Czuwanie modlitewne

1 listopada o godz. 19.00 zapraszamy na "wieczór czuwania"- nabożeństwo w Kościele św. Marii Magdaleny na cmentarzu, które poprowadzi zespół "zaNim pójdę".

Odpust zupełny za zmarłych

„Odpust jest to darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Dostępuje go chrześcijanin odpowiednio usposobiony i pod pewnymi określonymi warunkami, za pośrednictwem Kościoła, który jako szafarz owoców odkupienia rozdaje i prawomocnie przydziela zadośćuczynienie ze skarbca zasług Chrystusa i świętych” (KKK 1471).

W Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny dla zmarłych można zyskać odpust zupełny. Warunki zyskania odpustu są następujące:
1) wzbudzić intencję jego otrzymania,
2) wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu,
3) pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy,
4) odmówienie "Ojcze nasz" i "Wierzę w Boga",
5) dowolna modlitwa w intencjach Ojca św.,
6) być w stanie łaski uświęcającej i przyjęcie Komunia św.
Ponadto w dniach 1-8 listopada można także pozyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza pod wyżej wymienionymi warunkami. Odpust zupełny można uzyskać raz dziennie.

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

Uroczystość Wszystkich Świętych jest jednym z najbardziej radosnych dni dla chrześcijan. Każdego dnia przypada wspomnienie jednego lub kilku świętych znanych z imienia. Jednak ich liczba jest znacznie większa. Wiele osób doszło do świętości w zupełnym ukryciu.

Uroczystość Wszystkich Świętych nie jest - jak wielu twierdzi - "Świętem Zmarłych", ale przypomina prawdę o tym, że każdy z nas, niezależnie od wybranej drogi życia - małżeństwa, kapłaństwa czy życia konsekrowanego - jest powołany do świętości. Tej pełni człowieczeństwa nikt z nas nie osiągnie własnymi siłami. Konieczna jest tutaj pomoc łaski Bożej.

W odróżnieniu od tej uroczystości, następnego dnia - 2 listopada – Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych. Jest to dzień modlitwy za tych, którzy w czyśćcu przygotowują się do chwały nieba.
Razem jednak Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny przypominają prawdę o wspólnocie Kościoła, obejmującej świętych w niebie, pokutujących w czyśćcu i żyjących jeszcze na ziemi. Wśród tych trzech stanów Kościoła dokonuje się - poprzez modlitwę, pamięć czy ofiarę - ciągła wymiana dóbr duchowych.

1 listopada o godzinie 14.00 Msza Św. zostanie oprawiona na cmentarzu.
Pozostałe Msze Św. tradycyjnie o godzinie 7.00, 9.00, 10.30 w Kościele.
O godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo prowadzone przez młodzież.

2 listopada Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.30 zostaną odprawione w Kościele cmentarnym.

« 1
6 7 8 9 10 11 »