Parafia Wniebowzięcia NMP / Sanktuarium Matki Bożej Pokornej
ul. Cysterska 1, 47-430 Rudy
tel. (32) 410 30 57, e-mail: parafia.rudy@gmail.com

Aktualności

Orszak Św. Marcina

W Wigilię Święta Świętego Marcina 10.11.2017 r.
Parafia p.w. W.N.M.P., Stare Opactwo, Przedszkole, Szkoła w Rudach 
Zapraszają na Świętomarciński wieczór.
 
10 listopada br. odbędzie się trzeci przemarsz w wigilię wspomnienia Świętego Marcina. Miejsce spotkania i wymarszu to boisko szkolne przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rudach. 
Krótko po Mszy Świętej w Bazylice mniejszej o godz. 18:15, wyruszy z boiska szkolnego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rudach na dziedziniec Starego Opactwa orszak wraz św. Marcinem w stroju rzymskiego legionisty na koniu, towarzyszyć mu będą dzieci z lampionami i ich rodzice. 

Czuwanie modlitewne

1 listopada o godz. 19.00 zapraszamy na "wieczór czuwania"- nabożeństwo w Kościele św. Marii Magdaleny na cmentarzu, które poprowadzi zespół "zaNim pójdę".

Odpust zupełny za zmarłych

„Odpust jest to darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Dostępuje go chrześcijanin odpowiednio usposobiony i pod pewnymi określonymi warunkami, za pośrednictwem Kościoła, który jako szafarz owoców odkupienia rozdaje i prawomocnie przydziela zadośćuczynienie ze skarbca zasług Chrystusa i świętych” (KKK 1471). 
 
W Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny dla zmarłych można zyskać odpust zupełny. Warunki zyskania odpustu są następujące:
1) wzbudzić intencję jego otrzymania,
2) wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu,
3) pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy,
4) odmówienie "Ojcze nasz" i "Wierzę w Boga",
5) dowolna modlitwa w intencjach Ojca św.,
6) być w stanie łaski uświęcającej i przyjęcie Komunia św.
Ponadto w dniach 1-8 listopada można także pozyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza pod wyżej wymienionymi warunkami. Odpust zupełny można uzyskać raz dziennie. 

« 1 2 3 4 5 »
wykonanie: e-parafia.net