Lednica 2017 - Idź i kochaj!

„Kochani, jesteście bardzo kochani!”

Już po raz 21 spotykamy się z Wami na Polach Lednickich. Gromadzą nas słowa „Idź i kochaj”.
Zostajemy poprowadzeni do miłości, która przekracza wszelkie wyobrażenia.

Zaprosiliśmy już Maryję, by to Ona poprowadziła nasze spotkanie. Właśnie Matka naszego Zbawiciela jest cała  „Idź i kochaj”. Chcemy, żeby przyszła i tak jak Elżbietę – która poczęła w swej starości syna – wyprowadziła nas z ukrycia. Wierzymy, że Maryja nawiedzi Lednickie  Pola i objaśni każdemu historię jego życia. Pokaże młodym ludziom : „To ty jesteś Zacheuszem”. Tak zwracał się do nas papież Franciszek w ostatnim słowie, wygłoszonym podczas Światowych Dni Młodzieży.

To Maryja pomoże nam wdrapać się na sykomorę, żebyśmy zobaczyli przychodzącego Jezusa. I na pewno usłyszymy, jak bardzo pragnie On zatrzymać się w domu naszego serca.

Spotykamy się w wigilię Pięćdziesiątnicy. Ludzie, którzy zgodzą się ugościć Jezusa, staną się wspólnie Wieczernikiem Zesłania Ducha Świętego. Stąd ruszymy do wszystkich spragnionych miłości. Bo każdy, kto wybiera Chrystusa, jak orzeł szybuje ku nowej wrażliwości. Jezus Pan odkryje przed nami, jak piękne skarby kryjemy w sobie. Ze zdziwieniem dostrzeżemy nasze podobieństwo do Zacheusza, również w zdolności rozdawania swoich bogactw potrzebującym.

Kochani, nie może Was i Waszych bliskich zabraknąć na XXI Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000. Prosimy, przekażcie nasze zaproszenie dalej, weźcie ze sobą rodzeństwo, przyjaciół, znajomych. W ten sposób będzie się już teraz stawali „Idź i kochaj”.”

o. Wojciech Prus OP
Duszpasterz Wspólnoty Lednica 2000

Już 3 czerwca XXI Spotkanie Młodzieży Lednica 2000.
W odpowiedz na powyższe zaproszenie parafia organizuje wyjazd na Lednickie Pola.
Wyjazd w nocy z 2 na 3 czerwca.
Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Marcina.
Serdecznie zapraszamy młodzież do wzięcia udziału!