Parafia Wniebowzięcia NMP / Sanktuarium Matki Bożej Pokornej
ul. Cysterska 1, 47-430 Rudy
tel. (32) 410 30 57, e-mail: parafia.rudy@gmail.com

Informacje

24.07 - 30.07.2017

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W PARAFII WNIEBOWZIĘCIA NMP

Poniedziałek 24.07.2017 – Wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

7.00

Za + ojca Zenona BACHNIAK. (Gregoriańska)

12.00

Ślub Rzymski: Nikola LISEK, Tomasz LIGĘZA.

17.30

Do Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł.i zdrowie dla Róży Różańcowej imieniem św. Kingi.

Wtorek 25.07.2017 – Święto św. Jakuba, apostoła.

7.00

Za dusze w czyśćcu cierpiące. (int z ofiar w skarbonie).

17.30

Za + ojca Zenona BACHNIAK. (Gregoriańska)

Środa 26.07.2017 – Wspomnienie św. Anny, Matki NMP, patronki diecezji gliwickiej.

7.00

Za + ojca Zenona BACHNIAK. (Gregoriańska)

17.00

Nowenna do MB Pokornej.

17.30

Za + Edeltraudę KLUGER w 30-sty dzień po śmierci.

Czwartek 27.07.2017 – Wspomnienie św. Joachima, ojca NMP.

7.00

1. Do Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie dla Ingeborgi PIONTEK z ok. urodzin i zdrowie w rodzinie.

17.30

1. Za + ojca Karola, brata Leona, ++ rodziców, Jerzego i Annę GACKA, ++ dusze z pokrew.

2. Za + ojca Zenona BACHNIAK. (Gregoriańska)

Piątek 28.07.2017 – dzień powszedni.

7.00

Za + ojca Zenona BACHNIAK. (Gregoriańska)

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.30

Do Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie dla Bronisława z ok. 50 rocz. urodzin.

Sobota 29.07.2017 – Wspomnienie św. Marty.

7.00

Za + ojca Zenona BACHNIAK (Gregoriańska).

12.00

1. Ślub Rzymski: Joanna SOBETZKO, Sebastian KLEIN.

2. Do Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł., zdrowie i opiekę dla rodzin SOBETZKO i KLEIN, a dla + z tych rodzin o radość nieba.

14.00

Do Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie dla Franciszka WOJTASZEK z ok. 70 rocz. urodzin i Boże bł. w rodzinie.

15.00

Do Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem MB Pokornej z Rud
z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł., zdrowie i opiekę Anioła Stróża dla Antoniego BASZCZOK, jego rodziców i rodziców chrzestnych. (Kaplica)

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.30

1. Za ++ rodziców Martę i Henryka STARZEC, syna Herberta, zięcia Herberta PIETREK, Gertrudę i Alojzego WOJACZEK, córkę Anielę, synów Zdzisława i Józefa, zięciów Bonifacego i Józefa, ++ całe pokrew.

2. Za + Józefa RUNGE w 1 rocz. śmierci, + męża Józefa SŁADEK w 11 rocz. śm.

XVII Niedziela Zwykła – 30.07.2017

7.00

Za + ojca Zenona BACHNIAK. (Gregoriańska)

9.00

Za ++ Herberta i Augustynę DOLLA, Anastazję i Herberta SULIGA, ++ z pokrew.

10.30

Za + męża i ojca Józefa GOLDMAN na pam. ziem. urodzin, ++ rodziców Elżbietę i Wilhelma, za + zięcia Henryka RYSZKA, za ++ rodziców Annę i Jana MROZEK, za ++ Martę i Alojzego FOJCIK, za ++ z pokrew.

12.00

Do Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie dla Elżbiety STARZETZ z ok. 80 rocz. urodzin, syna Adriana z ok. 50 rocz. urodzin oraz o Boże bł. dla całej rodziny.

15.00

Nieszpory.

16.00

W int. dzieci przyjmujących sakrament chrztu św. oraz dzieci rocznych, ich rodziców i rodziców chrzestnych.

19.00

W int. parafian.

17.07 - 23.07.2017

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W PARAFII WNIEBOWZIĘCIA NMP

Poniedziałek 17.07.2017 – dzień powszedni.

7.00

1. Za + męża Emila GRUSZKA, jego rodziców, teściów, dusze z pokrew. GRUSZKA, WILISZ, WYLEŻYCH, WYPCHOŁ.

2. Za + ojca Zenona BACHNIAK. (Gregoriańska)

17.30

Za ++ rodziców Teresę i Franciszka MAREK, ich ++ rodziców,  ++ rodzeństwo, + wujka Jerzego PRZYBYŁA oraz ++ z rodzin SURA, MAREK.

Wtorek 18.07.2017 – dzień powszedni.

7.00

Za + ojca Zenona BACHNIAK. (Gregoriańska)

11.00

Grupa ministrantów z Niewiadomia. (Kaplica).

17.30

Za ++ Różę i Herberta MASARCZYK oraz ++ z pokrew.

Środa 19.07.2017 – dzień powszedni.

7.00

Za + ojca Zenona BACHNIAK. (Gregoriańska)

17.00

Nowenna do MB Pokornej.

17.30

Za + Martę KASPRZYCKI w 3 rocz. śmierci.

Czwartek 20.07.2017 – Wspomnienie bł. Czesława, prezbitera.

7.00

1. Za + męża Jana HAJNY, braci Engelberta i Wiktora, ++ rodziców Jana i Jadwigę HAJNY, teściów Franciszka i Marię MORCINEK, synową Monikę i wnuka Huberta, ++ z pokrew.

2. Za + ojca Zenona BACHNIAK. (Gregoriańska).

17.30

1. Za + męża i ojca Jana NOSIADEK na pam. ziem. urodzin.
2. Za + żonę i matkę Dorotę PRZYBYŁA w 6 rocz. śmierci, za ++ Hildegardę i Henryka HANKE, Bertę, Alfonsa i Huberta PRZYBYŁA.

Piątek 21.07.2017 – dzień powszedni.

7.00

Za + ojca Zenona BACHNIAK. (Gregoriańska)

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.30

Do Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł., zdrowie i dary Ducha św. dla Karola LAMPERT z ok. 18 rocz. urodzin.

Sobota 22.07.2017 – Święto św. Marii Magdaleny.

7.00

Cmentarz: 1. Za żyjących i zmarłych parafian.

2. Za ++ rodziców Alfreda i Klarę ZŁOTOŚ, syna Gintra, zięciów Jana i Zygfryda, wnuka Gerarda, ++ teściów Karola i Marię QUICKER, zięcia Ernesta MRONCZ, ++ dziadków z obu stron.

3. Za + ojca Zenona BACHNIAK (Gregoriańska).

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.30

1. Za ++ rodziców Annę i Emila KLIMEK, teścia Józefa CIUPEK, dziadków Małgorzatę i Hermana KLIMEK, Agnieszkę i Ryszarda NOSIADEK, ++ z rodzin KLIMEK, NOSIADEK, CIUPEK.

2. Za + Mariana ZAGRODZKIEGO, jego ++  rodziców Zenobię i Władysława, teściów Gertrudę i Teofila JANOTA, ich 4 synów, 4 synowe, 3 wnuków.

XVI Niedziela Zwykła – 23.07.2017

7.00

Za + męża Huberta PASZEK, jego rodziców Klarę i Franciszka, córkę Marię KANIA, teściów Paulinę i Józefa MICHALSKI, synów Jerzego i Herberta, córkę Ernestynę, męża Franciszka i synową Ingrid.

9.00

Za ++ dziadków Annę i Wincentego NOSIADEK, zięcia Jana ZBROSZCZYK, ++ z pokrew.

10.30

Za + żonę i matkę Krystynę PIETREK, jej rodziców Anielę i Floriana SZWEDA, szwagra Huberta KUCZERA, teścia Herberta i Leona WIECZOREK, ++ z pokrew.

12.00

Za + matkę Erykę MORGAŁA w 1 rocz. śmierci.

15.00

Nieszpory.

16.00

Za ++ rodziców Martę i Alojzego FOJCIK, ++ dziadków z obu stron, ++ z rodzin FOJCIK, PRZYBYŁA, RZEPKA.

19.00

Za + ojca Zenona BACHNIAK. (Gregoriańska)

10.07 - 16.07.2017

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W PARAFII WNIEBOWZIĘCIA NMP

Poniedziałek 10.07.2017 – dzień powszedni.

7.00

O łaskę zdrowia dla duszy i ciała dla Teresy.

17.30

Za ++ rodziców Gertrudę i Józefa DYMEK, ich rodziców z obu stron. ++ Zofię i Alojzego HARNASZ, synową Irenę HARNASZ, Hermana OGON, ++ z pokrew. DYMEK, HARNASZ, BELKIUS.

Wtorek 11.07.2017 – Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

7.00

Do Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie dla Marty SŁOMKA.

10.00

Pielgrzymka emerytów z Ruptawy. (Jastrzębie) (Kaplica)

17.30

Za + Ignacego KALEMBA, + żonę Stefanię i ++ z pokew.

Środa 12.07.2017 – Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

7.00

Do Miłosierdzia Bożego za + Halinę PIERCHAŁA w 30-stą rocz. śmierci.

17.00

Nowenna do MB Pokornej.

17.30

Za ++ rodziców Małgorzatę i Gerarda KOTYCZKA na pam. ziem. urodzin, ++ z pokrew.

Czwartek 13.07.2017 – Wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

7.00

Za + ojca Zenona BACHNIAK. (Gregoriańska).

19.30

Za + Józefa ACHTELIK w 18 rocz. śmierci, + syna Mariana w 8 rocz. śmierci, Bertę i Karola MORCINIEC, ++ z pokrew.

Różaniec fatimski i procesja.

Piątek 14.07.2017 – dzień powszedni.

7.00

1. Za + męża Wilhelma MATYSIK na pam. ziem. urodzin, ++ rodziców Natalię i Władysława MINARTOWICZ, ++ Marię i Henryka MATYSIK, + brata Kazimierza.

2. Za + ojca Zenona BACHNIAK. (Gregoriańska)

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.30

1. Za + Erwina NOSIADEK, Hildegardę i Józefa JANOCHA, rodziców Agnieszkę i Klemensa NOSIADEK, Jadwigę i Wiktora KOWOL, Pawła i Marię WIŚNIOWSKI, Pawła CIEPLIK, Emmę KLOSSEK, ++ z pokrew. z obu stron KOWOLOWE i NOSIADKOWE.

2. Za ++ Ritę i Edgara SWACZYNA, rodziców z obu stron, siostrę Joannę JAN, Gabrielę i Henryka MAREK, ++ pokrew. z obu stron.

Sobota 15.07.2017 – Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

7.00

Za + ojca Zenona BACHNIAK (Gregoriańska).

14.00

Do Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie dla Romualda z ok. 60 rocz. urodzin.

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.30

1. Za + męża Bernarda STARZEC, 2 braci Henryka i Roberta, jego rodziców, synową Ritę, teściów Różę i Teodora ZAJĄC, ++ z pokrew. z obu stron.

2. Za + Urszulę SYC. (int. od rodz. KOCEM)

XV Niedziela Zwykła – 16.07.2017

7.00

Za + ojca Zenona BACHNIAK. (Gregoriańska)

9.00

Do Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie dla Michała DEPTA z ok. 30 rocz. urodzin.

11.00

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA NA CMENTARZU.

W int. parafian.

15.00

Nieszpory.

16.00

Do Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie dla Małgorzaty GAJEWSKIEJ z ok. 40 rocz. urodzin i Boże bł. w rodzinie.

17.00

Koncert muzyki organowej.

19.00

W int. parafian.

03.07 - 09.07.2017

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W PARAFII WNIEBOWZIĘCIA NMP

Poniedziałek 03.07.2017 – Święto św. Tomasza, Apostoła.

7.00

Za + Rutę DEPTA, jej rodziców, teściów Albinę i Jana DEPTA oraz ++ z rodzin MORGAŁA, KISZKA, HAJDER.

17.30

1. Za + Teodora PIONTEK w rocz. śmierci, + żonę Urszulę,++z pokrew.

2. Za + Ilsę GILNER, rodziców, teściów i dusze z pokrew.

Wtorek 04.07.2017 – dzień powszedni.

7.00

Za + Bertę i Henryka SURA, syna Alfreda, córkę Teresę, zięcia Franciszka, ++ z pokrew. SURA, OGON.

17.30

1. Za ++ Martę i Konrada MUSIOŁ, 2 synów Stefana i Franciszka oraz ++ z pokrew.

2. Za + męża Mariusza JANECKIEGO w 3 rocz. śmierci i za ++ z rodzin JANECKI i KARMAŃSKICH.

Środa 05.07.2017 – dzień powszedni.

7.00

Za dusze w czyśćcu cierpiące. (int z ofiar w skarbonie)

13.00

Ślub Rzymski: Aleksandra BARON zd. KANAK, Damian BARON.

17.00

Nowenna do MB Pokornej.

17.30

Do Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie dla mieszkańców ulicy Polnej z Rud oraz za zmarłych o radość życia wiecznego.

Czwartek 06.07.2017 – I czwartek miesiąca. Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

7.00

O nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

17.30

O Boże bł., opiekę Matki Bożej i Jezusa Miłosiernego dla całej rodziny oraz pomoc w budowie domu.

18.00

Nabożeństwo o nowe powołania.

Piątek 07.07.2017 – I piątek miesiąca.

7.00

W int. czcicieli NSPJ.

7.30

Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.15

Koronka do Bożego Miłosierdzia

17.30

Za ++ rodziców Eryka i Anielę MARCALIK, ++ rodziców z obu stron, Waltra TOMANEK, ++ z pokrew. MARCALIK, BOCHENEK i MIERA.

Sobota 08.07.2017 – Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

7.00

Do Bożego Miłosierdzia o łaskę duchowej przemiany dla syna Andrzeja.

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.30

1. Za + męża i ojca Józefa SŁADEK, ++ rodziców Marię i Alfreda, ++ braci: Marcina, Jana, Bernarda, Józefa, za + Dawida PAPROTNEGO, ++ z rodzin SŁADEK, RUNGE, MORGAŁA, PAPROTNY.

2. Za + Jana KANIA na pam. ziem. urodzin.

XIV Niedziela Zwykła – 09.07.2017

7.00

Za ++ rodziców Jadwigę i Roberta KUNA, ich rodziców, rodzeństwo, córkę Sabinę SYPNIEWSKI, jej męża Edwarda, + Herberta RICHTER, ++ z pokrew. KUNA i GRÜNER.

9.00

Za ++ rodziców Elżbietę i Wiktora PRZYBYŁA, ich rodziców, rodzeństwo, córkę Cecylię, zięciów Alfreda i Wernera, wnuka Jana, ++ z pokrew.

10.30 11.00

Za ++ rodziców Jadwigę i Romana FOJCIK w rocz. śmierci.

Dom seniora: W int parafian.

12.00

1. Za + matkę Gertrudę GRÜNER, męża Pawła, ich rodziców, rodzeństwo, zięciów Rudolfa CHROŚNIK, Jana MAŃCZYK, ++ z pokrew. GRÜNER i KLIMEK.

2. Za ++ rodziców Rudolfa CHROŚNIK oraz Marię i Hieronima BARKOWSKICH.

15.00

Nieszpory.

16.00

Za + męża i ojca Romana OŚLIŹLOK w 2 rocz. śmierci.

19.00

Za + Hannę MAZUR w rocz. śmierci, za ++ dziadków.

26.06 - 02.07.2017

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W PARAFII WNIEBOWZIĘCIA NMP

Poniedziałek 26.06.2017 – dzień powszedni.

7.00

Za dusze w czyśćcu cierpiące. (int z ofiar w skarbonie).

17.00

Nabożeństwo Czerwcowe.

17.30

1. Za + Zofię NOSIADEK, jej męża Alojzego, synów Eryka i Alfreda, siostrę Łucję, za + Emmę MORCINIEC, jej męża i dzieci.

2. Za + żonę i matkę Annę HOLECKI i ++ z rodzin HOLECKI, CYROŃ, RABIEGA.

Wtorek 27.06.2017 – dzień powszedni.

7.00

W int. parafian.

11.30

Msza św. – organiści diec. gliwickiej i opolskiej (w jęz. łacińskim)

17.00

Nabożeństwo Czerwcowe.

17.30

1. Za ++ Emilię i Marcina DYMEK, syna Wiktora, córkę Elżbietę, zięcia Wilhelma, Annę i Romana MAZUREK, wnuka Brunona, ++ z pokrew.

2. Za żyjących członków Klubu Seniora oraz o życie wieczne dla zmarłych.

Środa 28.06.2017 – Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

7.00

Za ++ rodziców Franciszkę i Józefa GRUSZKA, ich rodziców, 5 synów, 2 synowe, 2 zięciów, 2 córki, ++ z pokrew. GRUSZKA, WYLEŻYCH.

11.30

Msza św. w int. organistów diec. gliwickiej i opolskiej pod przewodnictwem ks. bp. Jana Wieczorka.

17.00

Nowenna do MB Pokornej.

17.30

1. Do Miłosierdzia Bożego za + Michalinę BATORSKĄ.

2. Za + Adelajdę WALUGA w 30- sty dzień po śmierci. (int. od kuzynki z rodziną)

3. Do Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie dla Barbary Dzieżok z ok. urodzin.

Czwartek 29.06.2017 – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.

7.00

Do Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie dla pielgrzymów z parafii św. Szymona i Judy Tadeusza
z Łodygowic Dolnych.

17.00

Nabożeństwo czerwcowe.

17.30

1. Za + męża Pawła JAROSZ, siostrę Hildegardę, ++ rodziców Emilię i Józefa GOMOLA, ++ teściów Martę i Józefa JAROSZ, oraz ++ z rodziny FRANIK.

2. Za + Norberta KOMENDA w 30-sty dzień po śmierci.

Piątek 30.06.2017 – dzień powszedni.

7.00

Za + mamę Marię BOŁOZ w 5 rocznicę śmierci.

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

16.45

Koronka do Bożego Miłosierdzia

17.00

Nabożeństwo czerwcowe

17.30

Do Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie w rodzinie MAREK.

Sobota 01.07.2017 – I sobota miesiąca.

7.00

Do Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie w int. rodzin PUSTELNY, FERDYN i SŁOMKA.

14.00

Ślub Rzymski: Iwona BOCHENEK, Dominik DRESZER.

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.

17.00

Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

17.30

1. Za + matkę Emilię ZIMNY na pam. ziem. urodzin. (int. od córek z rodzinami).

2. Za + Irenę NOSIADEK i ++ z pokrew.

3. Do Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł. i zdrowie w int. pielgrzymów z Przeworska.

XIII Niedziela Zwykła – 02.07.2017

6.30

Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

7.00

Za + Wiktora SZENDZIELORZ w 30-sty dzień po śmierci.

9.00

Za ++ mieszkańców z Kolonii Renerowskiej.

10.30

Za + Marię ZBEREK w 30-sty dzień po śmierci.

12.00

Do Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem MB Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże bł., zdrowie i dary Ducha św. dla Heleny i Janusza FELA z ok. 60 rocz. urodzin oraz o Boże bł. dla dzieci z rodzinami.

15.00

Nieszpory.

16.00

Za + męża, ojca i dziadka Norberta BELKIUS oraz za ++ z pokrew.

19.00

Za dusze w czyśćcu cierpiące. (int z ofiar w skarbonie).

1 2 3 4
...
7 »
wykonanie: e-parafia.net