. o. Pio.

11. W Małym Gościu płyta zespołu „Arka Noego” – „Wyjątkowy Osioł”.

12. W poniedziałek 26 czerwca o godz. 9.00 wyjazd dzieci i młodzieży na letnisko do Pietrzykowic. Zbiórka i wyjazd pod plebanią. Prosimy, aby do środy dokonać wpłat za wyjazd. W zakrystii znajdują się ulotki ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi wyjazdu.

 

Inne ogłoszenia:

Sołtys, Rada Sołecka oraz OSP zapraszają na festyn "Powitanie Lata". W programie festynu m.in. : mecz piłki nożnej, turniej skata, turniej siatkówki, pokazy OSP, występy dzieci z naszej szkoły, zabawa taneczna,  koncert zespołu New For You (znanego z TVS, TVP3 oraz śląskich list przebojów)  oraz wiele innych niespodzianek. Zapraszamy

 

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

III Wojciech DELONG zam. Mildenhall, Sylwia Urbańska zam. Mildenhall.

II Szymon WILLIM zam. Pilchowice, Sabrina MICHALSKA zam. Rudy

II Dawid HOINCA zam. Rybnik, Paulina ZAPARTY zam. Czerwionka-Leszczyny

II Damian GŁUCH zam. Rudy, Aleksandra HEIDER zam. Racibórz.

I Ryszard MORGAŁA zam. Rudy, Marta BŁACH zam. Rybnik.

I Piotr KRZON zam. Rudy, Małgorzata MILICZEK zam. Dzimierz.

I Damian BARON zam. Kuźnia Raciborska, Aleksandra BARON (zd. Kanak) zam. Kuźnia Raciborska.

12.06 - 18.06.2017

Ogłoszenia duszpasterskie 

 

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Świętej i jednocześnie w naszej parafii Odpust bazylikowy ku czci MB Pokornej.

O godz. 15.00 Nieszpory odpustowe i przyjęcie nowych członków Bractwa Najświętszego Sakramentu.

2. We wtorek o godz. 19.30 Msza św. urodzinowa ks. proboszcza Sebastiana Śliwińskiego. Po Mszy św. zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie z procesją.

3. W środę o 17.00 Nowenna do MB Pokornej.

4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

O godz. 9.00 Msza św., a po niej procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy. Prosimy o liczny udział w procesji – niech to będzie świadectwo naszej wiary. Zapraszamy wszystkich parafian, poczty sztandarowe (górników, strażaków, Dzieci Maryi, Róż Różańcowych), górników do niesienia baldachimu, dzieci do sypania kwiatów, dzieci w strojach komunijnych (z 3 i 4 klasy).

5. W piątek 16 czerwca ks. bp. Jan Kopiec udziela dyspensy od zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych wszystkim przebywającym na terenie Diecezji Gliwickiej.

6. W przyszłą niedzielę:

·  Diecezjalna Pielgrzymka Chórów. Msza św. o godz. 16.00.

·   O godz. 17.00 koncert.

·   O godz. 19.00 Msza św. w drewnianej kaplicy św. Marii Magdaleny, w podziękowaniu za miniony rok szkolny, akademicki, za rok pracy – z prośbą o błogosławieństwo Boże, bezpieczeństwo i dobry wypoczynek na czas urlopów i wakacji. (na Mszę w kaplicy prosimy przyjechać rowerami).

·  W przyszłą III niedzielę miesiąca kolekta przeznaczona będzie na renowację zabytków naszej parafii. Bóg zapłać za składane ofiary.

7. Informujemy, że w niedziele w okresie wakacyjnym (lipiec i sierpień) będą sprawowane dodatkowe Msze św. o godz. 19.00.

8. W styczniu 2019 r. w Panamie odbędą się kolejne, 34. Światowe Dni Młodzieży. Na początku 2018 roku linie lotnicze mają przedstawić koszt przelotu. Będzie wynosił od 4 do 5 tyś zł. Do tego trzeba doliczyć 12 dniowy pobyt w Panamie – przejazdy, ubezpieczenie, pakiet pielgrzyma – kwotę tę szacuje się na ok. 2.000 zł. Łączny koszt może wynieść od 6 do 7 tyś. zł w zależności od ceny biletu samolotowego i tego, skąd będzie ewentualny wylot. Przelot przez USA jest zablokowany dla Polaków ze względu na wizę, dlatego w grę wchodzą loty bezpośrednie do Panamy – z Frankfurtu, Paryża, Amsterdamu i Madrytu. Do końca września jest czas na podjęcie ostatecznej i wiążącej decyzji. Kwota wydaje się duża, ale jeśli będzie grupka osób z naszej parafii to na pewno wraz z młodzieżą podejmiemy różne akcje, które umożliwią zebranie środków i wsparcie ich wyjazdu. Prosimy dobrze się zastanowić, porozmawiać z rodzicami/dziadkami i podjąć decyzję. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie chęci udziału i zapisanie się w zakrystii.

9. Polecamy prasę katolicką, w Gościu Niedzielnym m.in. dodatek: „Śpiewnik na Boże Ciało” oraz artykuł: „Zróbcie Mu miejsce” – aby Europa zraniona terrorem islamistów mogła powstać z kolan, musi wyzbyć się niechęci do klękania przed Bogiem prawdziwym.

 

Inne ogłoszenia:

· Burmistrz Miasta Kuźnia Raciborska informuje, że w najbliższych dniach we wszystkich miejscowościach Gminy prowadzone będą spotkania konsultacyjne z mieszkańcami zainteresowanymi ubieganiem się o dofinansowanie w wysokości 85% do odnawialnych źródeł energii: kolektorów słonecznych, ogniw fotowoltaicznych oraz pomp ciepła. Więcej szczegółów można uzyskać na stronie internetowej Urzędu Miejskiego oraz telefonicznie w Referacie Ochrony Środowiska. Dla mieszkańców Rud spotkanie odbędzie się 12 czerwca o godz. 18:00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rudach, dla mieszkańców Rudy Kozielskiej, 12 czerwca o godz. 16:00 w świetlicy wiejskiej, dla mieszkańców Jankowic 21 czerwca o godz. 18:00 również w świetlicy wiejskiej.

· Sołtys Rudy Kozielskiej informuje, że pobór opłat za gospodarkę odpadami komunalnymi odbędzie się w dniach 14 czerwiec 2017 r. od godz. 16.00 do 18.00 oraz 16 czerwiec 2017 r. od godz. 9.00 do 10.00 w "Domu Strażaka".

· Sołtys Rud informuje, że ubezpieczenie PZU Życie za miesiąc czerwiec uregulować można w "Sołtysówce" w dniach : 12 czerwiec - poniedziałek - godz. 16.00 - 17.00,13 czerwiec - wtorek - godz. 10.00 - 11.00

Opłatę za śmieci za II kwartał uregulować można w "Sołtysówce" w dniach:
12 czerwiec - poniedziałek - godz. 16.00 - 17.00,13 czerwiec - wtorek - godz. 10.00 - 11.00,14 czerwiec - środa - godz. 16.00 - 17.00,16 czerwiec - piątek - godz. 16.00 17.00.

 

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

 

III Leszek PISZCZYK zam. Gliwice, Anna ZOSADZIN zam. Gliwice.

II Wojciech DELONG zam. Mildenhall, Sylwia Urbańska zam. Mildenhall.

I Szymon WILLIM zam. Pilchowice, Sabrina MICHALSKA zam. Rudy.

I Damian GŁUCH zam. Rudy, Aleksandra HEIDER zam. Racibórz.  

I Dawid HOINCA zam. Rybnik, Paulina ZAPARTY zam. Czerwionka-Leszczyny.

05.06 - 11.06.2017

Ogłoszenia duszpasterskie 

 

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzisiejsza niedziela kończy Okres Wielkanocny. O godz. 15.00 Nieszpory. Przed kościołami zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej. Bóg zapłać za składane ofiary.

2. Codziennie o godz. 17.00 Nabożeństwo czerwcowe.

3. W środę o 17.00 Nowenna do MB Pokornej.

4. W piątek i sobotę odwiedziny chorych.

5. W piątek o godz. 19.00 spotkanie młodzieżowe.

6. W sobotę Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium MB Pokornej. O godz. 11.00 Msza św.

7. W przyszłą niedzielę Odpust „bazylikowy” ku czci MB Pokornej. Suma odpustowa o godz. 10.30. Kazania wygłosi ks. dr Rafał Dappa, wiceoficjał Sądu Biskupiego w Gliwicach. Na zakończenie Mszy procesja z Najświętszym Sakramentem i feretronem Maryjnym. Zapraszamy wszystkie poczty sztandarowe. O godz. 15.00 Nieszpory i przyjęcie nowych członków Bractwa Najświętszego Sakramentu.

9. Bóg zapłać za udział w nabożeństwach majowych w kościele i przy kaplicach w poszczególnych miejscowościach.

10. Informujemy, że w niedziele w okresie wakacyjnym (lipiec i sierpień) będą sprawowane dodatkowe Msze św. o godz. 19.00.

 

Inne ogłoszenia:

·  „Piłkarski Piknik dla Kewina”. Zapraszamy dzisiaj do wzięcia udziału  w festynie organizowanym przy ZSO nr 5 w Gliwicach – Sikorniku. Całkowity dochód z festynu zostanie przekazany na leczenie Kewina. Szczegóły na plakacie.

·  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców Przedszkola w Rudach zapraszają na Festyn Rodzinny z okazji 70 lecia Przedszkola. Rozpoczęcie o godz. 13.30 występami dzieci. O 17.00 zabawa taneczna. Dla wszystkich dzieci przewidziane są liczne atrakcje.

·    W poniedziałek od godz. 13.45 do 14.15 Krokowskie Centrum Diagnostyki zaprasza na badania osteoporozy, płuc, oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Badania odbędą się w ambulansie w parkingu przy kościele w Rudach. (Szczegółowe informacje na plakacie).

 

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

 

III Grzegorz PTAK zam. Rybnik, Alina REMIORZ zam. Rudy

II Leszek PISZCZYK zam. Gliwice, Anna ZOSADZIN zam. Gliwice

I Wojciech DELONG zam. Mildenhall, Sylwia Urbańska zam. Mildenhall.

29.05 - 04.06.2017

Ogłoszenia duszpasterskie 

 

1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 15.00 nabożeństwo dziękczynne za dar Eucharystii.

O godz. 17.00 koncert z cyklu „Muzyka w Starym Opactwie”.

Od dzisiaj w „Starym Opactwie” rekolekcje odprawiają diakoni przygotowujący się do prezbiteratu. Pamiętajmy o Nich w modlitwach.

2.  Od poniedziałku do środy o godz. 17.00 nabożeństwo majowe.

3. We wtorek Pielgrzymka dzieci I Komunii do Sanktuarium Matki Bożej w Leśniowie i na Jasną Górę. Zbiórka pod plebanią o godz. 8.15.

4. W czwartek Międzynarodowy Dzień Dziecka. O godz. 17.30 Msza św. szkolna  w intencji wszystkich dzieci naszej parafii. Po Mszy zapraszamy dzieci i ich rodziców na ognisko i wspólne zabawy.

5. Od czwartku o godz. 17.00 nabożeństwa czerwcoweku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa.

7.   W piątek o godz. 19.00 Msza młodzieżowa.

O godz. 23.55 zbiórka i wyjazd młodzieży na Pola Lednickie. Powrót w niedzielę około godz. 7.00. Program wyjazdu i pobytu, oraz wszelkie informacje dla młodzieży na stronie internetowej: www.lednica2000.pl/lednica2017/informacje-organizacyjne/

8.   W sobotę w katedrze w Gliwicach o godz. 9.30 – Święcenia prezbiteratu.

O godz. 16.15 Spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic Różańca Świętego.

9.   W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny (kończy czas spowiedzi i komunii Wielkanocnej). W tym dniu zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

10.  Rodziców dzieci wyjeżdżających na wakacje do Pietrzykowic prosimy o składanie wypełnionych kart kwalifikacyjnych najpóźniej środy. (Karty są potrzebne do ubezpieczenia i zgłoszenia wyjazdu w Kuratorium).

11. 9 września w kościele katedralnym odbędzie się Msza św. w intencji małżeństw Diecezji Gliwickiej obchodzących w 2017 roku Złoty Jubileusz zawarcia sakramentu małżeństwa. Tegorocznych Jubilatów, prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii.

12. Serdeczne podziękowania dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. za liczny udział w sprzątaniu naszej świątyni.

13. Odwiedziny chorych 9 i 10 czerwca.

 

Inne ogłoszenia:

„Piłkarski Piknik dla KEWINA”. W przeszłą niedzielę zapraszamy do wzięcia udziału w festynie organizowanym przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Gliwicach. Całkowity dochód z festynu zostanie przekazany na leczenie Kewina. Szczegółowy program w gablocie przed kościołem.

 

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

III Rafał ZAWISZ zam. Łuków, Anita PYTLIK zam. Jankowice

II Grzegorz PTAK zam. Rybnik, Alina REMIORZ zam. Rudy

I Leszek PISZCZYK zam. Gliwice, Anna ZOSADZIN zam. Gliwice.

22.05. - 28.05.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.      Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna. O godz. 15.00 Nabożeństwo majowe. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na renowację zabytków naszej parafii. Bóg zapłać za składane ofiary.

2.      W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej i Parafialnego Zespołu Synodalnego.

3.      W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę, przypadają Dni Krzyżowe. W tych dniach Kościół modli się o błogosławieństwo dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo Boże w każdej ludzkiej pracy.

W te dni zapraszamy do wzięcia udziału w procesjach błagalnych codziennie o godz. 17.00 połączone z nabożeństwem majowym.

4.      W środę swoje urodziny obchodzi ks. dziekan Jan Rosiek. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia na Mszy św. o godz. 17.30. Na Mszy obecny będzie także ks. bp z Togo.

5.      W czwartek o godz. 18.15 mycie kościoła przed I Komunią św. O pomoc prosimy wszystkich rodziców dzieci, które za rok przystąpią do I Komunii św.

6.      W piątek:

·        Dzień Matki. O godz. 17.30 Msza święta w int żyjących i zmarłych matek naszej parafii.

·        rozpoczyna się nowenna do Ducha św. przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

·        po wieczornej Mszy św. ostatnia próba dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

·        o godz. 19.00 spotkanie młodzieżowe.

7.      W sobotę:

·        O godz. 9.00 spowiedź dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

·        Diecezjalna Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza. O godz. 11.00 Msza św.

·        o godz. 17.00 nauka przed chrztem.

8.      W przyszłą niedzielę:

·        o godz. 10.15 rozpoczęcie Uroczystości I Komunii świętej.

·        o godz. 15.00 nabożeństwo dziękczynne za dar Eucharystii.

·        o godz. 16.00 chrzty i roczki

·        o godz. 17.00 Koncert z cyklu „Muzyka w Starym Opactwie”.

·        Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich.

10. Młodzież wyjeżdzającą na Pola Lednickie, prosimy o dostarczenie formularzy zgłoszeniowych i pozwoleń od rodziców do 28 maja. Do tego czasu prosimy także o dokonanie wpłat za wyjazd.

11. Rodziców dzieci wyjeżdżających na wakacje do Pietrzykowic prosimy o składanie wypełnionych kart kwalifikacyjnych najpóźniej do końca maja. Można również dokonywać wpłat za wyjazd.

12. 9 września w kościele katedralnym odbędzie się Msza św. w intencji małżeństw Diecezji Gliwickiej obchodzących w 2017 roku Złoty Jubileusz zawarcia sakramentu małżeństwa. Tegorocznych Jubilatów, prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii.


 

Inne ogłoszenia:

W imieniu Dyrekcji, Rady Rodziców, nauczycieli i uczniów ZSO Rudy serdecznie zapraszamy 21 maja od godz. 14.30 na festyn szkolny.

 

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

 

III Dominik DRESZER zam. Ruda Śl., Iwona BOCHENEK zam. Rybnik

III Krzysztof BELKIUS zam. Ruda Kozielska, Monika PRZESPOLEWSKA zam. Gliwice.

III Sebastian KLEIN zam. Hurth, Joanna SOBETZKO zam. Hurth

II Rafał ZAWISZ zam. Łuków, Anita PYTLIK zam. Jankowice

II Grzegorz PTAK zam. Rybnik, Alina REMIORZ zam. Rudy

1 2 3 4
...
6 »
wykonanie: e-parafia.net