Charakterystyka Grupy 2014-12-31

„CHCĘ BYĆ MINISTRANTEM”

W dzisiejszych czasach młodzi chłopcy i dziewczęta mają mnóstwo różnych możliwości spędzania wolnego czasu, zdobywania różnych umiejętności i ich udoskonalania. Pięknym jest jednak to, że w dzisiejszym, „nowoczesnym” świecie, który otwiera przed dziećmi i młodzieżą coraz to nowe możliwości, wciąż wielu jest takich, którzy chcą pełnić zaszczytną funkcję ministranta.
     W naszej Parafii - p.w. Wniebowzięcia NMP w Rudach – ministranci stanowią liczną i solidną grupę. Pięknym jest to, że jest to ich własny „pomysł” i pragnienie. Na stawiane im często pytanie: „Kto Ci kazał zostać ministrantem?”, pada piękna odpowiedź: „Nikt mi nie kazał. Sam chciałem nim zostać”.
    Wielu rodziców i dziadków przeżywa ogromną radość, kiedy widzi przy ołtarzu swoją pociechę. Cała Parafia cieszy się i raduje, patrząc na „pełne” prezbiterium, które jest „miejscem spotkania” młodych ludzi z Bogiem.

BYĆ MINISTRANTEM TO TAKŻE…

Bycie ministrantem to przede wszystkim służba przy ołtarzu i troska, o jak najpiękniejsze przeżywanie liturgii. Ministranci towarzyszą księdzu także przy wielu innych okazjach – np. w czasie ślubu, pogrzebu, podczas różnych nabożeństwa w kościele, czy też podczas corocznych odwiedzin kolędowych, albo rozlicznych pielgrzymek do naszego Sanktuarium, w czasie których są wielką pomocą. Ale bycie ministrantem to także okazja do tego, by poznać wielu wartościowych ludzi – starszych i młodszych kolegów, którzy mają podobne pasje, zainteresowania, dla których Pan Bóg, Kościół, wiara i wartości przekazane przez rodziców i dziadków są naprawdę ważne.

Ministranci nie tylko poświęcają swój czas na służbę i zbiórki. Mają wiele innych możliwości spędzania wolnego czasu i pogłębiania relacji. Dla nich organizowane są letnie i zimowe wyjazdy w góry; często mają okazję pograć razem w piłkę, wziąć udział w różnych rozgrywkach sportowych; mają okazję spotkać się na jakimś „seansie filmowym”; posiedzieć razem przy pizzy albo przy ognisku; wybrać się na wycieczkę rowerową albo zimą na kulig.