Parafia Wniebowzięcia NMP / Sanktuarium Matki Bożej Pokornej
ul. Cysterska 1, 47-430 Rudy
tel. (32) 410 30 57, e-mail: parafia.rudy@gmail.com

Nasza parafia

KALENDARIUM WYBRANYCH WYDARZEŃ W 2018

KALENDARIUM

WYBRANYCH WYDARZEŃ  W 2018

 

 

01.01     Msza św. w int. Parafian w Nowym Roku
06.01     Msza św. w int. mieszkańców Rudy Kozielskiej godz. 9.00
14.01     Msza św. w int seniorów ze Stodół godz. 10.30
22.01     Msza św. w int.  babć i dziadków godz. 9.00
02.02     Msza św. ku czci MB Gromnicznej w int. matek ze Stodół godz. 17.30
12.02     Msza św. ku czci MB z Lourdes w int. chorych godz. 11.30
14.02     Środa Popielcowa
08.03     Bierzmowanie godz. 17.30
11– 14.03  Rekolekcje Wielkopostne
19.03     Msza św. ku czci św. Józefa w intencji mężczyzn i młodzieńców godz. 17.30 
25.03     Niedziela Palmowa
26-28.03 Rekolekcje szkolne
01.04     Wielkanoc
24.04     Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu
27.04     Rocznica kanonizacji Św. Jana Pawła II – czuwanie w Rybniku Stodołach godz. 20.30
29.04     Msza św. w int. matek z Rudy Kozielskiej godz. 09.00
29.04     KIERMASZ 
04.05     Rybnik – Stodoły: Odpust ku czci św. Floriana godz. 18.00
05.05     Świecenia Diakonatu godz. 10.00
06.05     Msza św. w int. OSP Jankowice, Rudy, Ruda Kozielska i Rybnik Stodoły godz. 10.30
12.05     Diecezjalna Pielgrzymka Chorych i Niepełnosprawnych godz. 11.00
13.05     Jankowice: Odpust ku czci św. Izydora godz. 9.00
15.05     Ogólnopolska Pielgrzymka Niepełnosprawnych
20.05     Ruda Kozielska: Odpust ku czci św. Urbana godz.9.00
20.05     Rocznica I Komunii godz. 12.00
26.05     Diecezjalna Pielgrzymka Dzieci Maryi godz. 11.00
27.05     I Komunia godz. 10.15
31.05     Boże Ciało
02.06     Diecezjalna Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza godz. 11.00
03.06     Diecezjalna Pielgrzymka Orkiestr Dętych godz. 16.00
09.06     Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin godz. 11.00
10.06 Odpust „bazylikowy” ku czci MB Pokornej godz. 10.30. Pielgrzymka Bractwa Eucharystycznego
23.06     Diecezjalna Pielgrzymka Katechetów, Nauczycieli i Wychowawców godz. 11.00
24.06     Msza św. za wst. św. Jana i Pawła w int. mieszkańców Kolonii Renerowskiej godz. 9.00
08.07     Msza św. w int ++ mieszkańców Kolonii Renerowskiej godz. 9.00
15.07     Odpust Św. Marii Magdaleny w kościele cmentarnym godz. 11.00
15.08     Wniebowzięcia NMP – Święto Metropolitalne – Odpust parafialny godz. 11.00
15.08 – 18.08  Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
31.08 – 02.09 Piesza Pielgrzymka na Górę św. Anny
08.09    II Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet godz. 11.00
16.09     Dożynki Diecezjalne godz. 12.00
22.09     Diecezjalna Pielgrzymka Młodzieży godz. 9.30
22.09     Pielgrzymka Morawian godz. 11.00
29.09     Diecezjalna Pielgrzymka Rowerzystów godz. 11.00
06.10     Diecezjalna Pielgrzymka Pracowników i Wolontariuszy „Caritas” godz. 11.00
13.10     Diecezjalna Pielgrzymka „Żywego Różańca” godz. 11.00
01.11     Uroczystość Wszystkich Świętych –Nabożeństwo i Msza św. na cmentarzu godz. 14.00
03.11     Msza św. ku czci św. Huberta godz. 17.30
18.11     Msza św. ku czci św. Cecylii  godz. 16.00
04.12     Msza św. ku czci św. Barbary w int górników godz. 10.30
09.12     Msza św. w int ++ górników godz. 09.00
31.12     Zakończenie Roku 2018 Msza św. godz. 17.00
 

wykonanie: e-parafia.net