Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

Uroczystość Wszystkich Świętych jest jednym z najbardziej radosnych dni dla chrześcijan. Każdego dnia przypada wspomnienie jednego lub kilku świętych znanych z imienia. Jednak ich liczba jest znacznie większa. Wiele osób doszło do świętości w zupełnym ukryciu.

Uroczystość Wszystkich Świętych nie jest - jak wielu twierdzi - "Świętem Zmarłych", ale przypomina prawdę o tym, że każdy z nas, niezależnie od wybranej drogi życia - małżeństwa, kapłaństwa czy życia konsekrowanego - jest powołany do świętości. Tej pełni człowieczeństwa nikt z nas nie osiągnie własnymi siłami. Konieczna jest tutaj pomoc łaski Bożej.

W odróżnieniu od tej uroczystości, następnego dnia - 2 listopada – Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych. Jest to dzień modlitwy za tych, którzy w czyśćcu przygotowują się do chwały nieba.
Razem jednak Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny przypominają prawdę o wspólnocie Kościoła, obejmującej świętych w niebie, pokutujących w czyśćcu i żyjących jeszcze na ziemi. Wśród tych trzech stanów Kościoła dokonuje się - poprzez modlitwę, pamięć czy ofiarę - ciągła wymiana dóbr duchowych.

1 listopada o godzinie 14.00 Msza Św. zostanie oprawiona na cmentarzu.
Pozostałe Msze Św. tradycyjnie o godzinie 7.00, 9.00, 10.30 w Kościele.
O godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo prowadzone przez młodzież.

2 listopada Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.30 zostaną odprawione w Kościele cmentarnym.

Październik miesiącem różańca świętego

„Zawitaj, Królowo Różańca świętego,
jedyna nadziejo człowieka grzesznego!
Zawitaj, bez zmazy lilijo,
Matko Różańcowa, Maryjo!”

Tradycyjnie październik jest miesiącem poświęconym modlitwie różańcowej . Przez cały miesiąc odprawia się nabożeństwa różańcowe, które w Polsce wierni otaczają wyjątkową czcią. Każda z tajemnic różańca koncentruje się na jednym wydarzeniu z życia Jezusa Chrystusa i jego matki, Maryi i pomaga nam naśladować ich w naszym życiu osobistym, rodzinnym i parafialnym.

Obietnice Matki Bożej dla odmawiających Różaniec Święty dane Błogosławionemu Alanowi de la Roche.

1. Wszyscy, którzy wiernie Mi służyć będą odmawiając Różaniec św. otrzymają pewną szczególną łaskę.

2. Wszystkim odmawiającym pobożnie mój Różaniec przyrzekam Moją szczególniejszą opiekę i wielkie łaski.

3. Różaniec będzie najpotężniejszą bronią przeciw piekłu, wyniszczy pożądliwość, usunie grzechy, wytępi herezje.

4. Cnoty i święte czyny zakwitną - najobfitsze zamiłowanie uzyska dla dusz od Boga; serca ludzkie odwróci od próżnej miłości świata, a pociągnie do miłości Boga i podniesie je do pragnienia rzeczy wiecznych.

5. Dusza, która poleca Mi się przez Różaniec - nie zginie.

6. Ktokolwiek odmawiać będzie pobożnie Różaniec św., nie dozna nieszczęść, nie doświadczy gniewu Bożego, nie umrze nagłą śmiercią; nawróci się, jeśli jest grzesznikiem, jeśli zaś sprawiedliwym - wytrwa w łasce i osiągnie życie wieczne.

7. Prawdziwi czciciele Mego Różańca nie umrą bez Sakramentów Świętych.

8. Chcę, aby odmawiający Mój Różaniec, mieli w życiu i przy śmierci światło i pełnię łask, aby w życiu i przy śmierci uczestniczyli w zasługach Świętych.

9. Codziennie uwalniam z czyśćca dusze, które Mnie czciły modlitwą różańcową.

10. Prawdziwi synowie Mego Różańca osiągną wielką chwałę w niebie.

11. O cokolwiek przez Różaniec prosić będziesz - otrzymasz.

12. Rozszerzającym Mój Różaniec przybędę z pomocą w każdej potrzebie.

13. Uzyskała u Syna Mojego, aby wpisani do Bractwa Mojego Różańca - mieli w życiu i przy śmierci za braci wszystkich mieszkańców nieba.

14. Odmawiającym Mój Różaniec są Moimi dziećmi, a braćmi Jezusa Chrystusa, Syna Mojego Jednorodzonego.

15. Nabożeństwo do Mego Różańca jest wielkim znakiem przeznaczenia do Nieba.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty o godzinie 16.50, a w niedzielę o godzinie 15.00.

Nauki przedmałżeńskie

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

„Przymierze małżeńskie, przez które mężczyzna i kobieta tworzą ze sobą wspólnotę, całego życia, skierowaną ze swej natury na dobro małżonków oraz do zrodzenia i wychowania potomstwa, zostało między ochrzczonymi podniesione przez Chrystusa Pana do godności sakramentu” (KPK 1055,1).

Od 08 października 2017 w naszej parafii organizowane będą nauki przedmałżeńskie.
Nauki obejmują 4 spotkania 08.10, 15.10, 22.10 i 29.10. Będą prowadzone w salce nad zakrystią (wejście przez kościół). Rozpoczną się o godz. 17.00. Przed spotkaniem o godz. 16.00 możliwość uczestniczenia we Mszy św.
Dodatkowo można umówić się z przedstawicielami Poradni Życia Rodzinnego.
Zapisy telefonicznie lub mailowo (tel. 32 410 30 57,  e-mail: parafia.rudy@gmail.com).

« 1 2 3 4 5 »