Święcenia Diakonatu

W sobotę 5 maja o godz. 10.00 odbędą się Święcenia Diakonatu alumnów V roku Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu z diecezji gliwickiej.
Diakonat jest pierwszym z trzech stopni sakramentu święceń. Biskup nakłada na głowę kandydata ręce, ale nie dla kapłaństwa, ale dla posługi. Diakoni nie zastępują kapłanów, lecz ich wspierają. Dlatego też nie wykonują typowo kapłańskich funkcji takich jak: celebrowanie Mszy świętej, rozgrzeszanie czy namaszczenie chorych, ale mają za zadanie służyć Kościołowi w posłudze słowa, liturgii i miłości.
Pamiętajmy o kandydatach do diakonatu w naszych modlitwach!

Msza św. za Jednostki OSP

4 maja obchodzimy wspomnienie św. Floriana patrona strażaków, z tej okazji w niedzielę 6 maja o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji strażaków z OSP Jankowice, OSP Ruda Kozielska, OSP Rudy oraz OSP Rybnik - Stodoły.
Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Czuwanie w Rybniku - Stodołach

27 kwietnia (piątek) serdecznie zapraszamy wszystkich do Rybnika - Stodół na czuwanie w czwartą rocznicę Kanonizacji Papieża św. Jana Pawła II
Czuwanie rozpocznie się o godz. 20.30 obok remizy strażackiej, po czym nastąpi przemarsz pod tablicę upamiętniającą pobyt Karola Wojtyły w Stodołach.

« 1 2 3 4 5
15 »